Закарпатки зі спільноти «Матері в молитві» молилися на сході України

Рік промайнув… І знову Марія покликала нас, матерів, які представляли спільноти «Матері в молитві» декількох районів Закарпаття на схід нашої України, щоб спільно помолитися в цей чудовий місяць жовтень, коли ввесь католицький світ в особливий спосіб молиться вервицю за навернення грішників, за єдність Церкви, спасіння світу.

Здавалось, ці два незабутні дні перебування на сході не були обмежені часом. Першого дня, у суботу, молилися Молебень до Пресвятої Богородиці, вервицю з розважаннями, Святкову Божественну Літургію, яку з о.Петром Крініцкі співслужили три священики (шкода, що не був присутній з нами владика Степан (Меньок), який в цей час перебував на Синоді). Всі молитви через Непорочне Серце Марії – Цариці Святої Вервиці жертвували за багаточисельні наміри для нашої держави, нашої Церкви, наших сімей і родин, для всього людства. Безмежно вдячні Богу за ласку взяти участь в реколекціях, які були організовані для молоді на парафії Різдва Пресвятої Богородиці міста Мелітополя. Це короткі науки про Божу любов до кожної людини, яка не ставить жодних умов, не вимагає нічого, а дається як дар кожному. Через серце мудрого реколектанта о.Андрія Залінського (єзуїт) Господь в черговий раз торкнувся й наших сердець, щоб ми зрозуміли і ще більше увірували, що Він любить нас безумовною любов’ю. Все, що відбувалося і нас оточувало свідчило саме про цю Його любов.

Неділя… Це був найбагатший духовний день для кожного з нас, адже так рідко в житті буває можливість пережити безперервну близькість, постійну присутність Бога посеред нас, Його дію… День почався о 7 годині з Утреньої, вервиці, Служби Божої в Мелітополі. По закінченні ми поїхали за 40 км. в с.Лазурне, де знову молилися вервицю, взяли участь в Літургії, побували на місці, де тільки з Божої допомоги буде побудована церква – село невелике, люди практично не мають де працювати, однак вже є фундамент, завезли блоки. Надзвичайно важко було чути слова-звернення до о.Петра Креніцкі від тутешніх парафіян: «Нам потрібно ще 2 тисячі. гривень на пісок і цемент» – відчувалося, що для них це непосильна сума.

Після повернення до Мелітополя, наш 80-кілометровий шлях був спрямований на м.Приморськ, де о 14 годині розпочинається Божественна Літургія. Маючи близько 10 хвилин вільного часу, о.Петро вирішив нас порадувати морем, яке знаходиться зовсім неподалік від парафії Благовіщення, яка на Покров Пресвятої Богородиці святкувала річницю свого створення.

Поїзд до Львова від’їжджав з Мелітополя о 16 годині 40 хвилин, тому ми просто «летіли», наш мікроавтобус мав невидимі крила, адже на вокзалі ми ще встигли помолитися, поспівати, попрощатися. Під стук коліс кожен з нас роздумовував про безумовну Божу любов, повертаючись до кожної події, кожного слова, кожної миті перебування на Богом вибраній землі, де поширюються наша католицька віра, де люди з такою щирістю моляться, навіть неможливо утримати сльози, коли чуєш: «Боже Великий, єдиний, нам Україну храни!» Саме, коли лунає в таких маленьких спільнотах цей спів, так хочеться, «щоб усі було одно», щоб у тій великій єдності стати перед Богом і не тільки в цей відповідальний період, коли так важливо просити, щоб Бог послав нам добру владу, але й залишитися в тій єдності назавжди. Немає сходу і заходу – є єдине містичне Тіло Христа.

Тетяна Сівак для Закарпаття онлайн

21 жовтня 2012р.

