Глава УГКЦ озвучив готовність до плекання єдності з Мукачівською єпархією

Предстоятель Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав взяв участь у хіротонії єпископа-помічника Мукачівської греко-католицької єпархії владики Ніла (Лущака).

Глава УГКЦ озвучив готовність до плекання єдності з Мукачівською єпархією

«На вас сьогодні покладають великі надії вірні нашої Церкви обабіч Карпат. Синод наших єпископів щиро запрошує вас до співпраці та декларує сьогодні готовність до плекання єдності між нашими, так глибоко спорідненими духовно, єпархіями», –такі слова у своєму привітальному слові до новохіротонізованого Владики Ніла (Лущака), Єпископа-помічника Мукачівської греко-католицької єпархії, сказав Блаженніший Святослав. Також Глава УГКЦ «у цей історичний для Мукачівської єпархії день» склав щиросердечні вітання від імені всієї Української Греко-Католицької Церкви. На молитовну згадку про цей день Предстоятель УГКЦ подарував Владиці Нілу ікону великомученика Юрія Переможця, повідомляє департамент інформації УГКЦ.

Як відомо, у суботу, 12 січня 2013 року, в ужгородському греко-католицькому Хрестовоздвиженському катедральному соборі відбулася єпископська хіротонія Владики Ніла (Лущака), Єпископа-помічника Мукачівської греко-католицької єпархії. Головним святителем був Владика Мілан (Шашік), Єпарх Мукачівський, а співсвятителями – Владика Вільям (Скурла), Митрополит Пітсбурзький (США), та Архиєпископ Циріл (Василь), Секретар Конгрегації для Східних Церков.

В урочистостях взяли участь: Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, Архиєпископ Томас Едвард Галліксон, Апостольський нунцій в Україні, Митрополити Ігор (Возьняк) зі Львова, Володимир (Війтишин) з Івано-Франківська, Ян Баб’як зі Словаччини, єпископи УГКЦ та РКЦ в Україні, а також із сусідніх країн, зокрема з тих єпархій, для яких Мукачівська єпархія є матірною. У Богослужінні також взяли участь численні священики, чернецтво та миряни. Спільно молилися представники влади та дипломатичного корпусу, що здійснюють свою місію в Ужгороді. Варто зазначити, що це були перші після виходу Церкви з підпілля єпископські свячення уродженця Закарпаття.

Проповідь виголосив Владика Циріл (Василь). Пригадавши про те, як святий Франциск, духовним сином якого є нововисвячений єпископ Ніл, в центрі ставив Христа, проповідник розповів про обов’язки єпископа. Першим з них є, за прикладом святого Франциска, «вказувати на Христа, доносити Його слово до людей, привертати людей до Христа і водночас у молитві до Нього представляти все людство, в кінці - бути дійсним „alter Christus” в повноті священства». А увійшовши через хіротонію до грона колегії єпископів, Владика Ніл покликаний виконувати свої завдання як головний співпрацівник єпархіального єпископа, стаючи прикладом для священиків та мирян.

Довідка:

Мукачівська греко-католицька єпархія, яка 1646 року повернулася до єдності з Католицькою Церквою, сьогодні об’єднує греко-католицькі парафії на території сучасної Закарпатської області та підпорядкована безпосередньо Апостольській Столиці. Від 1780 року осідок єпископа перенесено до Ужгорода. З Мукачівської єпархії свого часу були виокремлені єпархії: Крижевецька в Хорватії, Пряшівська в Словаччині та Гайдудорозька в Угорщині, вихідці з цієї єпархії в США мають свою Митрополію візантійського обряду з центром у Пітсбурзі.

14 січня 2013р.

Теги: УГКЦ, Святослав, хіротонія, владика Ніл

Коментарі

о. диякон Павло 2013-04-10 / 22:26:57
дорогі мої! не приналежність до якоїсь церкви спасе вашу душу а тільки присутність Христа у вашому серці і в вашому житті дасть вам життя вічне. Бог який помер на Хресті наново відкрив нам двері вічної радості. як багато християн ходять до церкви та нажаль вони далеко від Бога. Він є той який нас обєднує і робить нас братами і сестрами. як легко людина вміє знайти помилки в владики, священника, монаха чи монахині та багато разів закриває очі на свої помилки та на стан своєї душі. якщо ми любимо свого Бога то не можна не любити свого ближнього та старатись різним способом завдати йому кривду. по ваших плодах спізнають вас. тому вибачмось один перед одним і проведім час святого посту у покаяні та направі нашого духовного життя. стараймось все більше і більше наблизитись до Христа і розважаючи про його терпіння ісвідоммо свою грішність. тільки Він єдиний подарував нам вічне життя і було б не розумно відмовитись від цього дару. хай кожен переживає радість від присутності Бога і ділиться цим з своїм ближнім.

