2-й тур конкурсу по реконструкції площі Народної не відбувся, реконструкція - незаконна

Про це Закарпаття онлайн повідомила голова молодіжної громадської організації «Мальовничий край русичів» Поліна Тищенко, яка отримала відповідь на свій інформаційний запит в Закарпатську ОДА.

2-й тур конкурсу по реконструкції  площі Народної не відбувся, реконструкція - незаконна

В контексті відомих перипетій довкола реконструкції площі Народної в Ужгороді Поліна Тищенко надіслала запит на отримання інформації в Управління містобудування та архітектури Закарпатської ОДА. У ньому вона просила, відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації», надати:

1. Документи, на підставі яких мається намір реконструювати пл. Народну та обґрунтовано таку необхідність. 
2. Архітектурно-історичне та містобудівне обґрунтування реконструкції Народної площі. 
3. Запропоновані проекти та документи щодо розглянутих проектів.
4. Роз’яснення щодо джерел фінансування даного проекту згідно бюджетної класифікації. 

Відповідь, що надійшла з управління, виявилася доволі несподіваною і різко контрастуючою з інформацією, що її оприлюднював автор проекту з благоустрою площі Народної Володимир Павлей:

"...ПОВІДОМЛЯЄМО НАСТУПНЕ: 
Розпорядженням голови облдержадміністрації від 29 червня 2010 року № 153, із 3 липня 2010 року оголошено відкритий архітектурний конкурс на кращий ескізний проект благоустрою та забудови площі Народної в місті Ужгород.
На І тур конкурсу було представлено 4 ескізних проекти відповідної тематики від різних груп архітекторів. За результатами засідання конкурсної комісії переможець у І турі визначений не був.
Розпорядженням голови облдержадміністрації від 22 листопада 2011 року № 781 оголошено проведення ІІ туру закритого архітектурного конкурсу на кращий ескізний проект благоустрою та забудови площі Народної в місті Ужгород із 25 листопада 2011. За станом на сьогодні ІІ тур згаданого конкурсу не відбувся. 
На даному етапі, архітектурно-історичне та містобудівне обґрунтування реконструкції площі Народної не розроблялось. 
Фінансування проекту планувалося згідно із пунктом 9 розділу 3 "Програми підтримки комунально-експлуатаційного автотранспортного господарства облдержадміністрації та збереження будинку обласної ради і облдержадміністрації як памятки архітектури на 2011 рік", затвердженої рішенням Обласної ради від 13 грудня 2011 року № 348.

Тобто, як виявилося, проект Володимира Павлея "забраковано" нарівні з усіма іншими і фінансування під його реалізацію немає.

Як повідомила Поліна Тищенко, молодіжна громадська організація "Мальовничий край русичів" планує подати запит ще й в Ужгородську міську раду, аби дізнатися, чи і там не оголошували якийсь "свій власний" конкурс на цю тему. "Якщо ні, то на пана Павлея просто немає сенсу звертати увагу", – каже П.Тищенко.

23 листопада 2012р.

Теги: реконструкція, благоустрій, площа Народна, Павлей

Коментарі

РРРР 2012-12-10 / 10:41:59
Місто потопає в смітті і темряві а ОДА з жиру біситься.

марія 2012-11-29 / 10:32:17
Чомусь всі забувають, що площа побудована на болотистому грунті. Для цього в мікрорайоні Галогов за чехів була проведена якісна дренажна система. Як зреагують грунти на будівництво фонтану? Як це відобразиться на саму будівлю Ради? Чи була проведена якісна експертиза? Розуміємо, що реконструкція - то великі кошти і ласий кусочок для підрядчиків, але чи не ламають тим самим вони гілку, на якій сидять? Вважаємо, що таку реконструкцію з будівництвом фонтану проводити не можна. Садіть квіточки, ставте лавочки, але не шкодьте тому, що побудоване не вами.

НЕ ужгородський архітектор 2012-11-26 / 15:29:30
Ти чмо болотне під личиною "Ужгородський архітектор" ображаєш старших людей, які роками борються за збереження памяток в нашому краї. Про таких як ти, Шевченко писав: "За шмат гнилої ковбаси - і рідну матір продаси". Цікаво з чиєї вказівки виступає "Ужгородський архітектор"!? Не суди інших по собі!!!! Бо напевно через таких, як ти і знищено памятки старовинного Ужгорода!!!!

