Конфіскат і штрафи за правопорушення на кордоні покращили показники чопських митників

Як зазначають фахівці служби боротьби з контрабандою та порушень митних правил Чопської митниці, зміни в митному законодавстві, які вже діють рік, і якими декриміналізовано так звану товарну контрабанду, підвищили рівень фінансової відповідальності за правопорушення. Зокрема, за ввезення або вивезення товарів з приховуванням від митного контролю.

Конфіскат і штрафи за правопорушення на кордоні покращили показники чопських митників

Такі протиправні діяння тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 100 відсотків їх вартості та обов’язкову конфіскацію. А також - конфіскацію товарів із спеціально виготовленими сховищами та транспортних засобів, що використовувалися для переміщення товарів через митний кордон України. У разі виявлення правопорушення, через суд приймається адміністративне рішення, товар конфіскується, а на правопорушника накладається штраф.

За 2012 рік чопські митники задокументували 310 справ про порушення митних правил на суму 43,4 млн.грн., в яких фігурували товари з приховуванням від митного контролю. За 125 справами про ПМП вилучено транспортні засоби на 11,1 млн.грн. Рішеннями судових інстанцій за 187 справами, заведених митницею, конфісковано на користь держави незаконних товарів на суму 13,3 млн.грн. На 3,2 млн.грн. конфісковано у порушників кордону транспортні засоби, які використовувалися саме для незаконного переміщення та приховування різних предметів. 

З початку 2013 року чопські митники задокументували 487 справ про порушення митних правил на суму понад 9 млн.грн., з яких 38 протоколів на 8,4 млн.грн. вилучені товари, приховані від митного контролю. За 16 справ про ПМП вилучено транспортні засоби на 2,1 млн.грн. За рішеннями суду конфісковано у порушників кордону транспортні засоби на 674 тис.грн., які використовувалися саме для незаконного переміщення та приховування різних предметів. 

Що стосується кримінальної відповідальності, то на сьогодні злочином вважається - переміщення через митний кордон України культурних цінностей, отруйних, сильнодіючих, вибухових речовин, радіоактивних матеріалів, зброї та боєприпасів, а ще – «модних» останнім часом спецтехзасобів негласного отримання інформації - «підслушок». У 2012 році митники склали 47 протоколів про ПМП за незаконне переміщення зброї, боєприпасів та інших спецзасобів,  436 справ відносно наркотичних та психотропних речовин.

Станом на 19.02.13 чопські митники склали 21 протокол про ПМП за незаконне переміщення наркотичних та психотропних речовин, 2 справи відносно зброї, боєприпасів та інших спецзасобів. До правоохоронних органів направлено 42 повідомлення про протиправні діяння за ознаками злочину у відповідності до статей Кримінального кодексу України. А також запроваджено 3  протоколи про порушення митних правил на загальну суму 7,3 млн.грн., у яких вартість товарів складає понад 573,5 тис. грн.  

Торік порушено 16 кримінальних справ про контрабанду на суму 4,8 млн.грн. А також запроваджено 2805  протоколів про порушення митних правил на 64 млн.грн.  

Тож, минулорічні новації суттєво збільшили надходження до бюджету за рахунок вартості конфіскованих товарів та штрафів, повідомила Закарпатьтя онлайн прес-секретар Чопської митниці Вікторія Сенгетовська.

20 лютого 2013р.

Теги: конфіскований, штраф, митний

Коментарі

жителька 20.02.2013 / 17:04:03
А де цей весь конфіскат можна придбати? десятки статей "вилучили" затримали", а потім затихли... і сліду тому товару нема. Брендові речі, італійські макарони, норкові шкурки...Де се все????????
Я хочу купити і поповнити держ. буджет!!!!!!
Прошу адреси магазинів і точок збуту!!!!!!

