У черзі за землею в Ужгороді перебуває 5 тисяч мешканців

«Межі Ужгорода за генпланом минулих років зменшились на 800 га, ці території на сьогодні розподілені між прилеглими селами довколишніх сільських рад. В той же час, мешканці прилеглих сіл користуються інфраструктурою міста, діти з прилеглих сіл ходять у наші школи і садки, не сплачуючи податків до міського бюджету», – розповів сьогодні на засіданні виконкому Ужгородський міський голова Віктор Погорєлов.

Емоційну реакцію мера викликало обурення голів селищних рад і відповідні їх звернення щодо зменшення територій прилеглих до Ужгорода сіл за рахунок введення земель сільських рад у межі Ужгорода. 

«Як відомо, зараз ми проводимо обговорення і приймаємо пропозиції до Генерального плану міста Ужгород. До нас надійшли заяви від керівників Баранинець, Минаю, Сторожниці, Оноківець, нібито ми втручаємось у їхні межі. Хочу сказати, що за генпланом минулих років територія Ужгорода зменшилась на 800 га, ці землі відійшли селищним радам. Тобто, в межах Ужгорода знаходяться землі сільських рад. Разом з тим, у дитячих садочках Ужгорода навчаються, наприклад, 32 дітей з Баранинець, 17 – з Барвінку, 79 – з Минаю. У школах міста також навчаються діти з навколишніх сіл: 180 – з Баранинець, 50 – з Барвінку, 237 – зі Сторожниці. Виходить, що сільські мешканці користуються інфраструктурою міста, нашими дорогами, відвідують заклади, в той же час, податки до бюджету міста, звичайно ж, не сплачують. То де ж порозуміння?», – обурився мер.

Крім того, Віктор Погорєлов навів наступні цифри: якщо на 1 ужгородця припадає приблизно 0,03 га, то на сільського мешканця в середньому – 0,5 га. В той же час, за словами міського голови, у черзі на землю в Ужгороді наразі перебуває 5 тисяч мешканців.

Відтак, міська влада звертатиметься до Ужгородської райради за погодженням виділити для потреб Ужгорода «ті 800 га, які зараз виведені за межі міста, серед іншого, і для розподілу їх між тими, хто наразі стоїть у черзі».

Тетяна Кашуба, Закарпаття онлайн

27 лютого 2013р.

Теги: генплан, Погорєлов

Коментарі

селянин 2013-02-28 / 00:26:00
до 784 2013-02-27 / 20:39:39

«За садочки, школи, лікарні, якими користуються жителі сіл Ужгородщини… Ужгородська районна рада щорічно …. перераховує кошти (міській раді).»

Жодного слова про «межі обласного міста».
Але менше з тим.
Ви серйозно вважаєте, що Ужгородський район не має представництва у ВР України?
І хтось із закарпатських нардепів, навіть від ПР, «підпишеться» за Вашого низько рейтингового мера?
Не смішіть людей, його рівень «спілкування» І.Волошин, і цим все сказано!

селянин 2013-02-28 / 00:11:49

до Доктора 2013-02-27 / 18:44:33

Не знаю, хто такий Подебрій, але був би радий з ним познайомитися, якщо він такої ж думки як я.
А щодо «мудрості» селянина...
Ви ж не думаєте, що довкола Ужгорода у селах живуть корінні селяни з початковою освітою, які Ужгород знають лише по базарах та супермаркетах?

Фінансово довколишні села біля Ужгорода мінімум не нижчі від городян міста. Повірте, що Погорєлов торкнувся непосильної для себе теми. Тим більше із своєю «кримінальною» біографією!

784 2013-02-27 / 20:39:39
Межі міст обласногозначення міняються по рішенню Верховної Ради. Райрада не погоджує відчуження земель територіальних громад.

Доктор 2013-02-27 / 18:44:33
Дуже мудрий селянин, може ти не будеш ховатися під ніком. А Подебрій?

селянин 2013-02-27 / 17:22:40
Читаю слова В.Погорєлова і відверто дивуюсь, який же у нього мав бути «електорат» виборців? Кого не спитаю, ніхто за нього не голосував, чи то ганьбляться, що гроші взяли, чи то принизливо визнавати свою помилку.
Але ж зараз однозначно його рейтинг «в районі арифметичної погрішності», не вище!

Жителі прилеглих до Ужгорода сіл, не дайте себе надурити цьому аферисту! Хочете мати такого голову? Ви його обирали? Він знає наші проблеми?

Що він має до сільських водогонів, газопроводів, електромереж, каналізації, які хоч і підключені до міста, але створювались ВИКЛЮЧНО за наші приватні кошти. І з цих послуг стягуються податки по міському тарифу у міський бюджет.