Ужгородський пенсіонер 2012-11-26 / 15:09:51
Підтримую "Ужгородського архітектора".Павалій професійно розробив проект реконструкції, дійсно площа є "пасовиско" на якому в 2004 та наступних роках, "вигулювались" найняті "політичними лідерами" діти з ПТУ.А Лидиді слід приглянутись до своїх державних службовців чи відповідають вони своїм посадом як "професіонали"

Спостерігач 2012-11-25 / 16:36:50

до Ігор 2012-11-25 / 12:17:39

Що стосуеться вашої точки зору стосовно особи пана Олександра Шеби, абсолютно її розділяю.
Пан Шеба ніколи не показує, яким є його фахова позиція щодо конкретної проблеми. Він не бажає прислухатися до корисних порад (розробка проектної документації відповідно до вимог норм ЕС) стосовно того, як саме організувати роботу по реконструкції історичної частинини обласного центру так, щоб виділені на це кошти наглядно і прозоро можно було б проконтролвати. Він слизький як угорь. Це не фахівець, а апаратчик радянського пошиву. Такий ніколи нічого корисного для суспільства (для міста) не зробить.

Ігор 2012-11-25 / 12:17:39
Повністю згоден з попереднім дописувачем. Більше того, дивує позиція місьного архітектурного фивника Шеби, який в тому безконечному словоблудді не сказав нічого конкретного. Хто зрозумів - він за чи проти? Дуже хитра чиновницька позиція - вийде по Ледидиному - а Шеба не був проти. А не вийде - а Шеба не був за. А по великому рахунку, йому глибоко наср... на Ужгород і його архітектуру - аби карман набити. Тут відкатів не світить.

Ужгородский архитектор 2012-11-25 / 11:59:13
Что вы прицепились к Павлею. Человек профессионально выполнил заказ, поставленный перед ним. А вот в ОДА, кажется, левая рука не знает, что делает правая. На месте Ледиды я бы бы конкретно поинтересовался, почему это его подчиненный Сопко гнул какую-то свою линию на пресс-конференции, противоречащую позиции ОДА, где квалифицированные аргументы областного архитектора и в какое место засунула свой язык пресс-служба ОДА. И когда уже заберут этого маразматика Демка, который ничего не решает, только мыльные пузыри пускает по команде "фас" из Мукачева.

Ужгородець 2012-11-25 / 11:36:16
ХТО ТАК ХОЧЕ ВКРАСТИ ГРОШЕЙ НА ПЛОЩІ НАРОДНІЙ???? ЗРОБІТЬ РЕКОНСТРУКЦІЮ НАБЕРЕЖНОЇ НЕЗЕЛЕЖНОСТІ, ЯКА ЦЬОГО ДІЙСНО ПОТРЕБУЄ: НЕМАЄ ОСВІТЛЕННЯ, ПОВІНСТЮ ПРОВАЛЕНЕ ПОКРИТТТЯ.... ЧИ ТУТ ВКРАСТИ СТІЛЬКИ НЕ ВИЙДЕ, БО ТУТ РОБОТИ РЕАЛЬНОЇ БАГАТО ТРЕБЕ ЗРОБИТИ, А НА НАРОДНІЙ ПОКЛАСТИ ДВА РЯДОЧКИ ПЛИТКИ НА ГОТОВИЙ ГАЗОН І ПАРУ МІЛІОНІВ В КАРМАНІ?. ВЖЕ ДІСТАЛИ ІЗ ПЛОЩЕЮ НАРОДНОЮ... Є ЗЕЛЕНИЙ ГАЗОН, ЯКИЙ ПРИСТОЙНО ВИГЛЯДАЄ І НЕХАЙ СОБІ БУДЕ Й НАДАЛІ.

Спостерігач 2012-11-25 / 02:58:01

Дискусія повинна бути фаховою. А все те, про що тут йде мова, просто якісь політичні склоки. Роботи архітекторів міг би доповнити. Наприклад,представити цікавий варіант мосту (і, розуміється, виконати теж). Але всі ці обставини, що супроводжують роботу арітектора у даному випадку, визивають небажання допомогти.

1958 2012-11-24 / 22:39:13
Да, кушать хочется не только Павлею, да оно и понятно, а тут еще такая возможность попиариться и подзаработать...

Ужгородка - Поліні 2012-11-24 / 15:53:25
Що ж така молодь, як ви, так любить и розвиває на тому пустирі? І з яких-то пір , цей пустир має статус недоторканної історичної спадщини? Підтверджуйте документами, як стверджуєте це!

Олександр 2012-11-24 / 15:52:11
Поліна, а скільки ви зробили чогось корисного за рік існування вашої організації? Я окрім боротьби біометричними паспортами нічого про вас не чув. А тут як раптом, ви цікавитесь реконструюванням площі біля ОДА, невже для рівня вашої організації не має чогось простішого? Все це якось дивно виглядає зі сторони.

Поліна 2012-11-24 / 15:08:18
Для Олександра: За нами немає партій чи "хазяїв". Молодь, яка любить свій край, країну і старається працювати на її розвиток,... у нас немає іншої країни, окрім України!!!

