Найбільше закарпатців помирає у сільських місцевостях

За 9 місяців 2012р. в Закарпатській області померло 11026 осіб, що на 54 або 0,5 % більше, ніж за відповідний період 2011 року. За вказаний період щодня в області помирала 41 особа, з них 12 осіб – в міських поселеннях та 29 осіб – в сільській місцевості.

Найбільше закарпатців помирає у сільських місцевостях

 

Найвищий рівень смертності за січень-вересень 2012 року зафіксовано у Великоберезнянському, Перечинському, Воловецькому та Мукачівському районах.

Слід зауважити, що за 9 місяців 2012р. порівняно з відповідним періодом 2011 року епідемічна ситуація в області суттєво не змінилася. Негативним є той факт, що поширення СНІДу спричиняє ускладнення епідемічної ситуації щодо туберкульозу, оскільки саме туберкульоз є розповсюдженою супутньою інфекцією при СНІДі.

 Від деяких інфекційних та паразитарних хвороб за 9 місяців 2012 року померло 264 особи, що на 15 осіб або 5,7% менше, ніж за відповідний період 2011 року, в тому числі від туберкульозу – 119 осіб проти 130. Саме туберкульоз є найбільш розповсюдженим захворюванням з найбільш ймовірною причиною смерті хворих з інфекційною патологією.

Аналіз причин смертності від інфекційних та паразитарних хвороб свідчить про те, що кожний шостий з них помирає від віддалених наслідків туберкульозу. Кожний п’ятий із загального числа померлих – особа працездатного віку. У працездатному віці кількість померлих чоловіків від інфекційних та паразитарних хвороб складає 74,3%, з них від туберкульозу – 78,0%. Кількість померлих за зазначеною причиною смерті найбільша у Виноградівському та Хустському районах. Боротьба з туберкульозом давно вийшла за межі медицини.

Серед причин, які призводять до епідемічного становища – є важкі соціально–економічні умови, втрата роботи, збільшення кількості осіб хворих на алкоголізм, наркоманію, СНІД. Зміна ситуації на краще залежить від поліпшення умов життя населення, покращення екологічного стану навколишнього середовища, формування високої санітарної культури. Про це Закарпаття онлайн повідомив Начальник відділу статистики населення  Геча В.Б.

22 листопада 2012р.

Теги: епідемситуація, смертність, хвороби

Коментарі

123 22.11.2012 / 15:33:03
У Березному проблема не інфекції-а хвороба ЗУБІВ

Tetyana 22.11.2012 / 14:37:45
У цьому є й "заслуга" деяких оптимізаторів медицини, котрі до прикладу, скоротили інфекційне відділення у Великому Березному який є лідером по кількості інфекційних захворювань на кількість населення, а потім дивуємося з сумної статистики.
пАкращення від влади у дії

НОВИНИ: Соціо

23:48
На Сумщині поліг Іван Андрухович із Лазещини на Рахівщині Фото новина
20:33
Війна: цьогоріч до місцевих бюджетів Закарпаття надійшло туристичного збору на 32,7% більше, ніж торік
03:17
/ 1
Розвідник "Азіат"
20:26
/ 1
Від травм, отриманих у боях з окупантами, у лікарні помер Степан Куруц з Ракоша на Хустщині Фото новина
20:03
/ 1
На Харківщині поліг Михайло Мучичка з Ґоронди на Мукачівщині
19:35
/ 1
На війні з росією поліг Віталій Рішко з Дубового Фото новина
16:12
/ 12
За наслідками зустрічей в прокуратурі екоактивісти констатують бездіяльність правоохоронців щодо "вітрякового" злочину на полонині Руна Фото новинаВідео новина
22:15
/ 20
Зеленський призначив закарпатця Роберта Бровді командувачем Сил безпілотних систем
17:48
/ 1
У Петрівці Чопської громади у п'ятницю попрощаються з полеглим на Донеччині Святославом Рубішем Фото новина
16:23
У Верхньому Водяному на Рахівщині згоріла каплиця (РОЗШИРЕНО) Фото новина
12:00
Відкрито реєстрацію на перше заняття екоклубу в Ясінях на Рахівщині
19:50
Реєстрація на літні освітньо-природничі табори для дітей в Ужгороді
13:01
/ 1
Підтверджено загибель ще в липні 2024-го Олександра Басараби з Великого Бичкова на Рахівщині Фото новина
04:09
80 тис. грн на підтримку захисників зібрали в Ужгороді під час першого у сезоні велозаїзду "Big City Ride" Фото новина
02:28
/ 3
Обіцяні під парк "Чорні озера" в Ужгороді продовжують засипати сміттям Фото новинаВідео новина
01:18
/ 4
У Свалявському надлісництві продовжують рубку старовікового лісу під нову автодорогу від села Збини до гори Гостра і полонини Рівна
19:40
/ 1
У Мукачеві попрощаються з полеглим на війні Михайлом Ярошем Фото новина
13:22
Жителі Калин на Тячівщині, що відстоюють від ГЕСів Тересву, планують "антивітряковий" сімейний похід на Апецьку
12:45
На Закарпатті останній дзвінок прозвучав для 10 456 одинадцятикласників, в Ужгороді – для 993, у Мукачеві – для 659
20:10
/ 9
Незаконне будівництво вітряків на Руні триває. Держекоінспекція розпочне перевірку лише з понеділка Фото новинаВідео новина
17:41
/ 1
Міндовкілля видало наказ на перевірку забудови полонини Руна вітряками (ДОКУМЕНТ) Фото новинаВідео новина
11:56
Денні табори, екскурсійні тури, екоклуб: "Щасливі діти" розповіли про активне літо із проєктом "Зелені скарби Карпат"
11:14
/ 1
У Виноградові попрощаються з Василем Красним, що помер внаслідок важкого поранення Фото новина
23:04
/ 1
Підтверджено загибель на війні з росією Івана Кинча з Репинного Міжгірської громади, що вважався зниклим безвісти з листопада 2024-го Фото новина
00:30
/ 12
Голова Держаудитслужби представила в Ужгороді нового керівника Управління в Закарпатській області Красиленка Фото новина
» Всі новини