Реклама B3

Генконсульство Угорщини видало 20-тисячний дозвіл на МПР (ФОТО)

Сьогодні, 27 грудня, Генеральне консульство Угорщини в Ужгороді урочисто відзначило видачу 20-тисячного дозволу на здійснення малого прикордонного руху в Угорщину. Пластикову картку отримали мешканки Ужгорода мама і донька Магдалина та Андріана Андрейчик.

Генконсульство Угорщини видало 20-тисячний дозвіл на МПР (ФОТО)

Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бачкаї, виступаючи на урочистостях, нагадав, що угода про малий прикордонний рух між Україною та Угорщиною почала діяти якраз у грудні 5 років тому. 

Спочатку дозвіл мав вигляд марки, яка клеїлася в закордонний паспорт мешканців, що проживають у прилеглій до угорського кордону 50-кілометровій зоні Закарпаття. А рік тому Угорщина першою з європейських країн почала видавати дозволи на МПР у вигляді пластикової картки із занесенням до неї біометричних даних заявника. Коли ця ініціатива тільки запроваджувалася, -- згадує Йожеф Бачкаї, -- багато хто висловлював побоювання, що це буде дуже важко. Однак якщо торік тільки Генконсульство в Ужгороді видало 12 847 дозволів, то вже у цьому році – відзначили тих, хто отримав 20-тисячний дозвіл, а станом на сьогодні таких дозволів видано 21 300, ще трохи зросте ця цифра до кінця року.

Близько 18 тисяч заявок на малий прикордонний рух уже задовольнило у 2012-му Генконсульство Угорщини в Берегові. Загалом же за 5 років з часу підписання угоди, закарпатці отримали близько 66 тисяч дозволів саме на такий перетин кордону. 

Також пан Бачкаї відзначив, що закарпатці доволі сумлінно дотримуються правил, встановлених умовами угоди про перетин кордону саме за такими дозволами і не їдуть за межі визначених територій. Отримання саме такого виду «віз» є досить популярним, оскільки на кордоні з ними швидше проводиться оформлення, не ставляться штампи у паспорти. 

Зараз, за словами Генконсула, дозволи видаються швидше, ніж передбачені 30 днів – за 2-3 тижні з часу подачі документів. Усім, для кого готовий документ з Угорщини надійшов раніше, про це з консульства повідомляють.

 

27 грудня 2012р.

Теги: Угорщина, генконсул, прикордонний, Бачкаї

Реклама B4

Коментарі

Реклама B12

НОВИНИ: Соціо

15:07
/ 7
В Ужгороді висохло головне Чорне озеро Фото новина
09:20
/ 2
БЕБ на Закарпатті перевіряє 190 міжнародних перевізників
13:51
45 екзотичних дерев Ужгорода зібрали в одній книзі Фото новина
09:24
/ 2
У Неліпині на Мукачівщині попрощалися із полеглим на війні захисником Михайлом Бабієм Фото новина
20:17
Недоголосоване рішення про забудову Ботанічної набережної в Ужгороді перенесли на 25 серпня Відео новина
17:08
/ 1
На Закарпатті рятувальники евакуювали з гір 15-річну туристку зі Львова Фото новина
15:26
/ 2
В Ужгороді до Дня Незалежності презентували книжку про захисників та їхні родини "Герої Закарпаття" Фото новина
13:35
На Закарпатті мережа аптек відшкодувала державі понад 4,6 млн грн несплачених податків
11:53
/ 2
Керівник першого відділу Ужгородського РТЦК та СП у Перечині Плиска, що "засвітився" п'яним на службі, написав рапорт на звільнення
10:45
24-річна закарпатка на колісному кріслі піднялася на Говерлу Фото новина
10:16
В Ужгороді сьогодні можливе тимчасове зниження тиску води
14:28
Підтвердили загибель захисника із Богданської громади на Рахівщині Миколи Биндака Фото новина
11:52
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Вадимом Балогом Фото новина
11:30
Полеглого мукачівського прикордонника посмертно нагородили медаллю «Захиснику Вітчизни» Фото новина
11:08
/ 1
Під тиском громадськості депутати не підтримали забудову Ботанічної набережної в Ужгороді
10:04
Рівень води в Синевирі знизився на кілька метрів Фото новина
09:12
У Чопі попрощаються із полеглим на війні з рф захисником Мар’яном Стричинцем Фото новина
22:17
До Дня Незалежності в Ужгороді презентують книжку Олександра Гавроша "Герої Закарпаття: Ужгород та Ужгородський район"
17:16
На Берегівщині підтвердили загибель військовослужбовця Віктора Телешева Фото новина
15:16
/ 3
Мотоцикли та скутери з надмірним шумом заборонили в Міжгірській громаді
13:49
/ 6
Троє закарпатських військових повернулися з російського полону Фото новина
13:15
У Великих Лучках на Мукачівщині попрощаються з полеглим військовим Віталієм Лукечею Фото новина
11:30
На Закарпатті оштрафують перевізника з Чехії за порушення правил міжнародних перевезень Фото новина
09:03
На Закарпатті запрацюють чотири нові камери автофіксації
23:17
У Червоному Чопської громади попрощалися з Василем Диковцем, що вважався зниклим безвісти Фото новина
» Всі новини