о. диякон Павло 2013-04-10 / 11:54:38
Слава Ісусу Христу!!! Шановний "Русин" та інші читачі чи коментатори. я не бачу ніякої проблеми в тому на якій мові відправляти богослужіння в нашій єпархії. по перше тут без будь яких проблем відправляється в багатьох парафіях богослужіння на українській мові і нікому це не заважає, по друге навіть сам владика Мілан відвідуючи парафії де служиться на українській мові також разом з ними відправляє по українськи, ну і по третє наша віра не залежить від мови на якій кожен з нас молиться а тільки від стану нашої душі та від наших діл. читаючи ці всі коментарі дивуюсь від того наскільки всі такі побожні та глибоко віруючі та важко зказати що мова яка тут використовується а саме вирази, насмішки, погрози, кривда один одному - все це аж ніяк не свідчить про правдиву віру та правдиву побожність і відданість Богу!!! Була радісна подія з нагоди єпископських свячень і щоб радіти з цього приводу тут взагалі перейшли на політику. бутьте ви русинами, українцями, угорцями, румунами чи словаками нема значення та насам перед бутьте правдивими християнами!!! я б не робив ніякої проблеми щодо мови бо як сказав трохи вище взагалі проблеми не існує а її штучно деякі роблять а ці деякі забувають що прийде час коли потрібно буде відповідати за свої дії. я був на навчанні декілька років тому в львівській духовній семінарії і почув на одній парі як один з семінаристів підняв питання про проблему мови в нашій єпархії що тут забороняють відправляти по українськи. а коли запитався від нього звідки в нього така інформація адже він ніколи на закарпатті не був то відповів що чув. ось тобі і проблема. людина немаючи правдивої інформації розносить конкретну проблему ще далі і з цього вихадить вже якась трагедія чи то катастрофа великих маштабів. повірте мені бо говорь це з власного досвіду так як ходжу на багато парафій по різних деканатах проводити реколекції та святі місії і ніде не було якоїсь проблеми щодо мови. краще поділіться тут своєю радістю чи своїм духовним досвідом і будете мати в Бога за це нагороду а ніж очорнювати о говорити неправду на когось. хай Всемогутній Бог вас благословить а святий Дух просвітить ваші думки!!!

о. диякон Павло 2013-04-09 / 22:33:05
Слава Ісусу Христу!!! Шановний "Русин" та інші читачі чи коментатори. я не бачу ніякої проблеми в тому на якій мові відправляти богослужіння в нашій єпархії. по перше тут без будь яких проблем відправляється в багатьох парафіях богослужіння на українській мові і нікому це не заважає, по друге навіть сам владика Мілан відвідуючи парафії де служиться на українській мові також разом з ними відправляє по українськи, ну і по третє наша віра не залежить від мови на якій кожен з нас молиться а тільки від стану нашої душі та від наших діл. читаючи ці всі коментарі дивуюсь від того наскільки всі такі побожні та глибоко віруючі та важко зказати що мова яка тут використовується а саме вирази, насмішки, погрози, кривда один одному - все це аж ніяк не свідчить про правдиву віру та правдиву побожність і відданість Богу!!! Була радісна подія з нагоди єпископських свячень і щоб радіти з цього приводу тут взагалі перейшли на політику. бутьте ви русинами, українцями, угорцями, румунами чи словаками нема значення та насам перед бутьте правдивими християнами!!! я б не робив ніякої проблеми щодо мови бо як сказав трохи вище взагалі проблеми не існує а її штучно деякі роблять а ці деякі забувають що прийде час коли потрібно буде відповідати за свої дії. я був на навчанні декілька років тому в львівській духовній семінарії і почув на одній парі як один з семінаристів підняв питання про проблему мови в нашій єпархії що тут забороняють відправляти по українськи. а коли запитався від нього звідки в нього така інформація адже він ніколи на закарпатті не був то відповів що чув. ось тобі і проблема. людина немаючи правдивої інформації розносить конкретну проблему ще далі і з цього вихадить вже якась трагедія чи то катастрофа великих маштабів. повірте мені бо говорь це з власного досвіду так як ходжу на багато парафій по різних деканатах проводити реколекції та святі місії і ніде не було якоїсь проблеми щодо мови. краще поділіться тут своєю радістю чи своїм духовним досвідом і будете мати в Бога за це нагороду а ніж очорнювати о говорити неправду на когось. хай Всемогутній Бог вас благословить а святий Дух просвітить ваші думки!!!

мирянин 2013-03-14 / 23:04:56
Бог нас розсудить!

Русин 2013-03-14 / 21:13:00
Мирянине, мирянине ти за віру таку баламуту несеш, що має бити велика ганьба тим попам до яких на Службу ходиш, що тя нич не навчили.Віра без знання, щось новоє!"Народ гине від недостатку знання" Ос.4:6. І я бим тя попросив не пиши ти про віру бо дако буде думати, що греко-католики, всі такі ги ти. І подумай за своє спасіння, бо якщо в тебе є віров то про, що пишеш то вно під великим питанням.

SpaceMan 2013-03-13 / 17:44:35
Це вже схоже на осудження. Нікому, крім Бога, не дано бачити, що є в серцях інших людей.

Скажіть, мирянин, що ВИ розумієте під вірою в Бога? Може навіть привнесете щось нового для розуміння тутешніх дописувачів?

мирянин 2013-03-03 / 22:26:49
Всі ви демонструєте свої "знання",а саме головне ВІРИ в БОГА не маєте.

Русин 2013-02-28 / 11:27:58
До уваги великих(істориків) котрі ват самі недовчині, ват нас дурними вважают! Яке віношення, мают Кирило з Методієм до Закарпаття? Коли перші згадки про якісь церковні структури в нас на Закарпаттю документально датовані 15-16 століттями. І Закарпаття николи не входило ни до великоморавської держави ни до панонського князіства, а в часи словянських апостолів входило до болгарського Царства. Про це описуют мадярські історики в роботах про завоюваня батьківщини, а се 903 гід. А от Перемиська єпархія, що є материнськов для многих єпархі в тім числі і мукачівськї та галицьких, є беспосередньо звязанов з святими братами. І хиба сись факт робит нас звязаними з Кирилом і Методієм.Якщо панове оперують якимись документами про, які нико не знає то наведіт їх!Стосовно так званого папського гімну( Де Петра свята могила...), то він бив складений для одного з євхарестійних конгресів у Велеграді в двадцятих роках минулого століття. І як вас болит когось за Греко-католицьку церкву то треба видіти, що із-за мовного питання наші вірники відходят до київського патріархату. А що буде коли московські батюшки станут правити по українски? А в них про се мова йде доста настирливо. Ци ни встанеся Мукачівська єпархія, єпархією без вірникі? Чи може дако думат, що за гроші Пісбурга вижиєме? А ми є Україна і границі раз нико не мінят!

руслан 2013-02-04 / 09:44:58
Чому така недосвідчена людина як П.Береш керує УЖБА?Які будуть наслідки?

мирянин 2013-02-01 / 15:57:39
Тепер уважно прочитав ваш коментар.Звідки до мене така повага до мене ,я жне така вже і стара людина ,щоб називати мене батьком,япросто небайдужий вірник,який цікавиться життям церкви.Своє ставлення до Римського Престолу ви показали.Тепер поясніть нам,простим вірникам,чого більше отримаємо для спасіння душі,якщо обєднаємось?

мирянин 2013-02-01 / 08:54:28
Ви якщо культурна людина то не будете показувати на помилки, у вашому тексті вони є також, бо я лише проста людина. Я хотів показати свою повагу до УГКЦ як католик, і сказати куди нас ведуть ці люди з такою "любов'ю". І чи потрібні такі люди в УГКЦ? У мене є чітка позиція: ВСЕЛЕНСЬКА церква, Кирило і Мефодій, УЖГОРОДСЬКА унія, МУКАЧІВСЬКА єпархія і любов до всіх людей-- це наша віра наша історія. І ніяких національностей у вірі, бо Христос прийшов до всіх людей. І сказано:"Хай увірує весь світ". І ніяких державних церков. Моя позиція-- жити в мирі з усіма християнами і не забувати свою історію.

вірник 2013-01-31 / 23:28:41
Ви знову давити на "особливість" МГКЄ, чи не занадто? Коли вже Ви згадали про "особливе" Многоліття Папі Римському, Ви напевно і поняття не маєте звідки воно до нас прийшло. Це многоліття має можливо якихось 150 років і не більше і запроваджували його з метою уособливити ще тоді МГКЄ, ця особливість виникла у мадярському латинському середовищі і перекочувала до нас. Мирянине-отче слово священик пишеться з одною "н". А щодо Вашої поваги усе ясно, ви зайняли "кращу" позицію Ви до кінця невизначені. На перший погляд ніби прихильник УГКЦ, з іншого ніби МГКЄ, а до кінця не ясно!!!!! А щодо національності Ви хіба з іншої планети, бо як виглядає з Ваших слів це не так важливо.

