На обговорення генплану Ужгорода до міськради надійшов тільки 1 лист

Кілька днів тому інтернет-простір та громадськість «вибухнули» обуренням: на заявлену прес-конференцію в Ужгороді з обговорення генерального плану міста не з’явився один з її «ключових» учасників, головний архітектор міста Олександр Шеба. Відтак спірні питання і незрозумілі моменти генерального плану Ужгорода активісти і журналісти обговорювали без нього, натомість, як виявилось кількома годинами пізніше, в міськраді у той же час паралельно проходила нарада з аналогічного питання – обговорення генплану.

На обговорення генплану Ужгорода до міськради надійшов тільки 1 лист

 

Чому так сталось, що на відкритий захід по обговоренню одного із найважливіших  для життя і розвитку обласного центру до 2031 року документу головний архітектор Ужгорода не з'явився, Олександр Шеба розповів у коментарі Закарпаття онлайн.

За його словами, належним чином заздалегідь про проведення прес-конференції він повідомлений не був: «Наперед прес-конференція не була погоджена в часі. Дійсно, десь два тижні тому я давав згоду на коментар, але лише в п’ятницю, 22 лютого  (захід пройшов цього вівторка, 26 лютого – ред.) я дізнаюсь, що йдеться зовсім не про коментар, а все розрекламовано ледь як не громадські слухання До всього, наперед мене не попередили, у переддень все з'ясовувалось в телефонному режимі. Тим більше, захід мав відбуватись у робочий час».

За словами головного архітектора міста, зробило свою справу й те, що якраз на цей день, на 12-ту годину, у міськраді була заплановано нарада, журналістів про неї не попереджали, бо ж вона була насамперед робочою. «Прес-конференція співпала в часі з робочою нарадою в міськраді, про неможливість бути присутнім на прес-конференції я повідомив в телефонному режимі і пояснив причину. Журналісти дійсно не були попереджені стосовно наради, бо вона була робоча. Просто не зовсім коректно була повідомлена громадськість про суть цієї наради: у повідомленні на сайті міськради йшлося про ледь не 100 мешканців, представників ОСББ... Там дійсно були представники ОСББ по вул. Володимирській, але їх ніхто не викликав навмисно", – розповів Олександр Шеба.

При цьому уточнив: «громадські слухання із широким загалом будуть проводитись після 8 березня. До цього ми збираємо пропозиції і зауваження, які формуємо у певні блоки: що стосується транспорту, забудови, екологічних аспектів тощо. І після цього на громадських слуханнях ці блоки проблем будуть обговорені, про проведення слухань буде повідомлено наперед, хоча б за тиждень. Крім того, слухання проводитимуться у великій залі, з підготовленою інформаційною частиною – будуть представлені основне креслення генплану, може, транспортна схема, містобудівельні обмеження – там багато є інформаційного матеріалу. І тоді журналісти вже мають бути там присутні».

Головний архітектор міста наголосив: він і надалі відкритий до публічного обговорення й дискусій. Прийом пропозицій та зауважень в рамках громадського обговорення «Корегування генерального плану міста Ужгород» триває, надсилати їх можна на електронну адресу genplan.uzhgorod@gmail.com, яка щоденно перевіряється. До речі, наразі на електрону скриньку, зазначили в управлінні архітектури та містобудування Ужгородської міської ради, надійшов тільки один лист. 

 

Тетяна Кашуба, Закарпаття онлайн

28 лютого 2013р.

Теги: генплан, Шеба, громадськість, слухання, обговорення, Ужгород

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

21:48
Підтверджено загибель на Запоріжжі ще в січні 2024-го 22-річного Михайла Яцканича з Підвиноградова Виноградівської громади Фото новина
15:52
/ 2
На війні поліг 21-річний Іван Микульця з Тячева Фото новина
13:33
/ 7
В Ужгороді відклав яйця унікальний, єдиний в Україні кайман Шнайдера Фото новина
11:33
/ 2
На Харківщині поліг Леонід Пивовар з Неліпина на Мукачівщині Фото новина
12:53
/ 1
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим на війні з росією Андрієм Розгау Фото новина
02:16
/ 2
WWF-Україна виступає проти будівництва лісової автодороги в межах лісництв філії "Ужгородське лісове господарство" ДП "Ліси України"
19:18
/ 15
У Калинах на Тячівщині харківський забудовник незаконно почав роботи зі спорудження ГЕС Фото новинаВідео новина
16:48
/ 7
В Ужгороді ще не відкритий McDonald's покарали за "непродуману" вивіску Фото новина
10:41
/ 1
На війні з росією поліг 57-річний Іван Пичкар з Родниківки на Мукачівщині Фото новина
01:31
/ 14
Справа Комарницького: Звільнений начальник УСР в Закарпатській області Химич зберігає $95 тис. готівкою
13:59
У Буштині на Тячівщині, гасячи пожежу в надвірній споруді, врятували два будинки та літню кухню поруч Фото новина
11:06
/ 1
На Запоріжжі поліг Володимир Зелді з Тересви на Тячівщині Фото новина
00:08
/ 10
Ужгородські лісівники будуватимуть дорогу під вітряки на Рівній через праліси (ДОКУМЕНТИ)
11:01
/ 2
На Сумщині поліг прикордонник Руслан Пинзару з села Сімер Перечинської громади Фото новина
15:37
/ 13
ВР прийняла доопрацьований після вето президента закон про примусове відчуження землі та будинків в Ужгородському районі Закарпатської області
16:23
На Закарпатті у лютому 2025-го порівняно з груднем 2024-го ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 2,6%
13:20
/ 1
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Сергієм Лазориком Фото новина
12:45
Профільна комісія Закарпатської облради підтримала збереження Чорних озер в Ужгороді Фото новина
19:14
У Мукачеві патрульні виявили водійку "під кайфом", а в пасажира – наркотики Фото новина
14:12
/ 14
Закарпаття відвідала очільниця Міндовкілля Гринчук, нищення довкілля мініГЕСами і вітряками пріоритетом візиту не було Фото новина
13:02
На Закарпатті, на кордоні з угорщиною на початку квітня запрацює новий пункт пропуску "Велика Паладь – Нодьгодош"
13:57
/ 1
У понеділок у Мукачеві попрощаються з полеглим захисником Володимиром Напудою Фото новина
13:20
/ 1
В Ужгороді у суботу попрощаються з полеглим на війні Мирославом Біртою Фото новина
19:37
/ 4
Петиція про розробку нового генплану Ужгорода зібрала необхідні підписи всього за добу
14:46
У п'ятницю зранку тимчасово не працюватиме КПП "Лужанка – Берегшурань"
» Всі новини