Реклама B3

На Закарпатті перепоховали 16 червоноармійців (ФОТО)

13 листопада 2012 року в селищі Ясені Рахівського району Закарпатської області урочисто перепоховали 16 солдатів Червоної Армії.  

 На Закарпатті перепоховали 16 червоноармійців (ФОТО)

Як свідчать дані істориків та місцевих краєзнавців, за останні 35 років це перше офіційне перепоховання радянських бійців на Закарпатті.  На церемонії були присутні представники пошукових організацій, керівництво Рахівської райдержадміністрації, секретар Закарпатської обласної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті жертв війни і політичних репресій Володимир Дупелич,  голова Ясенівської селищної ради Едуард Зелінський, представники ВГО «Союз «Народна Пам’ять».    

«Вперше за історію Незалежності нашої держави на Закарпатті вдалося виконати законну процедуру ексгумації та перепоховання останків солдатів Червоної Армії, - відзначив голова правління ВГО «Союз «Народна Пам’ять» Ярослав Жилкін. - Громадська пошукова організація «Пошук-Захід» цього року провела свій перший пошуковий сезон  і тільки починає набувати досвіду в проведенні подібних акцій. Але завдяки співпраці з Державною міжвідомчою комісією у справах увічнення пам’яті жертв війни і політичних репресій їм вдалося ексгумувати останки солдатів і перепоховати їх на законному та належному професійному рівні». 

«Велике значення для нас мала фахова підтримка  «Союзу «Народна Пам’ять»,  -  додав голова пошукової організації «Пошук-Захід» Олександр Русин. - Адже допомога держави та організацій, небайдужих до справи законного пошуку, свідчить про те, що  робота пошуковців не буде марною, і суспільство буде приділяти належну увагу і нашій роботі, і увічненню пам’яті загиблих».   

Нагадаємо, що останки червоноармійців виявила ПО «Пошук-Захід» (Ужгород) у жовтні цього року. Розвідувальна пошукова експедиція на місці виявлення останків проходила також за участю організацій, що входять до складу ВГО «Союз «Народна Пам’ять» – «Пошук-Дніпро» (м. Дніпропетровськ) та «Обеліск» (м. Київ). Експедиція відкрила ще одну невивчену сторінку історії Великої Вітчизняної війни – звільнення Закарпаття від окупантів. 

«До 1975 року вважалося, що кількість загиблих тут у 1944-му - 499 бійців. Однак насправді їх було більше тисячі. Регіон не вивчений належним чином. Тому робота з дослідження наших територій  - колосальна й потрібна, - зазначив учитель історії Ясенівської школи, що 20 років вивчає цю тему, Бийло  Бийлович Меркло. - Пошуковці, які займаються цією справою – високопрофесійні та високоморальні люди».

Наприкінці вересня 1944 року солдати 17-го окремого гвардійського стрілецького корпусу Червоної армії брали штурмом угорські опорні пункти. Місцеві жителі допомагали визволителям, як могли: проводили горами в тил ворога, опікувалися хворими.  14 жовтня село Ясені було звільнено від окупантів. У боях за нього  загинуло близько тисячі солдатів та офіцерів. 

«Карпатські хребти були місцем запеклих боїв у часи Другої Світової війни. Не оминула їх і Перша Світова.  Ця земля приховує в собі багато таємниць історії. Тому так важливо досліджувати територію Закарпаття відповідно до законодавства України, - розповів, перший заступник голови правління ВГО «Союз «Народна пам’ять» Володимир Дорофєєв. - У 1916 році цією місцевістю пройшла наступальна операція Південно-Західного фронту російської армії проти австро-угорських та німецьких військ, відома як Брусиловський прорив. Його результатом стало взяття Галичини та Буковини ціною тисячі життів наших солдатів. А в 1944 році Карпати знову звільняли від німецько-угорських військ бійці Червоної Армії. Шістнадцять із них ми сьогодні з почестями перепоховали. Це лише невелика частина загублених і забутих героїв. А тому це початок  плідної та тривалої роботи над поверненням пам’яті про них».

 

 
14 листопада 2012р.

Теги: перепоховання, солдати, священик

Реклама B4

Коментарі

Реклама B12

НОВИНИ: Соціо

13:51
45 екзотичних дерев Ужгорода зібрали в одній книзі Фото новина
09:24
/ 1
У Неліпині на Мукачівщині попрощалися із полеглим на війні захисником Михайлом Бабієм Фото новина
20:17
Недоголосоване рішення про забудову Ботанічної набережної в Ужгороді перенесли на 25 серпня Відео новина
17:08
На Закарпатті рятувальники евакуювали з гір 15-річну туристку зі Львова Фото новина
15:26
/ 1
В Ужгороді до Дня Незалежності презентували книжку про захисників та їхні родини "Герої Закарпаття" Фото новина
13:35
На Закарпатті мережа аптек відшкодувала державі понад 4,6 млн грн несплачених податків
11:53
/ 1
Керівник першого відділу Ужгородського РТЦК та СП у Перечині Плиска, що "засвітився" п'яним на службі, написав рапорт на звільнення
10:45
24-річна закарпатка на колісному кріслі піднялася на Говерлу Фото новина
10:16
В Ужгороді сьогодні можливе тимчасове зниження тиску води
14:28
Підтвердили загибель захисника із Богданської громади на Рахівщині Миколи Биндака Фото новина
11:52
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Вадимом Балогом Фото новина
11:30
Полеглого мукачівського прикордонника посмертно нагородили медаллю «Захиснику Вітчизни» Фото новина
11:08
/ 1
Під тиском громадськості депутати не підтримали забудову Ботанічної набережної в Ужгороді
10:04
Рівень води в Синевирі знизився на кілька метрів Фото новина
09:12
У Чопі попрощаються із полеглим на війні з рф захисником Мар’яном Стричинцем Фото новина
22:17
До Дня Незалежності в Ужгороді презентують книжку Олександра Гавроша "Герої Закарпаття: Ужгород та Ужгородський район"
17:16
На Берегівщині підтвердили загибель військовослужбовця Віктора Телешева Фото новина
15:16
/ 3
Мотоцикли та скутери з надмірним шумом заборонили в Міжгірській громаді
13:49
/ 6
Троє закарпатських військових повернулися з російського полону Фото новина
13:15
У Великих Лучках на Мукачівщині попрощаються з полеглим військовим Віталієм Лукечею Фото новина
11:30
На Закарпатті оштрафують перевізника з Чехії за порушення правил міжнародних перевезень Фото новина
09:03
На Закарпатті запрацюють чотири нові камери автофіксації
23:17
У Червоному Чопської громади попрощалися з Василем Диковцем, що вважався зниклим безвісти Фото новина
22:58
/ 1
Суд визнав незаконними рубки лісу під дорогу для вітропарку на полонині Руна
22:41
Підтверджено загибель на війні Михайла Бабія з Неліпина на Мукачівщині Фото новина
» Всі новини