Теги: спільнота, молитва, Мелітополь

Коментарі

християнка 2012-10-22 / 09:30:46
У греко-католиків для різних молитв та молебнів дорога відкрита усім без винятку-це спільна справа усіх вірян молитися за здоров"я,успіхи усіх,не дивлячись на віроісповідування. Бог однаково усіх любить, а молитва це велика справа. У житті кожної людини приходить такий час,коли людина задумовується над життям своїм, або захворіє чи сталася якась біда-то це свого роду випробування душі.Тому завжди треба жити і робити так як пишуть 10 божих заповідей. Мир, любов і повага одне до одного - це частина тих речей,з якими треба жити людині.

греко-католик 2012-10-22 / 00:05:49
До цієї спільноти можуть приєднуватися і жінки з інших християнських конфесій, на Закарпатті це не можливо, тому що батюшки московські налаштовують народ ділитися, та Бог їм суддя, можливо де люди мудріші і не слухають вовків у овечих шкурах, тому будуть краще розвивати свою духовність як ми традиційні християни, але на ділі нехрести разом з батшками московськими, та греко-католицьким священикам також пора схаменутися, бо не далекі будуть від них, якщо робитимуть штучну ізоляцію.

вірянка 2012-10-21 / 21:49:09
Дуже добра та корисна справа, коли матері моляться за усіх дітей,близьких, рідних та згодом ця спільнота матерів моляться і за усю Україну та українців.Це вельми благочинна акція.Велика шана та повага цим матерям за їх молитви!

НОВИНИ: Соціо

14:42
Закарпатською митницею з початку року пропущено 626 573 транспортні засоби
13:36
У лютому мережі АЗС на Закарпатті продали пального на понад 288 млн грн
13:34
Підприємствами транспорту на Закарпатті у січні-лютому перевезено 790,4 тисяч тонн вантажів
13:14
Торік обсяг вирощування сільськогосподарських тварин в аграрних підприємствах Закарпаття збільшився на 29,7%
13:00
Закарпатгаз запровадив швидку реєстрацію в онлайн-сервісі 104.ua
09:44
На закарпатських пунктах пропуску – жвавий пасажиропотік
09:42
З наступного тижня Укрпошта доставлятиме ліки у віддалені села Закарпаття
02:34
/ 1
Суд у Львові призначив розгляд апеляційної скарги захисників Боржави щодо дозволу на будівництво ВЕС
22:51
/ 1
Гроші на кордоні. З життя закарпатських митників
16:23
На Закарпатті на митниці вилучили 1440 упаковок миючих засобів
15:04
ФОТОФАКТ. У Мукачеві вже квітне "шалена" сакура
14:23
У ході публічної консультації в Ужгороді 77,2% учасники обговорення підтримали ідею побудови підземного паркінгу на Поштовій
10:59
Цьогоріч у Мукачеві до першого класу підуть понад 1200 учнів
10:56
Учасники АТО та ООС у Мукачеві зможуть отримати 50 тис грн для відкриття власної справи
14:26
До закладів вищої освіти на Закарпатті зараховано у поточному навчальному році 6467 студентів
12:03
В Ужгороді затвердили порядок забезпечення "пільговиків" електронними квитками
12:01
/ 1
В Ужгороді визначили, де встановлять туристично-інформаційні стели
09:10
На Закарпатті контрабандисти двічі втекли від прикордонників, полишивши значні партії сигарет
21:26
Для ужгородців працює цілодобова гаряча телефонна лінія
17:58
Закарпатці за перші два місяці 2020-го сплатили понад 1 млн грн податку не нерухоме майно
17:44
В Ужгороді наразі – 253 містянина, що повернулися з-за кордону, з усіма працюють сімейні лікарі
13:58
На Закарпатті катастрофічно бракує донорської крові
13:05
/ 3
Володимира Марковича призначено радником в.о. голови Закарпатської ОДА
11:38
/ 2
Закарпаття отримало першу партію тестів на коронавірус, респіраторів та захисних костюмів
10:04
Торік на Закарпатті на туберкульоз захворіли 866 людей, з них 28 – діти
» Всі новини