На Закарпатті початкову мистецьку освіту діти отримують у 64 навчальних закладах

Про це у середу, 19 грудня, під час брифінгу повідомив начальник управління культури обласної адміністрації Юрій Глеба.

На Закарпатті початкову мистецьку освіту діти отримують у 64 навчальних закладах

 

Зокрема, цьогоріч місця роботи отримали 119 випускників. З 57 випускників музичного училища право на самостійне працевлаштування отримав 1, з 62 випускників коледжу культури і мистецтва – 3 (крім тих, що вчились на контрактній основі).

21-22 лютого у Закарпатській області відбудеться всеукраїнський виїзний семінар-нарада за участі начальників обласних управлінь культури та туризму інших областей країни.

Спочатку учасники семінару відвідають Мукачево, де ознайомляться із роботою художньої, хорової шкіл. Продовжать роботу в Ужгороді на базі  митецьких вищих навчальних закладів обласного центру.

- Закарпаття обрано через наявність у краї повної вертикалі навчальних закладів, де діти здобувають мистецьку освіту – початкова, середня ланка та вища музична, культурна та мистецька освіта. Також область займає третє місце у країні за розгалуженістю мережі початкових мистецьких навчальних закладів у сільських населених пунктах, - розповів Юрій Глеба.

Нині мистецьку освіту закарпатські діти отримують у 64-ох початкових спеціалізованих навчальних закладах (54 – школи мистецтв, 8 музичних, 1 – хорова школа, 1 – художня). У школах  навчається  14 018 учнів. Найбільше дітей - на фортепіанному відділі – 3 962 учні,  на відділі  народних  інструментів  – 2 706 учнів, на хореографічному відділі – 2 304, образотворчого мистецтва – 1 974, струнно-смичкових інструментів – 1 419, духових інструментів – 951,  вокально-хоровому – 513 учнів, театральному – 189. Навчально-виховний процес забезпечують 1 457 педагоги.

Вищу мистецьку освіту закарпатці отримують у  чотирьох навчальних закладах: Ужгородському державному музичному училищі  ім. Д. Задора, Ужгородському коледжі культури і мистецтв, Ужгородському заочному факультеті Київського національного університету культури і мистецтв та на Ужгородському заочному факультеті Донецької державної музичної академії імені С.С. Прокоф'єва.

Як розповів Юрій Глеба, цього року школа-табір у Чинадієві для обдарованих дітей знову приймала переможців та учасників обласних, всеукраїнських конкурсів. Тут вони могли і оздоровлюватися, і займатися мистецтвом. До слова, така форма роботи, як літня школа-табір, не має аналогів у країні.

Про це Закарпаття онлайн повідомили в прес-центрі Закарпатської ОДА.

 

19 грудня 2012р.

Теги: Глеба, брифінг, культура

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

18:57
/ 1
На Закарпатті запустили процес забудови вітряками гори Гострої - частини Смарагдової мережі
15:27
Військові, ветерани та волонтери отримали державні нагороди до Дня ЗСУ Фото новина
13:26
В Ужгороді патрульний надав домедичну допомогу чоловікові після бійки
09:15
Нічний удар по залізниці спричинив масові затримки поїздів на Закарпаття
18:14
До Мукачева прибув черговий евакуаційний поїзд із Дніпропетровщини Фото новина
17:23
У Мукачеві проведуть в останню путь полеглого захисника Володимира Луканинця Фото новина
12:03
На війні з рф поліг захисник із Виноградова Андрій Кириченко
11:11
У Чехії розшукують 22-річну закарпатку Фото новина
10:59
/ 1
Затриманий на хабарі суддя Олександр Пелих мобілізувався до ЗСУ
09:20
/ 13
Керівником Управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області призначено Костянтина Черпіцького Фото новина
09:08
/ 2
Чопський прикордонний загін очолив Євгеній Бабич Фото новина
09:01
На Закарпатті оприлюднили прогнозований графік можливих відключень електроенергії на 5 грудня
16:52
На війні з рф помер військовий із села Свобода на Берегівщині Михайло Дерда Фото новина
13:56
В Ужгороді відкрили міні-скульптуру «Різдвяний цвіркун» Фото новина
09:09
Актуальний графік відключень електроенергії на Закарпатті 4 грудня
23:08
На війні поліг Василь Русин з Бистриці Чинадіївської громади Фото новина
18:00
В Ужгороді відкрилася Резиденція Святого Миколая
15:22
Туристичний потенціал Закарпаття презентували на виставці у Стокгольмі Фото новина
12:45
На Хустщині після повторного спалаху гепатиту А в Ізі посилили протиепідемічні заходи
11:17
/ 3
У Мукачеві запряцював перший в області крематорій для тварин Фото новина
10:03
У НПП «Синевир» посилили патрулювання через ризики незаконних рубок ялинок перед новорічними святами
09:04
На Закарпатті 3 грудня діятиме погодинне відключення електроенергії
18:17
/ 1
У Перечині перепоховали Героя Ярослава Токаря, який у 2023-му загинув під час боїв у Бахмуті Фото новина
17:30
Румунія продовжила обмеження руху на кордоні через ремонт мосту на річці Тиса
11:12
/ 6
У Збинах на Мукачівщині громада перейшла з російського православ'я в ПЦУ
» Всі новини