«Шляхами та інфраструктурою міста» користуються і багаточисленні туристи. Але ж вони, як і селяни, залишають гроші в місті, масово скуповуючись в ужгородських магазинах та ринках.

За садочки, школи, лікарні, якими користуються жителі сіл Ужгородщини, міг би Погорєлов і промовчати, чудово знаючи, що за це Ужгородська районна рада щорічно йому перераховує кошти.
Мало? Порахуй і вистав обґрунтований рахунок - районні депутати розберуться.

Вже говорилось, що більшість жителів ближніх сіл працює в Ужгороді, сплачуючи місту податки.

Крім того, не секрет, що більшість мешканців новобудов у селах довкола Ужгорода - це ужгородці, які прожили в місті роками, а потім переїхали у села, звільняючи дітям квартири.

Все це чудово відомо Погорєлову. Але його «борги» змушують «видумовувати» нові «схеми» для їх покриття.
За другий термін він вже і не мріє, ось і намагається «жити кожним днем», як у останній раз!

І ще. Я житель села. І за цього мера не голосував, як і інші селяни.
Так може, пане мер, цю «реформу» проводити напередодні чергових виборів міського голови, щоб майбутні кандидати пройшлися по сільським радам, агітуючи за це?
А ми би розібралися самі, кого нам підтримати!

Ужгородка 2013-02-27 / 16:41:43
а скільки сільських людей працює в місті і з їх зарплат стягують податки... вони ж не повертаються в район... А дерибан буде, як в Оноківцях (по 5 тис. у. е.) Цікаво на скільки там чергу зменшили?

простак 2013-02-27 / 16:24:34
спочатку затвердять генплан, а далі.... ото буде дерибан.

9768 2013-02-27 / 15:57:39
а команда погорєлова теж стоїть у черзі? чи їм виділення земельних ділянок буде здійснюватися поза чергою?

НОВИНИ: Соціо

15:29
/ 1
Як "танець з бубном" за вітряки на Руні гудуть сільрада, лісівники та закарпатська влада
14:15
Приватний поїзд "Прага — Чоп" сьогодні здійснив свій перший рейс
11:22
/ 1
Запис мого діда і сепаратне святкування Паски
11:11
/ 1
У Ракоші Вишківської громади попрощалися з полеглим Героєм Святославом Корнійчуком
20:19
/ 4
В Ужгороді на об'їзній депутати-"слуги" планують "роздерибанити" понад 1 га землі із заниженням вартості в 10 разів
21:59
/ 20
На Закарпатті було зроблено спробу дестабілізації шляхом перекриття доріг "через мобілізацію". Поліція звільнила проїзд
18:44
/ 36
Головою Ужгородського міськрайонного суду переобрано Віктора Данка
18:38
На війні поліг Віталій Петах зі Страбичова Мукачівської громади
02:00
/ 29
Комбат Руслан Каганець: "Без людей виграти цю війну неможливо. Ми не зробимо мільйон роботів із штучним інтелектом, які за нас воюватимуть"
00:32
/ 1
Відсьогодні на Закарпатті розпочалася нерестова заборона
21:48
Біля Солотвинського солерудника виявлено смітники, пластикові пляшки в карстових проваллях і забруднення потоку Глод
16:44
/ 3
В Ужгороді пойдуть чемпіонат України з велоспорту-МТБ та чемпіонат області
11:26
/ 4
На війні з росією поліг Ігор Сакало з Горінчова Хустського району
10:53
У лютому споживчі ціни на Закарпатті в цілому не зросли – статистика
11:15
"Щасливі діти" запускають новий цикл відновлювальних ретритів для мам із дітьми "Сила Карпат"
10:56
/ 6
В Усть-Чорній на Тячівщині попрощалися з полеглим Героєм Октавіаном Коненком
22:53
/ 3
У понеділок в Сваляві проведуть в останню дорогу полеглого 21-річного Героя Василя Томащука
22:20
/ 2
У Великій Копані попрощалися з Віталієм Чонкою, що загинув на Запоріжжі ще торік у червні
15:31
У лютому в порівнянні з торішнім груднем ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
14:57
Торік на Закарпатті прийняли в експлуатацію житла на 17,8% більше, ніж у 2022-му
14:10
/ 1
Кабмін перерозподілив освітню субвенцію на 2024 рік: місцеві бюджети Закарпаття втратили 2,4 млн грн
23:00
/ 3
На війні поліг ровесник Конституції України Василь Цьока з Крайникова Хустської громади
18:40
/ 1
Загинув Герой з Вишківської громади Святослав Корнійчук
11:17
/ 1
У Берегові діти принесли додому з річки стару протитанкову міну
10:45
В Ужгороді попрощалися з полеглим Героєм Михайлом Козаком
» Всі новини