За інформацією голови комісії, головного державного інспектора з охорони праці державної інспекції нагляду за промисловою безпекою та охороною праці територіального управління Держгірпромнагляду Мирослава Феделеша, до нещасного випадку призвів цілий ряд як технічних, так і організаційних причин. До названих першими члени комісії віднесли незадовільний технічний стан засобів виробництва, які використовувалися на ВКФ «Леда-С Україна» всупереч вимогам як «Правил охорони праці в деревообробній промисловості», так і «Правил безпечної роботи з інструментом та пристроями». Серед організаційних причин названо залучення керівниками підприємства до роботи працівників не за спеціальністю (професією), невиконання посадових обов’язків начальником лісопильного цеху, недостатній контроль роботодавця за додержанням працівниками технологічних процесів, правил поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, використанням засобів колективного та індивідуального захисту, виконанням робіт відповідно до вимог з охорони праці.
Однак, незважаючи на цей, образно висловлюючись, справжній букет правопорушень, допущених адміністрацією виробничо-комерційною фірмою «Леда-С Україна» у сфері охорони праці, нещасний випадок з помічником верстатника комісія пов’язати з виробництвом не змогла. Це значить, що скалічений на роботі працівник належного йому з точки зору здорового глузду матеріального відшкодування… не отримає. Справа в тому, що між Василем Х. і ВКФ «Леда-С Україна» була укладена цивільно-правова угода, аналіз якої фахівцями обласної державної інспекції з питань праці засвідчив зафіксовану в цьому документі згоду виконавця «на свій страх і ризик виконувати умови укладеної угоди та містять формальні ознаки трудового договору.
Матеріали спеціального розслідування нещасного випадку на ВКФ «Леда-С Україна» направлено у правоохоронні органи, повдомляє прес-служба Управління Держгірпромнагляду по Закарпатській області.