мирянин 2013-01-31 / 19:21:43
Мушу дописати. Ми поважаємо УГКЦ, бо вона також є одною із частинок Вселенської Церкви, як і всі інші католицькі церкви. Всі ми є одною християнською родиною, але в кожного з нас інша історія. І не робіть з тих, хто хоче залишитись з єпархією, ворогів України. В скрутну хвилину не знати хто буде кращим патріотом. Вірники іших конфесій на території України -- це також українці, і нікому в голову не прийде, що вони не люблять свою країну. Згадайте заповідь:"Люби ближнього...", і євангеліє про те хто твій ближній.
Просто коли чуєш від священника, що слов'янська мова -- диявольська, хто її поважає -- дикуни, зрадники. Коли не згадують в Літургії новообраного єпископа Ніла, не співається многоліття Папі Римському, то болить не тільки душа, а в прямому значенні, серце. Прості вірники нашої церкви завжди вважали, що ми є духовно споріднені з УГКЦ.
На місті владики Мілана я б очистив єпархію від усіх попів українських націоналістів і агресивних попів-русинів (і щоб вони не рахували це за репресії), доки вони не загубили віру і повагу до духовних наставників. Залишив би тільки тих, які з гідністю несуть звання СВЯЩЕННИК, які дотримуються божих законів, зберігають мир між вірниками, для яких національність у вірі немає значення. А в питаннях мови можна знайти різні варіанти, якщо робити це з любов'ю і християнською мудрістю.

кок 2013-01-30 / 10:01:06
Бідна УжБА якщо там такі ректори.

До Тарас 2013-01-30 / 09:54:58
Ця людина типовий вискочка і яничар.Пикро,але правда.

SpaceMan 2013-01-28 / 10:27:27
Люди, чому страх оволодіває вами?
Сказав Ісус Христос, що не здолають Церкву ворота "ада", от що важливо. А залякування різні не мають хвилювати віруючих.

вірник 2013-01-26 / 23:48:45
Так, усе можливо, отоді точно нашій єпрхії кінець. Немає гіршого ніж яничари!

Тарас 2013-01-26 / 20:08:33
Чим же вам не вгодив так невгодив Високопреподобний архімандрит Петро Павло Береш ректор УжБА?

кичера 2013-01-26 / 10:00:10
Якшо ше і Береш стане єпископом, тоді все зрозуміло із МГКЄ - українським вірникам просто потрібно буде виходити із МГКЄ і створювати окрему Закарпатську єпархію УГКЦ, без мадяронів і політрусинів.

B. V! 2013-01-25 / 22:05:35
Petro Beresh v najblyshomu chasi takozh stane!!! Ne perezhyvaj!

НОВИНИ: Соціо

22:15
Стало відомо про загибель в лютому під Авдіївкою Віталія Старости з Великої Копані Виноградівської громади
11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
/ 1
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
15:47
/ 9
У Буківцьові на колишній Великоберезнянщині створили новий монастир УПЦ Московського патріархату
11:17
/ 1
Дубівська громада сьогодні попрощається з Василем Скрипником з Красної, що загинув ще в травні 2022-го
22:28
/ 1
На Запоріжжі поліг Іван Гецко з Кушниці Керецьківської громади
18:31
На Сумщині загинув Михайло Мегеш з Великих Ком’ят Виноградівської громади
10:46
/ 4
У Закарпатському апеляційному суді скінчилися марки. Тому він припиняє листуватися
10:22
/ 1
Стало відомо про загибель понад рік тому під Бахмутом Павла Головка з Виноградова
19:54
За підсумками 2023 року Закарпаття посіло 4 місце по Україні за показником захворюваності на туберкульоз
15:00
На Запоріжжі поліг Михайло Будул з Керецьківської громади
11:22
/ 1
На війні з росією поліг Віталій Лях з Чумальова Буштинської громади
09:25
У Боздоському парку Ужгорода можна побачити "живих" казкових велетнів
20:07
/ 9
Прем'єр Шмигаль в Ужгороді "запустив" будівництво євроколії до Чопа
21:26
/ 1
У Великих Лучках на Мукачівщині попрощалися з Юрієм Лущаєм, що переїхав з сім'єю з Краматорська і поліг на рідній Донеччині
15:56
В Ужгороді попрощалися з полеглим Героєм Міланом Бабілою
15:34
В Ужгороді відкрили скульптурку режисеру "Тіней забутих предків" Параджанову
11:23
/ 1
Нижньоворітська громада провела у останню земну дорогу Героя Віктора Петриканина
23:00
/ 12
Ексміністр внутрішніх справ Аваков офіційно став власником 900 га плантацій фундука на Закарпатті
11:40
Зарічанську громаду сколихнула звістка про смерть Героя з Вільхівки Михайла Матіки
» Всі новини