арх-р 2012-11-24 / 13:37:38
У вас манія переслідування в комплексі з вашою особистою нездатністю відслідковувати інформацію - http://zakarpattya.net.ua/Special/102099-%E2%80%9CMalovnychyi-krai-rusychiv-zaklykaie-zakarpattsiv-vystupyty-proty-biometrychnykh-pasportiv

Крім того, п.Тищенко лише подала запит. А відповідь прислало управління ОДА.

До того ж, слово "саботаж" доречно приймати виключно в тому разі, якщо хтось свідомо ухиляється від виконання чиннихзаконів чи рішень. А тут, як бачимо, п.Павлей сам саботує рішення місцевих органів і,зокрема, чинне законодавство по охороні історичної спадщини.

Олександр 2012-11-24 / 13:06:37
Цікаво, а що це за молодіжна громадська організація "Мальовничий край русичів", про яку раніше ніде не було чути? Складається враження, що пані Тищонко просто виконує чиєсь замовлення щодо саботажу реконструкції площі.

Борзописцям 2012-11-24 / 08:53:08
Пишіть побільше, аби дурь кожного видна була всім.

Василь 2012-11-24 / 08:44:25
В процесі правдивого висвітлення подій виявляється , що Павлей і Ледида обумовлюють одне одного,ростуть у власних очах і сліпнуть від "власної величі",а громадська дімка прозріває в критичний момент.

1958 2012-11-24 / 00:32:23
2 цімбора 2012-11-23 / 17:39:43
Кушать-то хочецца)

Поліна 2012-11-23 / 22:49:33
Про "благоустрій пасовиська" ми уточнимо ще одним запитом.

Василь 2012-11-23 / 22:26:40
Дійсно на Павлея можна не реагувати, але куди пришити заяву Ледиди про "благоустрій пасовиська"? Данна публікація э дуже важливою і своєчасною інформаційному просторі довкола цього скандального наміру "вписатися в історію".
Щира подяка пані Поліні Тищенко!

НОВИНИ: Соціо

11:03
/ 1
Підтверджено загибель Юрія Карпинця з Пастілок Дубриницько-Малоберезнянської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти
04:22
Військовослужбовцеві з Хустщини, що п'яним забрав чуже авто, "апеляційно" присудили 5 років тюрми з конфіскацією
23:58
/ 4
ВАКС закрив справу проти "закарпатського" ексголови Рахункової палати Пацкана, визнавши його невинуватим
22:10
/ 9
Громада ПЦУ у селі Присліп на Міжгірщині після 5 років протидії МП увійшла до свого храму
11:40
27 квітня в центрі Ужгорода можна буде безкоштовно тестувати інфекційні хвороби, вакцинуватися та виміряти тиск
11:21
/ 1
Мукачево виділило 12,4 млн на безпілотники для двох бригад ЗСУ
10:53
В Ужгороді заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач поспілкувався із міжнародними перевізниками
18:05
Учителі Закарпаття проходять сертифікацію: експерти з усієї України оцінюють їхню майстерність
15:19
Мешканці Чабанівки на Ужгородщині можуть залишитися без води через глиняний кар'єр "Голден тайлу" харківського депутата
11:22
/ 1
Підтверджено загибель Михайла Бадиди з Демечів на Ужгородщині, який понад рік вважався зниклим безвісти
22:39
/ 2
На Запоріжжі поліг Петро Ганич з Кам'яниці Оноківської громади
22:00
/ 4
Командир "Граду" з позивним "Ісус"
17:33
/ 6
У Лютій Костринської громади згоріли будинок і трактор
11:12
/ 2
Чехія допоможе звести реабілітаційний центр в Ужгороді
22:04
Протягом минулого тижня в Ужгороді народилося 53 малюків, у Мукачеві – 34
12:40
/ 1
У 9 закладах Закарпаття можна отримати безкоштовну медичну допомогу при інсульті
11:25
/ 19
В Ужгороді сквер міської лікарні реконструюють і облаштують за 40 млн грантових гривень
17:48
На Закарпатті у березні 2024 року порівняно з груднем 2023 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
17:12
Цьогоріч у березні на Закарпатті ціни зросли на 0,7%
11:09
В Ужгороді "комунальні" повідомлення про порушення ПДР залишатимуть на авто у червоних зіп-пакетах
10:51
22-річного Івана Бориса з Заріччя, якого з серпня 2022 року вважали зниклим безвісти, зустрінуть і поховають у понеділок
22:15
/ 2
Стало відомо про загибель в лютому під Авдіївкою Віталія Старости з Великої Копані Виноградівської громади
11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти