За втручання прокуратури поновлено права 120 дітей-інвалідів

Прокуратура Закарпатської області принципово реагує на порушення прав дітей-інвалідів. Органами прокуратури області проведені перевірки додержання органами виконавчої влади і органами місцевого самоврядування Закону України «Про охорону дитинства» щодо захисту прав дітей-інвалідів та дітей з вадами розвитку.

На усунення виявлених порушень прокуратурою області внесено 4 подання, які на даний час знаходяться на розгляді. Крім того, вжито заходів щодо відшкодування понад 36 тисяч гривень на користь дітей пільгових категорій.

Прокурори встановили, що не повною мірою виконуються норми законів щодо створення умов для безперешкодного доступу інвалідів до підприємств, установ, організацій. Зокрема, із 327 адміністративних будівель селищних та сільських рад тільки у 238 створені умови для вільного доступу інвалідів, у закладах охорони здоров’я із 669 такі умови наявні у 520, із 701 існуючих лише у 488 закладах культури створені належні умови.

Головною проблемою дітей-інвалідів та сімей, в яких виховуються такі діти, є те, що на рівні органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій ці нормативно-правові акти не завжди виконуються, а відтак на практиці діти-інваліди нерідко позбавлені прав та гарантій, передбачених чинним законодавством.

Прокурорами також були виявлені порушення щодо забезпечення дітей з обмеженими можливостями відповідним медичним обслуговуванням, реабілітаційними засобами та послугами, санаторно-курортним лікуванням.

Залишено поза увагою компетентних органів створення належних умов для проживання та навчання, проведення дозвілля дітей, які постійно утримуються в інтернатних та спеціальних закладах області.

Нерідко адміністраціями цих закладів не вживаються заходи щодо своєчасного встановлення правового статусу, захисту житлових прав, призначення державної соціальної допомоги.

Так, вихованка однієї із спеціальних шкіл-інтернатів неправомірно була позбавлена 9 місяців права на отримання державної соціальної допомоги дитини - інваліду.

Відсутній належний контроль за законністю призначення та цільового використання сум державної соціальної допомоги по догляду за дитиною-інвалідом.

На базі санаторіїв області оздоровлено, тільки 57 дітей-інвалідів та ще 200 дітей даної категорії в санаторіях Міністерства охорони здоров’я України. Ця цифра досить мала для Закарпаття і не останню роль тут відіграли і порушення з боку чиновників.

 Зокрема, Берегівський міжрайонний прокурор виявив, що із 47 дітей, яким було рекомендовано санаторно-курортне лікування тільки 6 його пройшли, в Ужгородському районі із 289 дітей-інвалідів оздоровлено лише 42, У Свалявському - тільки 33 із 207 дітей-інвалідів.

 Втім, не усі діти були обділені можливістю оздоровитися. Прокурор Міжгірського району виявив, що впродовж 2010-2012 років 14 дітей проходили санаторно-курортне лікування по декілька разів. В той же час, дитина-інвалід з діагнозом ДЦП з Міжгірщини подібне лікування пройшов всього один раз і то ще у 2005 році.

Також, виявлені випадки коли спеціалістами закладів охорони здоров’я при наявних ознаках захворювання, які є підставою для встановлення інвалідності, своєчасно не вживаються заходи щодо надання дітям статусу інвалідів, повідомили Закарпаття онлайн в прес-службі прокуратури Закарпатської області.

11 березня 2013р.

Теги: інваліди, прокуратура

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

11:37
На Закарпатській митниці викрили спроби незаконного ввезення товарів на сотні тисяч гривень Фото новина
16:44
/ 1
В Ужгороді провели в останню путь полеглого у війні Віктора Набожного Фото новина
23:27
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Віктором Набожним Фото новина
23:05
Виготовлено паспорт "Чорного озера" в Ужгороді
22:31
/ 3
В Ужгороді у дворі чоловіка, що незаконно проник на сусідську територію, виявили рослини конопель Фото новина
18:00
/ 1
На війні з росією поліг Павло Полянчук з Богдана на Рахівщині Фото новина
21:14
На Закарпатті забудовник уник кримінальної відповідальності, сплативши 4,6 млн грн податку на прибуток
15:45
/ 1
У Тарнівцях на Ужгородщині провели в останню дорогу захисника Василя Копача Фото новина
09:23
У Лукові Хустської громади попрощалися з Іваном Повхом, що з квітня вважався зниклим безвісти Фото новина
23:49
/ 1
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим Героєм Іваном Ключніком Фото новина
16:58
В Ужгороді на двох локаціях встановили охолоджувальні рамки-оприскувачі Фото новина
01:32
/ 7
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 23
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 12
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
» Всі новини