Національний педуніверситет ім. Драгоманова розбудовує базу у НПП "Синевир"

Національний педагогічний університет ім. Михайла Драгоманова розбудовує базу для польових досліджень у НПП «Синевир»

Національний педуніверситет ім. Драгоманова розбудовує базу у НПП "Синевир"

В Україні діє ряд інститутів і університетів педагогічного профілю. Одним з найвідоміших і найуспішніших є Національний педагогічний університет ім. Михайла Драгоманова. Очолює його член-кореспондент НАН України, академік АПН України, доктор філософських наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Віктор Андрущенко. Про успіхи та авторитет вишу закордоном свідчать численні міжнародні угоди університету про співпрацю, а також іноземні студенти, які приїжджають сюди здобувати освіту. Навчальний процес вузу забезпечує понад 2600 штатних співробітників, а також 260 докторів наук, професорів, 360 кандидатів наук, доцентів. Їхні зусилля спрямовані на те, щоб 18 тисяч студентів, університету здобули освіту європейського зразка і стали справжніми педагогами, які доноситимуть до сердець молоді зерна розумного, доброго, вічного.

З цього приводу важливою є практична підготовка студентів. Ректор університету приділяє цьому велику увагу, всіляко сприяючи розвитку баз для польових досліджень, одна з яких знаходиться в Національному природному парку «Синевир».

Початком співпраці Національного педагогічного університету ім. Михайла Драгоманова та НПП «Синевир» стало підписання угоди у січні 2011 року ректором вузу Віктором Андрущенком та директором парку Миколою Дербаком. З того часу на березі швидкоплинної гірської річки Тереблі в урочищі Квасовець, що на околиці села Колочава, почала діяти база для польових практик студентів столичного вишу. За порівняно невеликий час тут проведено реконструкцію головного корпусу розрахованого на 55 осіб, побудовано ще один корпус для викладачів. Не забули й про оздоровлення студентів. Оскільки поряд знаходиться природне джерело з мінеральною водою, яка має лікувальні властивості, поблизу бази обладнано купіль, де можна поправити своє здоров’я чи просто приємно провести час.

Минулого року база для польових досліджень прийняла близько 300 студентів і понад 100 викладачів. Співробітники НПП «Синевир» під керівництвом директора установи Миколи Дербака та його першого заступника Мирона Цюбика були частими гостями і співрозмовниками студентів і педагогів з Києва. Майбутні вчителі детально ознайомились з діяльністю парку, його визначними місцями, передусім Синевирським озером і Реабілітаційним центром бурих ведмедів, здійснили захоплюючі подорожі гірськими хребтами тощо.

Осередком еколого-освітньої та інформаційної роботи зі студентами Національного педагогічного університету ім. Михайла Драгоманова став візит-центр НПП «Синевир». На його базі молодь детальніше дізналася про природоохоронну, наукову, еколого-освітню і рекреаційну діяльність парку, поспілкувалась з провідними фахівцями установи, переглянула відеофільми про цей край, ознайомилась з експозицією музею лісосплаву, отримала цікаву літературу.

Студенти під час практики не лише вчилися, проводили дослідження і спостереження, але й організовували екологічні акції, дбаючи про чистоту довкілля і навіть виступали з концертними номерами під час святкування Дня Міжгір’я.

У вузі подбали про удосконалення матеріальної бази і розробили програми польових практик з екології, біології, географії, туризму тощо. В подальшому тут проходитимуть практику не лише студенти згаданих вище напрямків, але й майбутні історики, краєзнавці, філологи і навіть археологи. Для усіх тут знайдуться теми для досліджень, адже НПП «Синевир» – унікальна територія з багатством природного різноманіття, історико-культурної спадщини, мовних особливостей тощо.

Інтенсифікація роботи вузу, зокрема засобами практичної підготовки студентів, зобов'язує й надалі розширювати базу у Квасівці, будувати нові плани. Невдовзі тут буде встановлено метеопост, який стане в нагоді не лише студентам вузу, але й науковцям парку.

Матиме база й своє підсобне господарство. Верховинська бринзя дуже припала до смаку як керівництву і викладачам вузу, так і студентам, тож вирішено завести овець, а згодом придбати коней для розвитку кінного туризму. Особливо вболіває за цю справу голова профкому університету, професор Іван Горбачук.

Загалом, задумів є багато, і є бажання працювати, а за таких умов буде й результат. До речі, у Колочавській ЗОШ І-ІІІ ст. №1 створено локальний центр дистанційного навчання Національного педагогічного університету ім. Михайла Драгоманова. Завдяки цьому випускники школи мають нагоду, не виїжджаючи з рідного села, належно підготуватися до зовнішнього незалежного оцінювання і збільшити свої шанси вступити в університет на державну форму навчання.

23 лютого 2013р.

Теги: Синевир, педагогічний, студенти

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

01:32
/ 1
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 18
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 11
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 6
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
03:47
У п'ятницю в ужгородському скансені відкриються дві виставки
22:03
/ 4
"Вітряні парки" "відповідально" відбудують міст, "безвідповідально" обвалений вантажівками з щебенем для дороги, якою вони планують возити "ненормативні великогабаритні вантажі"
13:11
Екоклуб у Ясіні запрошує на пізнавальну "Подорож на Драгобрат"
00:50
/ 2
Суд в Ужгороді покарав працівницю митниці за хабарництво штрафом
02:20
/ 3
Проти журналістки-розслідувачки із Закарпаття, яка пише про вітряки у горах, знову публікують замовні статті
23:30
/ 3
ДЕІ відмовляється надати акт перевірки законності будівництва на полонині Руна, – УПГ
» Всі новини