У Виноградові каплицю Франциску Асизькому та Івану Капістрану освятили угорською мовою (ФОТО)

Сьогодні, 27 грудня, у Виноградові освятили каплицю біля католицького монастиря францисканців. Богослужіння та всі урочистості проводились виключно угорською мовою, тож українські журналісти нічого не зрозуміли.

У Виноградові каплицю Франциску Асизькому та Івану Капістрану освятили угорською мовою (ФОТО)

Каплиця присвячена святим Франциску Асизькому та Івану Капістрану.

Виникає питання: каплиця збудована тільки для угорськомовних вірників католицької церкви, чи для всіх виноградівців загалом? До речі, у Виноградові доволі багато україномовних католиків. Якщо вона збудована для всіх виноградівців, то чому всі урочистості відбувалися виключно угорською мовою?

Довідка

Франциск з Асижу (1182—1226)– католицький святий, засновник жебракуючого ордену, що згодом був названий францисканським. Також Франциск відомий тим, що носив на тілі Христові рани – стигми.

Іван Капістран (1386 —1456) – католицький святий, активно виступав проти гуситства, присудив сорок євреїв до спалення. Подібного роду жорстокості творив і в інших місцях Сілезії, а також у Кракові. За однією з версій мощі Капістрана зберігалися у виноградівському замку Канків до його зруйнування.

Максим Молнар, Закарпаття онлайн. Фото автора.

27 грудня 2012р.

Теги: каплиця, Франциск, Капістран, богослужіння, Виноградів

Коментарі

Русин 2013-03-14 / 21:20:43
Що ви ся так розьойкали. Римо католики Виноградова се є мадяре і їм священики служат на рідні мові. Що з сього робити сенсацію! Українці-русини мают свої церкви і най не лізут у чужі монастирі з своїм уставом.

А . Гарапко 2012-12-31 / 18:29:22


На тупиковий ресурс до Старости/Жаливи. Коментар видалено. Адмін


муза 2012-12-31 / 12:44:09
Дуже шкода, що вчитель української мови не може відрізнити українську від угорської.Але на щастя у Виноградові є свідомі українці.Всі ми не маємо права ігнорувати те , що угорці прикриваються законом про "регіональні мови".Захід повинен був відбуватися від початку і до кінця на як мінімум на двох мовах- одна зних ОБОВ"ЯЗКОВО мала бути українською.Як після цього угорці хочуть розраховувати на толерантність українців?

Максим Молнар 2012-12-31 / 10:56:17
На сайті газети "Новини Виноградівщини" з'явилася публікація про освячення цієї каплиці. Зокрема, в ній міститься коментар отця Маріо: "Більшість з учасників відкриття — представники угорської общини, але ви могли зауважити, що урочистості велися і на українській мові. Це є підтвердженням того, що ми прагнемо до взаєморозуміння і не обмежуємося поняттям національностей." Я зателефонував автору статті В.Кішу і спитав, де він там чув українську мову. Василь пояснив, що виступ о.Маріо справді був українською. Проте, відкриття каплиці і освячення відбувалося угорською. Коли виступав о.Маріо, особисто я робив фото широкого плану. Позаяк ніякого озвучення не було, я просто не мав змоги почути виступ священика. Проте, вважаю абсолютно недоречним казати, що урочистості велися і українською мовою. Виступ о. Маріо - це не урочистіть. Урочистями, в даному випадку, були відкриття і освячення.

муза 2012-12-30 / 18:51:41
Ну якщо ви ще не зрозуміли- моя національність- УКРАЇНКА.А на рахунок "тупі"- бачите до вас так і не доходить, що українка- це українка БЕЗ угорської крові, і я таки корінна закарпатка.Ні за яку ширму я не ховаюся.Це- моє право,якщо вам відомо що це таке.Діалогу у нас з вами не вийде - бо я знаю Історію, а ви - історичні казки.

наслідок 2012-12-30 / 17:28:39
Це вже третій крок до федералізаціїї унітарної держави, другий був закон ківалова-колісніченка, перший-збіговисько у Северодонецьку. Враження таке, що поступово крок за кроком виконується десь написаний кимось сценарій... Сумно, панове, що живемо тільки сьогоднішнім(для кого і ситим) днем... А угорці, в даному випадку, виступають заручниками у чиїйсь грі...

А.Гарапко 2012-12-29 / 20:38:14
Да , признаю, не жил , но где скончался, это не пишут в интернете ? Прежде , чем ответить я не перепроверил эту информацию, как Вы , ведь я эту историю знаю давно. Отвечал на эмоциях,меня возмутило другое в комментариях . Почему на венгерском ? " Акцiя " и " тупiсть" - ваши слова Муза. А вы не прячьтесь за ширму музы. Муза не имеет национальности, чем попахивает от вас . И не надо утверждать , что мадьяронов в вашей крови нет. Может Вы с другого региона, тогда нет вопросов. Капистран венгерский герой, хоть и не был венгром .Тупые ...., да?

Молнар М. 2012-12-28 / 21:04:57
Муза: +100

володимир 2012-12-28 / 18:49:51
Повністю згоден з пані музою!!!

муза 2012-12-28 / 18:40:37
А.Гарапко. Ви напевно перечиталися цього "большого труда"- живим Капістран ніколи не був під стінами Канкова. Ні моя сім"я ні сім"ї моїх предків НІКОЛИ не "переплетались веками" з мадяронами.А "народились" ми- слов"яни таки першими на цій землі і справді не вчора.

Антон Гарапко 2012-12-28 / 13:58:39
Большой труд вложен по описанию истории Капистрана в книге Ришко Марианны "Ferencesek Nagyszölösön" и мы должны гордится, что у нас жил герой Европейского масштаба, боровшимся против турецкого ига, и погибшего у стен Канкова. Это наша история, история русинов и мадьяров, семьи которых переплетались веками. И родились мы не вчера, как некоторые хотят это преподнести.

