В Ужгороді за круглим столом говорили про працевлаштування циганів (ФОТО)

8 квітня відзначається Міжнародний день ромів. Саме до цього свята 4 квітня 2013 року у приміщенні Ужгородського міського центру зайнятості відбувся круглий стіл «Актуальні питання вирішення проблем у сфері зайнятості ромського населення».

В Ужгороді за круглим столом говорили про працевлаштування циганів (ФОТО)

Серед учасників заходу  були директор УМЗЦ Сергій Олексюк, начальник відділу Закарпатського обласного центру зайнятості Марія Патнановці, головний спеціаліст з профорієнтаційної роботи Закарпатського ОЦЗ Ірина Панкулич, начальник Управління праці та соціального захисту населення виконкому Ужгородської міської ради Леся Куценко, психолог Ужгородського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Петро Ренжин, головний спеціаліст управління освіти  Ужгородської міської ради Наталія Шляхта, директор ЗАТ «Ужгородська швейна фабрика»Мирослава Каламуняк та голови активних ромських неурядових організацій – Едуард Йовнаш, Сергій, Чічак, Геннадій Чічак, Рудольф Гажі, Мирослав Горват, Октавія Адам та інші.

Мета заходу –покращення спільної роботи органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та ромського населення міста, у працевлаштуванні ромів, узгодження питань з соціальними партнерами та комплексного підходу у вирішенні питань соціалізації ромського населення.

Відкрив круглий стіл Сергій Олексюк, який зазначив, що тут зібралися небайдужі люди – як збоку представників органів влади, так і від ромів. УМЗЦ проводить значну роботу: протягом І кварталу 2013 року було створено 1490 нових робочих місць (1027 юридичними особами, а 463 робочих місць шляхом укладання угод між роботодавцями – фізичними особами та найманими працівниками). Найбільша проблема, як зазначив С. Олексюк, це виховання особи з дитинства, прищеплення поваги до праці як до одного із засобів соціалізації.

Марія Паткановці виділила, що основна позиція як УМЗЦ так і обласного ЦЗ, - це «повернутися до людей  і працювати для людей». На сьогодні досить важка ситуація з ринком праці в Україні та області. Раніше роми працювали на численних заводах та фабриках в Ужгороді. На жаль, у нас сьогодні нових підприємств не будують. Тому ми можемо надавати переважно інформаційні послуги щодо працевлаштування – поширювати інформацію про вільні вакансії, заробітну плату. Особливим напрямком нашої роботи є стимулювання у працевлаштуванні громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці, до яких відносяться і роми.

Петро Режнин зазначив, що  у нинішній соціально-економічній ситуації в країні ніхто нікого «не жене» на роботу. Як психолог, він порадив ромам що потрібно вчитися – закінчувати школу, іти далі в навчанні, отримувати конкурентоспроможні професії щоб згодом змогти влаштуватися на роботу.

Мирослава Каламуняк навела дані про кількість ромських жінок, які працюють у неї на фабриці. За її словами, недавно відкрилися вакансії у гладильному цеху. Тому потрібно слідкувати за появою списку нових робочих місць і звертатися до відділу кадрів фабрики.

Представники ромських організацій, зокрема Андрій Гажі, Іван Балог, Геннадій Чічак, акцентували увагу учасників круглого столу на тому, що є випадки, коли роми зазнають дискримінації за етнічною ознакою з боку працедавців. Коли по газетним об’явах вони находять інформацію про наявність робочого місця, то при безпосередньому спілкуванні під час влаштування на роботу їм «ввічливо» відмовляють. Це не сприяє зняттю соціальної напруги у суспільстві та налагодженні діалогу.

Підсумками круглого столу стали: по-перше, всі зрозуміли, що необхідно більш активніше проводити інформаційну кампанію серед учнів середніх навчальних закладів хоча б один раз у квартал; по-друге, представники ромських організацій просили внести у план роботи УМЦЗ зустрічі з безпосередніми працедавцями; по-третє, проводити семінари з випускниками шкіл де вчиться багато ромів і ознайомлювати їх з найбільш затребуваними професіями, мотивувати до подальшого навчання.

Мирослав Горват, Євгенія Навроцька для Закарпаття онлайн

04 квітня 2013р.

Теги: цигани, роми, працевлаштування

Коментарі

дігов 2013-04-08 / 22:40:12
каїнові діти. короста на тілі людства.

444 2013-04-05 / 09:30:07
А ви спитали чи хоче циган робити ,у них в генах красти,блудити,танцьовати,і нічого не робити !!!!!!!!!

НОВИНИ: Соціо

13:09
Випробування Боржавськими полонинами: витримали не всі
13:04
Поблизу Ужгорода з'явилась алея дуба червоного
14:42
Закарпатською митницею з початку року пропущено 626 573 транспортні засоби
13:36
У лютому мережі АЗС на Закарпатті продали пального на понад 288 млн грн
13:34
Підприємствами транспорту на Закарпатті у січні-лютому перевезено 790,4 тисяч тонн вантажів
13:14
Торік обсяг вирощування сільськогосподарських тварин в аграрних підприємствах Закарпаття збільшився на 29,7%
13:00
Закарпатгаз запровадив швидку реєстрацію в онлайн-сервісі 104.ua
09:44
На закарпатських пунктах пропуску – жвавий пасажиропотік
09:42
З наступного тижня Укрпошта доставлятиме ліки у віддалені села Закарпаття
02:34
/ 1
Суд у Львові призначив розгляд апеляційної скарги захисників Боржави щодо дозволу на будівництво ВЕС
22:51
/ 1
Гроші на кордоні. З життя закарпатських митників
16:23
На Закарпатті на митниці вилучили 1440 упаковок миючих засобів
15:04
ФОТОФАКТ. У Мукачеві вже квітне "шалена" сакура
14:23
У ході публічної консультації в Ужгороді 77,2% учасники обговорення підтримали ідею побудови підземного паркінгу на Поштовій
10:59
Цьогоріч у Мукачеві до першого класу підуть понад 1200 учнів
10:56
Учасники АТО та ООС у Мукачеві зможуть отримати 50 тис грн для відкриття власної справи
14:26
До закладів вищої освіти на Закарпатті зараховано у поточному навчальному році 6467 студентів
12:03
В Ужгороді затвердили порядок забезпечення "пільговиків" електронними квитками
12:01
/ 1
В Ужгороді визначили, де встановлять туристично-інформаційні стели
09:10
На Закарпатті контрабандисти двічі втекли від прикордонників, полишивши значні партії сигарет
21:26
Для ужгородців працює цілодобова гаряча телефонна лінія
17:58
Закарпатці за перші два місяці 2020-го сплатили понад 1 млн грн податку не нерухоме майно
17:44
В Ужгороді наразі – 253 містянина, що повернулися з-за кордону, з усіма працюють сімейні лікарі
13:58
На Закарпатті катастрофічно бракує донорської крові
13:05
/ 3
Володимира Марковича призначено радником в.о. голови Закарпатської ОДА
» Всі новини