В Ужгороді відбулося неанонсоване "обговорення" проектів Закону «Про вищу освіту» (ФОТО)

Сьогодні, 7 березня, в Ужгороді відбулося перше засідання Закарпатського молодіжного форуму «Обговорення проектів законодавства про вищу освіту». Організаторами виступили Ужгородський національний університет (Закарпатський державний університет), Студентська рада Закарпатської області та Закарпатська обласна колегія Всеукраїнської студентської ради. Захід не був анонсований для студентів та громадськості.

В Ужгороді відбулося неанонсоване "обговорення" проектів Закону «Про вищу освіту» (ФОТО)

Метою форуму, згідно програми, є розгляд та обговорення принципових положень проектів Закону України «Про вищу освіту» № 1187, 1187-1, 1187-2. В програмі також зазначено, що планується заслухати та узагальнити пропозиції керівників органів студентського самоврядування ВНЗ та керівників громадських організацій.

Захід відбувався в приміщенні навчально-наукового інституту євроінтеграційних досліджень ЗакДУ (м. Ужгород, вул. Корятовича, 5). На ньому були присутні заступник начальника управління вищої, професійно-технічної освіти та науки ДОНМС Закарпатської облдержадміністрації Василь Телеп,  в.о. проректора УжНУ Віталій Ніколайчук та в.о. ректора Закарпатського державного університету Іван Артьомов. Дивним видається те, що на форумі не було ректорів інших вузів області. Також були відсутні представники Профкому студентів УжНУ. Як повідомила Андріана Завадяк, про захід її поінформували дуже пізно (за один день) і вона не змогла відмінити свої плани. Через відсутність анонсу на заході були присутні тільки двоє журналістів.

В.о. проректора УжНУ Віталій Ніколайчук наголосив, що на його думку, проект Ківалова-Калетніка-Сороки має стати базовим при ухваленні нового Закону «Про вищу освіту». Василь Телеп висловив свою прихильність до впровадження додаткових вступних іспитів при вузах: «Чому вступні іспити в Бразилії не вважаються корупцією, а вступні іспити в УжНУ – це обов’язково корупція?». Після години обговорення проектів голова Студентської ради Закарпатської області Іван Полюжин запропонував ухвалити резолюцію, котра  передбачала взяти за основу один із проектів закону з подальшою можливістю його доповнення та зміни. Така пропозиція викликала обурення в учасників форуму, оскільки про цей захід не було відомо більшій частині студентства області, відтак прийняте рішення відображало б настрої кількох осіб.  У зв’язку з цим Іван Полюжин запропонував провести наступне засідання форуму 10 квітня 2013 року.

Як відомо, у Верховній Раді зареєстровано три проекти Закону України «Про вищу освіту». Авторами першого є «регіонали» Ківалов, Калетнік та Сорока (№  1187), другого – опозиційні депутати А. Яценюк, Л. Гриневич та ін. (№  1187-1), третього – робоча група, котру очолює ректор Національного технічного університету "КПІ" Михайло Згуровський (№ 1187-2). Як повідомляло раніше Закарпаття онлайн, уряд відмовився реєструвати проект Згуровського, відтак він був зареєстрований у Верховній Раді народним депутатом В.Балогою. Громадські організації та студентські профспілки України неодноразово висловлювали своє обурення щодо проекту Ківалова, Калетніка, Сороки.

Максим Молнар, Закарпаття онлайн

07 березня 2013р.

Теги: освіта

Коментарі

Легкового 09.03.2013 / 23:17:48
Зібралися як в мушу попопукати

Максим Молнар 07.03.2013 / 20:25:24
Звичайно, що ні. В цьому весь парадокс ситуації.

запитання 07.03.2013 / 19:48:38
Цей освітянський захід виключно лише для УжНУ???

НОВИНИ: Соціо

15:50
В Ужгороді поліцейські оперативно розшукали зниклого хлопчика Фото новина
14:20
/ 1
На Закарпатті висадили новий «Ліс пам’яті» на честь загиблих захисників Фото новина
13:15
У Мукачеві створили авторський аромат, присвячений місту Фото новина
12:12
На Берегівщині попрощаються із захисником Кирилом Карчевським Фото новина
11:10
В Ужгороді патрульні виявили водія, який керував автомобілем у стані наркотичного сп’яніння Фото новина
09:00
На Закарпатті відзначили Міжнародний день музеїв Фото новина
18:06
Закарпатські рятувальники розшукали у горах туриста із Миколаєва Фото новина
17:06
На Закарпатті попрощалися з 37-річним старшим матросом Максимом Раком Фото новина
15:45
У Мукачеві попрощаються з Олександром Карольї, який загинув ще в червні 2024-го Фото новина
15:13
/ 2
Глава греко-католиків Закарпаття звершив божественну літургію в оновленій церкві архістратига Михаїла в Щасливому на Мукачівщині Фото новина
14:56
Схему з фіктивним шлюбом викрили прикордонники Чопського загону Фото новина
13:06
У Квасах на Рахівщині під час екоакції зібрали понад 5 кубометрів пластикових відходів Фото новина
12:02
/ 7
У Міжгір’ї висадили нову алею сакур Фото новина
11:11
/ 1
В Ужгороді прощатимуться із полеглим захисником Іваном Кир’яновим Фото новина
10:04
На війні з росією поліг захисник із села Ярок на Ужгородщині Михайло Бреза Фото новина
17:23
/ 3
Іван Чендей про діячів неорусинського руху
16:41
Нетверезого водія без посвідчення виявили патрульні в Ужгороді Фото новина
13:47
/ 1
У потязі «Чоп – Загонь» службовий пес знайшов валізу з контрабандними сигаретами Фото новина
10:43
/ 1
В Ужгороді проведуть в останню путь захисника Максима Рака Фото новина
09:04
/ 2
Школяр із Закарпаття виборов перше місце на Балтійській олімпіаді з хімії Фото новина
18:15
/ 1
На Закарпатті проведуть десятки безкоштовних заходів до Міжнародного дня музеїв Фото новина
15:17
/ 1
Педагог із Закарпаття став переможцем конкурсу «Учитель року – 2026» Фото новина
11:16
/ 1
На Закарпатті митники викрили схему незаконного ввезення систем зберігання електроенергії на майже 8 млн грн Фото новина
09:07
На Рахівщині медики пішки через ліс добиралися до травмованої туристки Фото новина
17:36
/ 2
Закарпатські митники викрили спробу ввезення великої партії незадекларованого одягу Фото новина
» Всі новини