журналіст 20.02.2013 / 16:55:09
Крісло під головним митником Закарпаття сильно захиталося
19.02.2013 - 13:47
Як стало відомо, минулого тижня працівники внутрішньої безпеки державної податкової служби України масово роз’їхалися по регіонах. Особливо велика їх кількість направилася у прикордонні області.
Враховуючи умови розташування Закарпаття, сюди приїхало дуже багато податкових «безпекашів». І ось уже кілька днів підряд столичні гості перебувають у стані шоку, фіксуючи масу порушень та фактів корупції під час перетину вантажів і товарів через кордон. Порушень настільки багато, що просто не вкладається в голові, як таке може бути. Хоча на Закарпатті всім відомо, що відбувається це під «чутким» керівництвом пана Похилька, начальника Чопської митниці. Останній, до речі, у зв’язку з приїздом «ревізорів» знаходиться у дуже депресивному стані.
Ще відомо, що координатором групи, яка приїхала, є начальник внутрішньої безпеки закарпатської податкової Мирослав Сливка. Усі факти порушень на митниці миттєво стають відомими у новоствореному Міністерстві доходів і зборів. Тож найбільш імовірним результатом після закінчення перевірки стане звільнення Олександра Похилька із займаної посади. І найбільш імовірним кандидатом на цю посаду на сьогодні називають саме Сливку, який має досвід роботи на митниці і на сьогодні фактично координує роботу перевіряючих.
Лише один факт. Минулого тижня всі ЗМІ розтрубіли про черговий улов закарпатських митників, мовляв ті припинили спробу контрабанди цигарок більш як на мільйон гривень. Похвально, скаже хтось, молодці. Передісторія ж затримання вантажу більш прозаїчна – насправді фуру з із контрабандними сигаретами опломбували працівники митного поста «Мукачево», що мало б гарантували автівці безперешкодний перетин кордону. Але на заваді оборудці митників стали прикордонники, яким вантаж здався підозрілим. Зараз Похилько робить усе, щоб переконати прокуратуру, що пломба несправжня, і відмазати не так своїх підлеглих, як себе дорогого. Адже всім відомо, що контрабанда сигарет – «коньок» Похилька. І під час слідства це обов’язково з’ясується, бо навряд чи рядовий митник захоче віддуватися за начальство. Звідси й оперативне рапортування. Поки прикордонники займалися вантажем, митники спрацювали на упередження і першими прозвітували про «чергову перемогу» над контрабандистами. Однак навряд чи це допоможе Похильку, бо це лише один факт із тисячі.
За час свого керування митницею Похилько працював не над поповненням бюджету, а над удосконаленням злочинної системи пропуску контрабанди та отримання хабарів за це, пов’язаної принципом кругової поруки. І відомий вислів „Таможня дает добро” на Закарпатті давно перефразували — „ Таможня не дает добро, она его отбирает…”. 7днів.

НОВИНИ: Кримінал

11:26
/ 4
Мобілізація Белецького: Офіс омбудсмана вимагає розслідування від поліції та ВСП
02:32
/ 14
Національна асоціація адвокатів вимагає від Генпрокурора внести до ЄРДР інформацію по незаконному затриманню, мобілізації та побиттю адвоката експоліцейського Белецького Цебрика
00:54
/ 25
В Ужгороді невідомі в масках викрали і "закинули" в ТЦК експоліцейського Белецького Фото новина
17:59
На Міжгірщині 59-річний чоловік отримав 7 років за вбивство сина Фото новина
13:14
На Хустщині засудили чоловіка до 12 років за умисне вбивство односельця Фото новина
21:52
/ 19
САП зареєструвала кримінальне провадження щодо керівника Закарпатської прокуратури Пацкана Відео новина
11:02
На Закарпатті підозрюваного у крадіжці понад 33 тис. доларів взято під варту
09:52
/ 2
На Закарпатті експравоохоронець отримав 7 років за наркоторгівлю Фото новина
03:29
/ 7
В Ужгороді суддя Бисага не допустив до зали суду ветеранів війни і представницю калинчан у справі будівництва міні ГЕС на річці Тересва
12:01
/ 2
Апеляційний суд знову розглядає справу про гучне зґвалтування неповнолітньої на Закарпатті
21:12
/ 11
НАЗК виявило у декларації ужгородського депутата від ОПЗЖ Маєрчика порушення на 15 млн грн
18:26
Поліція розслідує умисне вбивство жінки на Рахівщині
16:00
/ 1
Смерть мобілізованого етнічного угорця на Закарпатті розслідує ДБР
17:39
/ 1
Міжгірець уник покарання за жорстоке поводження з сусідським собакою
16:40
/ 13
Ексначальник Закарпатської ДАБІ Лалакулич відбувся "умовним" роком за вимагання понад пів мільйона гривень
10:37
На Закарпатті викрили шахрайський кол-центр, який обкрадав іноземців Фото новина
23:32
/ 3
Судді Бисага, Фазикош, Феєр: апеляційний суд розгляне, чи скасувати "ГЕСівській" арешт в Калинах
15:42
/ 4
Суд встановив заставу 10 млн для голови Мукачівської РДА Сергія Гайдая Фото новина
16:56
/ 1
На Хустщині чоловік до смерті побив односельця Фото новина
15:56
/ 3
На Закарпатті посадовця ДСНС підозрюють у махінаціях на мільйон гривень Фото новина
09:28
/ 1
Керівник Свидовецького лісництва "допустив" вирубування дерев в заповіднику на 4,5 млн Фото новина
07:51
До справи про крадіжку 5,5 млн грн на будівництві шкільного спорткомплексу в Поляні на Мукачівщині додано 5 нових епізодів Фото новина
23:22
/ 3
Ужгородський чиновник "закупив" фіктивного коагулянту на понад 700 тис. грн Фото новина
20:24
Посадовець терпідрозділу Держземагентства "недбало" допоміг вкрасти земель нацпарку "Синевир" на 45 млн грн
19:36
/ 4
На ремонті вулиці в приужгородському Минаї підрядник вкрав 1,6 млн грн Фото новина
» Всі новини