Закарпатська Колочава підписала угоду про співпрацю з чеським містом Семіли

У серпні минулого року, під час проведення українсько-чеського фестивалю «Колочавське відлуння Тереблянської долини», окрім святкових дійств відбулося підписання угоди про співпрацю між селом Колочава і містом Семіли, що у Ліберецькому краї Чеської Республіки.

Закарпатська Колочава підписала угоду про співпрацю з чеським містом Семіли

Ці два населені пункти сусідніх країн дуже схожі за ландшафтними і кліматичними умовами, та єднає їх ще й те, що відомий чеський письменник Іван Ольбрахт народився у м. Семіли, а в Колочаві провів певний час життя і там написав ряд своїх творів. Численні туристи з усіх кінців Чехії щорічно відвідують Колочаву, де діє музей їхнього славного земляка, автора роману «Микола Шугай, розбійник», читанням якого й досі захоплюються чехи та українці. Класика завжди актуальна. Окрім цього чеські туристи відвідують ще цілий ряд музеїв, які діють у Колочаві, а також здійснюють сходження в гори, де колись переховувався опришок Микола Шугай. Відпочинок тут припав до душі громадянам сусідської країни, про що свідчить постійний ріст відвідувачів з Праги, Брна, Семіли. Тож співпраця у туристичний сфері постає на перше місце, що обумовлено у згаданій вище угоді. Водночас, особлива увага приділяється співпраці у вирішенні екологічних питань, сприянню молодіжному рухові і культурному обміну. 

Щоб обговорити подальші кроки співпраці двох сторін голова сільської ради Колочави Василь Худинець недавно здійснив робочий візит у Семіли, де зустрівся зі старостою міста Яном Фарським. Під час переговорів було розроблено програму на найближчі роки, яка обумовлює спільні заходи зокрема щодо налагодження туристичних і культурних зв’язків, обміну досвідом і навчання у пріоритетних напрямках співпраці.

– У нас багато спільного і є   прагнення працювати в інтересах наших громад. Також ми маємо чому повчитися одні в одних, а це неодмінно збагатить нас досвідом, котрий буде застосований для розвитку і Колочави, і Семіли, – каже Василь Худинець.

У налагодженні співпраці між цими двома населеними пунктами особлива заслуга генерального консула Чеської Республіки у Львові Давіда Павліта. Він неодноразово відвідував Колочаву і дуже полюбив цей край,   як колись Іван Ольбрахт. Дипломат впевнений, що угода між Колочавою і Семіли принесе багато користі. 

Юрій Бабічин. Фото Івана Лендьєла. Rionews

28 лютого 2013р.

Теги: Колочава, Семіли

Коментарі

закарпатець 01.03.2013 / 10:22:52
чудово. я так розумIю що колочава стане мабуть обл центром закарпаття

НОВИНИ: Соціо

21:48
Підтверджено загибель на Запоріжжі ще в січні 2024-го 22-річного Михайла Яцканича з Підвиноградова Виноградівської громади Фото новина
15:52
/ 2
На війні поліг 21-річний Іван Микульця з Тячева Фото новина
13:33
/ 7
В Ужгороді відклав яйця унікальний, єдиний в Україні кайман Шнайдера Фото новина
11:33
/ 2
На Харківщині поліг Леонід Пивовар з Неліпина на Мукачівщині Фото новина
12:53
/ 1
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим на війні з росією Андрієм Розгау Фото новина
02:16
/ 2
WWF-Україна виступає проти будівництва лісової автодороги в межах лісництв філії "Ужгородське лісове господарство" ДП "Ліси України"
19:18
/ 15
У Калинах на Тячівщині харківський забудовник незаконно почав роботи зі спорудження ГЕС Фото новинаВідео новина
16:48
/ 7
В Ужгороді ще не відкритий McDonald's покарали за "непродуману" вивіску Фото новина
10:41
/ 1
На війні з росією поліг 57-річний Іван Пичкар з Родниківки на Мукачівщині Фото новина
01:31
/ 14
Справа Комарницького: Звільнений начальник УСР в Закарпатській області Химич зберігає $95 тис. готівкою
13:59
У Буштині на Тячівщині, гасячи пожежу в надвірній споруді, врятували два будинки та літню кухню поруч Фото новина
11:06
/ 1
На Запоріжжі поліг Володимир Зелді з Тересви на Тячівщині Фото новина
00:08
/ 10
Ужгородські лісівники будуватимуть дорогу під вітряки на Рівній через праліси (ДОКУМЕНТИ)
11:01
/ 2
На Сумщині поліг прикордонник Руслан Пинзару з села Сімер Перечинської громади Фото новина
15:37
/ 13
ВР прийняла доопрацьований після вето президента закон про примусове відчуження землі та будинків в Ужгородському районі Закарпатської області
16:23
На Закарпатті у лютому 2025-го порівняно з груднем 2024-го ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 2,6%
13:20
/ 1
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Сергієм Лазориком Фото новина
12:45
Профільна комісія Закарпатської облради підтримала збереження Чорних озер в Ужгороді Фото новина
19:14
У Мукачеві патрульні виявили водійку "під кайфом", а в пасажира – наркотики Фото новина
14:12
/ 14
Закарпаття відвідала очільниця Міндовкілля Гринчук, нищення довкілля мініГЕСами і вітряками пріоритетом візиту не було Фото новина
13:02
На Закарпатті, на кордоні з угорщиною на початку квітня запрацює новий пункт пропуску "Велика Паладь – Нодьгодош"
13:57
/ 1
У понеділок у Мукачеві попрощаються з полеглим захисником Володимиром Напудою Фото новина
13:20
/ 1
В Ужгороді у суботу попрощаються з полеглим на війні Мирославом Біртою Фото новина
19:37
/ 4
Петиція про розробку нового генплану Ужгорода зібрала необхідні підписи всього за добу
14:46
У п'ятницю зранку тимчасово не працюватиме КПП "Лужанка – Берегшурань"
» Всі новини