Поки що тривожних сигналів до лікарів не надходило, тому купатися медики не забороняють, але і не радять.
"Люди повинні все-таки дивитись, де купаються, і в жодному разі не ковтати ту воду", — наголосив В. Іваненко. Також він додав, що вода у містах більш брудна, ніж за їх межами.
В цілому СЕС контролює 63 точки на річках, 50 з яких це самовільні рекреаційні зони. Відкритих організованих рекреаційних зон наразі у краї лише 2: у Солотвині та Хусті. Володимир Іваненко розповів, що «всі 63 точки контролюються постійно, і якщо виникають якісь негаразди, ми інформуємо про це населення. Наприклад, як минулого року, коли вздовж Ужа були розставлені таблички із забороною купатися у річці».
Лікар Мукачівської міської санепідеміологічної станції Марина Тескє розповіла, що у річці Латориці »купатися можна, але вода все рівно брудна.» Хіманаліз токсичних речовин у річці не виявив. Бактеріологічний аналіз показав задовільний стан води. Єдине, що є загроза кишкової палочки.
Однією з найбільших проблем забруднення лікар називає санаторії та села, які розташовані вище за течією. У них немає очисних споруд та централізованої каналізації, в результаті чого відбувається стихійний вихід відходів у річку.
ЗІК
20 червня 2007р.
Теги: