На Закарпатті міністр екології виправдав спорудження малих ГЕС (ФОТО)

Актуальне питання будівництва міні-ГЕС на Закарпатті прокоментував під час прес-конференції 26 березня Міністр екології та природних ресурсів Олег Проскуряков.

На Закарпатті міністр екології виправдав спорудження малих ГЕС (ФОТО)

– На жаль, у питанні будівництва малих гідроелектростанцій часто більше політики, аніж здорового глузду. Учора ми побували на одній з таких гідроспоруд у Перечинському районі. До слова, поряд з ГЕС знаходиться величезне форелеве господарство – це, напевне найкращий приклад того, що все це може співіснувати. Технологічно все зроблено так, що шляхи проходу риби залишилися у природному стані. Міні-ГЕС виробляє електроенергію, не завдаючи ніякої шкоди навколишньому середовищу.

Тож у цьому питанні треба відкинути політику, чиїсь інтереси, і зосередитися на користі для регіону, тому що потенціал дійсно великий. За нашими попередніми підрахунками, Закарпаття, в принципі, може себе повністю забезпечити електроенергією за рахунок малих ГЕС. Сьогодні ми обговорювали одну пропозицію – поєднати і зробити програму і пілотний проект, де б ми могли «підв’язати», зокрема, й аспекти, що турбують громадськість. Адже є ті, кого це питання турбує і з ким можна вести конструктивний діалог, показувати всі плюси і мінуси, і врешті прийти до якогось спільного рішення.

Тому треба зробити пілотний проект, залагодити законодавчі моменти. Тож спільно з обласною адміністрацією ми це питання будемо вивчати та розробляти, щоб показати, що це необхідно, економічно вигідно й екологічно безпечно. Це майбутнє, це перспектива, я в цьому глибоко переконаний і з цього приводу матиму розмову також з Міністром енергетики і вугільної промисловості, - розказав журналістам Олег Проскуряков.

Прес-центр Закарпатської ОДА

26 березня 2013р.

Теги: ГЕС, Проскуряков, форель

Коментарі

Богдан 09.04.2013 / 10:30:53
"Технологічно все зроблено так, що шляхи проходу риби залишилися у природному стані."
І хто тобі таку дурницю сказав,писако ти необізнаний?Тим паче що шипітське форелеве господарство ніякого відношення до ріки немає.Це ферма по вирощуванню товарної риби американських видів.При спорудженні цього господарства теж була споруджена непроходима перешкода для риби.Таким чином річка зараз порізана на три ізольовані шматки.

Опа 27.03.2013 / 10:04:51
Знищили урочище воеводина, тепер зона повністю мертва, жодна нормальна людина до Водопада не доїде...

1958 26.03.2013 / 22:20:49
Интересным образом ни одной фотографии ручья, откуда забрали воду для минигес. Летом, даже когда шли дожди, там практически не было воды. Уроды долбаные!

закарпатець 26.03.2013 / 20:46:39
Нічого не вийде не дамо Закарпаття перетворити на мусорку

Копча 26.03.2013 / 17:33:07
Якщо не вистачить то в країні є також глибоке море та високі дерева.

боєприпаси 26.03.2013 / 16:45:47
на всіх не вистачить!!!

Копча 26.03.2013 / 14:35:56
Черговий доказ що Україну врятують тільки масові розстріли усієї адміністративної, судової та правоохоронної вертикалі.

Міністр 26.03.2013 / 14:04:57
Давайте откати, і хоч все Закарпаття зас...ть. Я сьогодні міністр, а завтра,хоч вода не течи!

будуйте ГЕС! 26.03.2013 / 13:56:39
Він жде откатів!

НОВИНИ: Соціо

11:11
На Мукачівщині взяли під варту підозрюваного у вбивстві знайомого Фото новина
08:55
На Мукачівщині запровадили безкоштовне “соціальне таксі” Фото новина
18:10
/ 1
Ортопеди з усієї України пройшли спеціалізований курс у Мукачеві Фото новина
17:03
На Закарпатті відбувся восьмий традиційний Wine Run серед виноградників Фото новина
16:13
На Закарпатті затримали переправника під час отримання $3000 від «клієнта» Фото новина
13:58
Кардіохірурги Інституту Амосова обстежили дітей у Мукачеві Фото новина
12:52
На Виноградівщині проведуть безкоштовну вакцинацію тварин від сказу
11:53
На Закарпатті судитимуть «чорного археолога» за спробу продати унікальний скарб Фото новина
10:38
Ужгородський замок презентував сучасний бренд Фото новина
09:39
На війні з рф поліг воїн із Нижніх Ремет - Михайло Попович Фото новина
08:42
На Говерлі травмувалася 18-річна туристка із Закарпаття Фото новина
18:25
На «Тисі» митники вилучили брендові сумки та взуття майже на мільйон гривень Фото новина
16:36
/ 4
В Ужгороді після негоди авто застрягло у воді під залізничним мостом Фото новина
14:48
/ 12
В Ужгороді з’явилася 78-ма мініскульптура — на честь угорської шахістки Юдіт Полґар Фото новина
13:14
/ 2
На Тячівщині батька підозрюють у вбивстві власного сина Фото новина
12:29
Закарпатців попереджають про значні дощі та грози 14–15 вересня
09:17
/ 1
Помер закарпатський фотограф, журналіст і військовий Павло Білецький Фото новина
17:42
На Рахівщині підліток викрав 17 тисяч гривень з авто Фото новина
16:54
У румунських Карпатах рятувальники розшукали трьох українців
11:07
Ужгородський замок став майданчиком Міжнародного кінофестивалю Фото новина
09:03
/ 1
На війні з рф поліг Захисник із селища Ясіня - 37-річний Василь Андращук Фото новина
23:38
/ 6
Мешканці Калин на Тячівщині закликали голову Закарпатської ОВА зупинити "ГЕСівське" свавілля на Тересві та захистити громаду Відео новина
18:17
/ 2
Дружина загиблого воїна зі Сваляви закликає підтримати петицію про присвоєння йому звання Героя України Фото новина
17:20
У замку «Паланок» скасували частину обмежень для відвідувачів
16:20
На Рахівщині судитимуть торговця наркотиками, який ховав «товар» у дитячій іграшці Фото новина
» Всі новини