Мукачево відзначило День Святого Мартина (ФОТО)

Святий Мартин вважається покровителем міста

Мукачево відзначило День Святого Мартина (ФОТО)

Близько 17.30 на центральній площі міста розпочалося театральне дійство з ліхтариками, вогнем, вершником та подарунками для дітей.

Відкрили його понад 600 дітлахів, які пройшли урочистою ходою від Будинку школярів до міського драмтеатру. У всіх були в руках символічні ліхтарики, виготовлені власноруч.

Тоді на площі з’явилися артисти з смолоскипами, які обертали ними та зрештою запалили металеву конструкцію замку. Одночасно на площі було розіграно імпровізований поєдинок між лицарями.

Апогеєм вистави стала поява вершника на коні у довжелезній червоній мантії, розіграна точнісінько як в легенді, коли Святий Мартин, прямуючи на чолі війська, зупинився перед бідняком та відрізав йому мечем частину власної мантії, аби той зміг зігрітися, та поділився з ним їжею.

Після вистави міський голова Золтан Ленд’єл та співорганізатор свята Андрій Балога нагородили авторів кращих ліхтариків. Усі учасники урочистої ходи отримали солодощі.

Свято продовжується виступами місцевих колективів: схоже, Мукачево з першого разу сприйняло свято як власне та готове відзначати його кожен рік – гучно та дружно, адже ніхто й не міг очікувати, що на центральній площі міста сьогодні буде стільки людей.

Дмитро Васильєв, Мукачево.нет

11 листопада 2012р.

Теги: Мартин, Мукачево

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

16:25
/ 7
Ужгородські депутати не підтримали мораторій на затвердження нових детальних планів міста
14:27
Ужгородська міськрада виділила 1,6 млн грн на поштові марки для податкової Закарпаття
12:06
/ 2
Через суспільний резонанс мер Ужгорода зняв з розгляду частину "інфраструктурних" проєктів рішень по землі Фото новина
11:12
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Сергієм Готрою Фото новина
15:07
У ПП "Чоп", "Ужгород" і "Дякове" тиждень перевірятимуться автомобільні ваги, тому можливі затримки
11:15
/ 2
У четвер в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Чобо Даковим Фото новина
03:06
Перші маршрути поїздів євроколією з Ужгорода будуть до Будапешта, Відня та Кошиць Відео новина
00:03
/ 3
На Сумщині поліг Іван Скоблей з Греблі на Хустщині Фото новина
15:38
/ 2
В Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Віктором Чинадієм Фото новина
11:07
/ 1
На Харківщині поліг Михайло Попович з Текова Королівської громади Фото новина
15:26
/ 1
На Сумщині поліг Михайло Іваньо з Виноградова Фото новина
12:35
Поки 73-річна власниця пішла за покупками, в Ужгороді горів її будинок Фото новина
04:11
14 квітня на Закарпатті оголошене Днем жалоби за жертвами російських ракетних ударів по Сумах
02:58
На війні з росією поліг Василь Богаш з Черни Королівської громади Фото новина
03:03
Попри будівництво євроколії на дільниці Чоп – Ужгород, пасажири з Одеси, Полтави та Кременчука зможуть дістатися Ужгорода
16:12
/ 16
В Ужгороді відкрили 23-й в Україні з початку повномасштабного вторгнення McDonald's Фото новина
05:33
/ 7
Селищний голова Дубівської ОТГ Каганець втік від громади, яка вимагала зупинити незаконне будівництво ГЕС Фото новинаВідео новина
04:57
/ 1
На Донеччині поліг Петро Бойко з Білок Хустського району Фото новина
02:01
/ 2
У Вільшинках на Ужгородщині попрощаються з Іваном Ганичем, який 3 роки захищав Україну Фото новина
17:20
Петиція про створення парку "Чорні озера" в Ужгороді достроково назбирала необхідну кількість за 5 днів
03:05
З початку року мукачівський замок "Паланок" відвідали майже 22 тисячі туристів
19:51
/ 3
Львівський експрокурор Ільницький, що влаштував гучне весілля і переховувався у тещі на горищі, прилаштувався у ТЦК на Закарпатті
18:18
/ 1
На війні з росією поліг Андрій Слищенко з Горбка Мукачівської громади Фото новина
11:37
/ 2
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Мирославом Лукачем Фото новина
03:31
/ 6
Автодорогу для "Вітропарків" у пралісах "Ужлісу" будуватиме компанія, пов’язана із родиною мера Ужгорода Андріїва Фото новина
» Всі новини