Як повідомив голова комісії, начальник державної інспекції нагляду в промисловості та за об’єктами підвищеної небезпеки територіального управління Держгірпромнагляду у Закарпатській області Віталій ЛЯХОВИЧ, основною технічною причиною нещастя стало накопичення у ванній квартири продуктів згорання природного газу.
А відбулося це, по-перше, внаслідок відсутності тяги в димовому каналі кухні. По-друге, через негерметичність вказаного каналу, до якого був підключений протічний водонагрівач (ВПГ) та вентиляційного каналу ванної кімнати. Крім того, у помешканні експлуатувався ВПГ, не обладнаний автоматичним пристроєм відключення пальника при відсутності необхідної тяги в димоході, що категорично заборонено «Правилами безпеки систем газопостачання України».
Щодо відсутності тяги, то, як встановили члени комісії, димохід на відстані метра від оголовку був «закупорений» цеглою. Більше того, на даху будинку вентиляційні канали відразу кількох квартир будинку чомусь виходили у спільний т.зв. лежачий канал і були з’єднані з димовим каналом помешкання, де і сталося нещастя.
Назвали члени комісії й причетних тим чи іншим чином до людської трагедії посадовців.
Серед них – начальник виноградівської філії ПАТ «Закарпатгаз» і головний інженер цього ж підрозділу, які, відповідно, не забезпечили своєчасне, згідно графіку, проведення планово-технічного обслуговування системи газопостачання квартири своїми підлеглими та не надали власнику внутрішньо будинкової системи газопостачання перелік недоліків, виявлених під час останнього ПТО (зокрема, в частині відсутності вільного доступу до газопроводів і запірних пристроїв квартири); допустили експлуатацію протічного водонагрівача, не обладнаного автоматичним пристроєм відключення пальника при відсутності необхідної тяги в димоході.
Названо в підсумковому акті розслідування нещастя і прізвище головного інженера ПАТ «Закарпатгаз, котрий не спромігся поставити заслін систематичним порушенням працівниками підприємства вимог нормативних актів під час технічного обслуговування систем газопостачання, налагодити дієвий контроль за виконанням вказаних робіт з боку керівництва підприємства.
Не могла не сприяти виникненню конкретно взятого нещасного випадку зі смертельним наслідком і та обставина, що начальник житлово-експлуатаційної дільниці Виноградівського ВУЖКГ не забезпечив проведення періодичної перевірки димових і вентиляційних каналів квартири, яка виявилася останнім у житті притулком для молодої жінки…
Крім того, наслідком роботи комісії став запропонований нею ряд заходів, які, з метою запобігання подібним трагедіям у майбутньому, необхідно втілити в життя керівникам ПАТ «Закарпатгаз» і комунального господарства.
Зі свого боку територіальне управління Держгірпромнагляду вже вкотре хоче нагадати як власникам автономного опалення, так і протічних водонагрівачів, що жодних т.зв. «дрібниць» під час їхнього використання не повинно бути. Тим більше, якщо вони стосуються тяги у димарях…
Про це Закарпаття онлайн повідомили в Держгіпромнагляді у Закарпатській області.