«Так уже склалося, що вночі довелося різати дошку на «циркулярці». Думав, усе пройде добре, хоч і було темно. Не помітив, як рука зісковзнула і попала на пилу. За мить бачу, що ліва рука по кисть уже просто висить і стікає кров’ю. Друзі помітили і відразу повезли до Рахова. За годину їхав дорогою на Ужгород. Болю взагалі не відчував…»
Ці спогади ще свіжі в пам’яті 24-річного Юрія Пінтери з села Відрички, що на Рахівщині. Тої ночі, зо два тижні тому, з ним трапилася біда. Через необережне поводження з так званою «циркуляркою» йому відрізало кисть лівої руки. Вона, фактично, бовталася на маленькому клаптику шкіри… Друзі, які в той вечір були поруч, одразу наклали джгут та відвезли Юрія в Рахів, а не шукали лікаря в селі. В районній лікарні місцеві спеціалісти відразу зрозуміли: в цій ситуації кожна хвилина дорога, і «швидкою» відправили постраждалого прямо в Ужгород, в обласну лікарню. «Доїхали за 4 години. Болю взагалі не відчував, мабуть тому, що був у шоці, – пояснив постраждалий Юрій ПІНТЕРА. – І відразу мені почали робити операцію». У таких випадках шанси на порятунок є лише в перші години після травмування (залежно від травми, її розташування тощо, – про це «Закарпатка» писала в попередніх номерах). До честі районних лікарів, вони встигли доправити постраждалого в цей період, завдяки чому в Юрія з’явився шанс на повноцінне майбутнє життя. «Нам вчасно зателефонували і ми встигли підготуватися до складної операції, – розповів завідувач відділення опікової, реконструктивної та пластичної хірургії Закарпатської ОКЛ, мікрохірург вищої категорії Андрій Погоріляк. – Протягом 4-х годин змогли відновити постраждалому кисть та кровообіг у руці, сухожилля, судини та нерви. Одне слово, зробили успішну реплантацію кисті завдяки злагодженим діям таких лікарів, як Ростислав Кучинка, Вікторія Гошівська, Василь Штулер. Особлива подяка і рахівським районним ескулапам». За словами лікаря, кисть стала меншою на 2-3 см, адже «циркулярка» таки пройшлася по руці. І все ж, уже за рік рука буде як нова. «Ми провели унікальну операцію, яких у нашому краї проводять дуже мало, – зауважив А. Погоріляк. – Це був досить важкий випадок. Добре, що на сучасному етапі розвитку мікрохірургії відсоток успіху в таких ситуаціях досить високий».
До речі, торік із подібною проблемою зверталися до обласних лікарів 20 разів. У 5 випадках – у доволі важкому стані. «На жаль, така цифра – це досить багато для Закарпаття, якщо врахувати, скільки таких операцій проводять в інших областях», – каже хірург.
Наразі стан здоров’я Юрія Пінтери задовільний. На його руці немає ні набряків, ні некрозів, ні відторгнення, кровопостачання адекватне. Наступного тижня чоловіка випишуть із лікарні й він поїде додому, де його чекають батьки, дружина та трирічний син. Уже за рік його рука відновиться на 70-80%. До речі, Юрій раніше багато працював лісорубом у Росії. Планував їхати туди цього літа. Та зараз буде вдома – лікувати руку, якій ще доволі пощастило...
Денис Фазекаш, "Закарпатська правда"