Метеорит, подібний до челябінського, падав і на території Закарпаття

На території України також є сліди від метеоритних бомбардувань, хоча падіння великих уламків космічних тіл - рідкісне явище.

Метеорит, подібний до челябінського, падав і на території Закарпаття

Про це розповів завідувач відділом малих тіл Сонячної системи астрономічної обсерваторії Київського національного університету, кандидат фізико-математичних наук Валерій Клещонок, коментуючи падіння метеорита у Челябінській області Російської Федерації.

"Це не унікальний випадок в історії людства, такі події відбувалися неодноразово в різних місцях нашої планети, згадаємо, зокрема тунгуський метеорит, коли були пошкоджені сотні квадратних кілометрів земної поверхні, і єдине, що врятувало від катастрофи з численними жертвами - він упав у тайзі".

"На всіх тілах Сонячної системи є сліди від метеоритних бомбардувань. На території України також залишилися пам'ятки від "кам'яних гостей" з космосу. Є така пам'ятка неподалік від Вінниці, яка має назву Іллінецька астроблема, - після падіння метеорита, що трапилося, очевидно, кілька мільйонів років тому, утворився гігантський кратер діаметром у 5 км. У Закарпатській області поблизу села Тур'ї Ремети в 2001 році впав великий метеорит, який отримав однойменну назву з населеним пунктом, але великих уламків на землю не потрапило", - зазначив учений.

"Це було природне явище - результат потрапляння в земну атмосферу великого небесного тіла - метеорита, що вибухнув в атмосфері і розпався на велику кількість уламків, які й спричинили руйнування. Падіння великого метеорита - подія рідкісна і непередбачувана. Передбачити час і місце падіння неможливо", - додав він.

"На поверхні Землі є багато шрамів від падіння метеоритів, були й такі, які спричинили катастрофічні зміни клімату, вважається навіть, що вимирання динозаврів пов'язане з падінням великого метеорита. Падіння великих уламків космічних тіл - більш рідкісне явище, але, як показують астрономічні дослідження, час від часу наша планета зближується з будь-яким із них", - повідомив учений.

За його словами, міжнародне астрономічне співтовариство стежить за переміщенням астероїда Апофіс, який потенційно загрожує Землі, і готується до того, щоб, у разі, коли така загроза стане реальною, уникнути катастрофічних наслідків. З цією метою розробляються спеціальні технічні проекти.

Україна намагається включитися у міжнародні програми спостереження за космічними тілами, однак про масштабні проекти дослідження, коли автоматично працюють телескопи, - в цьому ми не можемо змагатися, - зазначив Клещонок.

Вранці у п'ятницю, 15 лютого, у Челябінській області було зафіксовано падіння уламків метеорита. В результаті вибуху космічного тіла постраждали більше 500 людей, вибухова хвиля повибивала скло в будинках і пошкодила автомобілі.

ZN.UA

15 лютого 2013р.

Теги: метеорит

Коментарі

zzя 17.02.2013 / 19:33:08
Да-да, Закарпаття-центр Всесвіту.

НОВИНИ: Надзвичайні ситуації

15:36
У Мукачеві медики «швидкої» врятували знесилену дівчину, яка не могла дістатися до лікарні Фото новина
20:39
/ 1
У Колодному на Тячівщині в пожежі врятували літню жінку і маленьку соню Фото новина
12:52
На Тячівщині вночі згорів гараж із двома автомобілями Фото новина
10:16
На Берегівщині рятувальники загасили пожежу у житловому будинку Фото новина
16:07
На Ужгородщині горів житловий будинок Фото новина
16:54
На Рахівщині жінка потрапила до реанімації після нападу корови Фото новина
16:02
/ 1
У Карпатах виявили тіло чоловіка, який намагався незаконно перетнути кордон Фото новина
14:03
Біля Чопа під час руху загорівся пасажирський потяг Фото новина
12:01
В Ужгороді після удару блискавки загорівся кількаповерховий будинок Фото новина
15:39
У Буштині рятувальники деблокували водія після нічної ДТП Фото новина
17:11
У Вільхівцях пожежа з літньої кухні ледь не перекинулася на житловий будинок Фото новина
14:00
/ 1
У Ключарках на Мукачівщині посеред подвір’я спалахнув автомобіль Фото новина
11:50
На трасі «Київ–Чоп» у масштабній ДТП постраждав водій із Закарпаття Фото новина
08:34
Рятувальники показали кадри ліквідації наслідків атаки на Закарпаття Фото новина
18:48
/ 2
В Ужгороді перевіряють інформацію про можливе закриття укриття під час тривоги
18:33
/ 1
ОВА повідомила про наслідки атаки дронів на Закарпаття Фото новина
17:39
У Виноградові сталася пожежа в квартирі
15:33
/ 7
Російські дрони атакували Закарпаття
09:10
На Хустщині сталася пожежа у житловому будинку Фото новина
09:00
/ 1
У Хустському районі зафіксували новий землетрус магнітудою 1,7 Фото новина
15:15
У селі Мала Добронь на Ужгородщині горів житловий будинок Фото новина
12:56
Сусіди разом із рятувальниками врятували будинок від пожежі на Ужгородщині Фото новина
09:12
/ 3
У Міжгір’ї стався конфлікт біля ТЦК із застосуванням зброї Фото новина
17:47
/ 2
У Львові з третього поверху ТРЦ впав 20-річний закарпатець Фото новина
16:57
У селі Концово чоловік натрапив на боєприпас часів Другої світової війни Фото новина
» Всі новини