У планах молодого науковця також є створення на Закарпатті власної організації, яка б займалася відновленням лепідофауни – червонокнижних видів метеликів. «Подібні організації з відновлення видів метеликів, що зникають, є у багатьох країнах світу – в Англії, Німеччині, Іспанії, Індонезії, Кенії… Дуже хотілося б, щоб така організація діяла у нашому краї, згодом – на всеукраїнському рівні. Бо чим наша країна гірша за іншим? Хіба тим, що тут спостерігаються певна скептичність, коли заходить розмова про фінансування якихось природоохоронних проектів. Мабуть, ментальність все-таки має вплив», – каже Євген Ажипа.
За словами молодого науковця, така «ферма» для вирощування метеликів зможе повністю відновлювати види, які зникають . До того ж, такий «дім метеликів» стане цікавим об’єктом для тих, хто цікавиться екотуризмом.
Планується, що «ферма» матиме осередки у різних районах Закарпаття: Євген вважає, що займатися розвитком цих комах можна і треба на локальних рівнях, тому варто створювати мережу таких станцій.
Така справа вимагає значних фінансових затрат, однак всі умови для успішної діяльності з відновлення видів червонокнижних метеликів на Закарпатті є, запевняє Євген.
Детальніше читайте у матеріалі Анни Семенюк на порталі «Зелене Закарпаття».