М. Молнар 2012-12-28 / 12:09:07
Дякую за пораду, обовязково її проігнорую.

Istvan 2012-12-28 / 10:21:43
М. Молнар. Ты не только Википедию читай. Возьми в библиотеке историю Католической церкви.

М. Молнар 2012-12-27 / 21:30:49
Прийнято вважати, що мощі Капістрана зберігалися у виноградівському замку Канків. Про те, що вони зберігалися у францисканському монастирі, що знаходиться в центрі міста я ніколи не чув. Сумніваюся, що це правда. Власне, у достовірності того, що вони зберігалися в замку теж є сумніви. Можливо, це просто легенда.

Istvan 2012-12-27 / 21:24:43
Як раз у цьому монастирі були сховані останки св. Капістрана під час турецької окупації Угорщини.

М. Молнар 2012-12-27 / 21:23:44
2Istvan
Каплиця не була відреконструйована, вона була побудована.

Istvan 2012-12-27 / 21:16:32
Питання: А за які гроші була відреконструцована каплиця? Випадково не за угорські?

Олег Диба 2012-12-27 / 21:06:42
2М.Молнар
Завтра я запитаю про це у нашого працівника, який розміщав інформацію. Можливо є якась логіка, непомітна оку непосвяченого ))

2012 2012-12-27 / 21:04:19
Інформаційна довідка про Іоанна Капістрана (наведена в матеріалі сайта) дійсно викликає подив... За що ж став святим? Тому навду деяку інформацію, добуту на одному з форумів (вибачте, нерегіональною мовою): Католический монах-францисканец, святой Иоанн Капистран, прожил бурную жизнь. Завершив учебу, Иоанн стал советником при неапольском дворе. Будучи во дворской службе, попал в плен кондотье Малатеста. Именно в заключении прожил мистическое видение, которое полностью изменило его жизненные планы, и он принял постриг у францисканцев. Стал странствующим проповедником, в течении 40 лет продолжая дело Бернардина из Сиены. Пробывая во многих странах, основывал богадельни и госпитали. В 1435-36 годах был посредником и миротворцем в споре о престоле Королества Неаполя. Его миротворческие деяния приносили пользу в Базилеи, Милане и на Сицилии. Ездил в Святую Землю и в Нидерланды, визитируя монастыри своего ордена. В 1446 году получил от Папы документ, который признавал автономность ответвления францисканцев, которых называют «обсервантами». По требованию Фридриха III в 1451 году Иоанн прибыл в Австрию. Трудился в Чехии, Баварии, Турингии, Саксонии и в Силезии. Оттуда отправился в Краков, где оживотворил религиозную жизнь, содействовал развитию благотворительности и нашел многих кандидатов для своего ордена. С 1454 года трудился в пользу обороны Европы против турок. Так как его старания склонить германских князей к походу на турок остались без успеха, то он самостоятельно собрал для этого войско в 60 000 человек. Св. Иоанн Капистран призывал к соединению христианских сил в борьбе с проникновением магометанства в Европу и стал организатором победы под Белградом в 1456 г. Умер 23 октября 1456 г. спустя несколько месяцев после спасения православного Белграда от турок. Иоанна Капистрана можно сравнить с воинами-иноками Пересветом и Ослябей, так как св. Капистран непосредственно на поле боя среди пуль, ядер и стрел вдохновлял воинов на ратный подвиг спасения Европы от магометан.

М. Молнар 2012-12-27 / 21:02:54
Там у переліку тегів є "Берегово". Чому?:)

НОВИНИ: Соціо

11:40
27 квітня в центрі Ужгорода можна буде безкоштовно тестувати інфекційні хвороби, вакцинуватися та виміряти тиск
11:21
Мукачево виділило 12,4 млн на безпілотники для двох бригад ЗСУ
10:53
В Ужгороді заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач поспілкувався із міжнародними перевізниками
18:05
Учителі Закарпаття проходять сертифікацію: експерти з усієї України оцінюють їхню майстерність
15:19
Мешканці Чабанівки на Ужгородщині можуть залишитися без води через глиняний кар'єр "Голден тайлу" харківського депутата
11:22
/ 1
Підтверджено загибель Михайла Бадиди з Демечів на Ужгородщині, який понад рік вважався зниклим безвісти
22:39
/ 2
На Запоріжжі поліг Петро Ганич з Кам'яниці Оноківської громади
22:00
/ 4
Командир "Граду" з позивним "Ісус"
17:33
/ 6
У Лютій Костринської громади згоріли будинок і трактор
11:12
/ 2
Чехія допоможе звести реабілітаційний центр в Ужгороді
22:04
Протягом минулого тижня в Ужгороді народилося 53 малюків, у Мукачеві – 34
12:40
/ 1
У 9 закладах Закарпаття можна отримати безкоштовну медичну допомогу при інсульті
11:25
/ 19
В Ужгороді сквер міської лікарні реконструюють і облаштують за 40 млн грантових гривень
17:48
На Закарпатті у березні 2024 року порівняно з груднем 2023 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
17:12
Цьогоріч у березні на Закарпатті ціни зросли на 0,7%
11:09
В Ужгороді "комунальні" повідомлення про порушення ПДР залишатимуть на авто у червоних зіп-пакетах
10:51
22-річного Івана Бориса з Заріччя, якого з серпня 2022 року вважали зниклим безвісти, зустрінуть і поховають у понеділок
22:15
/ 2
Стало відомо про загибель в лютому під Авдіївкою Віталія Старости з Великої Копані Виноградівської громади
11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
/ 1
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
» Всі новини