Сама секретар ДВК представнику громадянської мережі «ОПОРА» таку ситуацію пояснила тим, що ці бюлетені, на її думку, зайві – виборців на дільниці менше, ніж отримано бюлетенів. Тож керівництво ДВК на власний розсуд визначило, скільки саме документів, на їх думку, є «зайвими».
Частина 4 статті 69 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» передбачає» – «Голова дільничної виборчої комісії на підставі витягу з протоколу кожної територіальної виборчої комісії про передачу виборчих бюлетенів дільничній виборчій комісії оголошує кількість виборчих бюлетенів для голосування з кожних місцевих виборів та окремо по кожному виборчому округу, в яких проводиться голосування на виборчій дільниці, отриманих дільничною виборчою комісією». Тобто, такого поняття як «зайвий бюлетень» у законодавстві не існує.
Крім того, частина 13 цієї ж статті допускає заміну бюлетеня у разі, якщо виборець припустився помилки. Виборець має право визнати свій бюлетень недійсним, натомість поросити інший бюлетень для голосування.
Святослав Бабіля
координатор кампанії спостереження за проміжними місцевими виборами-2013
від Громадянської мережі ОПОРА
в Закарпатській області
050 100 24 69
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.