Під час конференції близько 150 учасників-науковців з усієї України обговорювали питання найперше профілактики захворювань зубів у контексті наукових надбань професора Івана Горзова. Бо ж саме він – виходець з іршавського Імстичева, науковець зі світовим ім’ям, – був розробником унікального методу йодовано-фторованої профілактики, яка є надзвичайно важливою саме в контексті Закарпаття як ендемічної зони.
Як розповів завідувач кафедри стоматології факультету післядипломної освіти УжНУ, доктор медичний наук, професор Анатолій Потапчук, «йодовано-фторована профілактика вперше запроваджена Іваном Горзовим на Закарпатті. Затим на її основі навіть була розроблена Державна програма запобігання стоматологічним захворюванням».
На Закарпатті, розповідає спеціаліст, дефіцит йоду і фтору дається взнаки високим рівнем захворюваності зубів та ротової порожнини серед населення. Взявши до уваги особливості регіону, Іван Горзов свого часу розробив експериментальний метод йодовано-фторованої профілактики, яку потім навіть перейняли науковці Швейцарії, деякі регіони якої мають ті ж особливості, що і Закарпаття.
Програма, розроблена Іваном Горзовим, діяла недовго – усього 5 років. Але, за словами Анатолія Потапчука, «успіх її був очевидний, а ефективність доведена». Тож нині, розуміючи необхідність в першу чергу профілактики захворювань зубів, провідні світила стоматології зібрались в Ужгороді, аби поділитись досягненнями в області стоматології якраз в контексті профілактики захворювань.
Тетяна Кашуба, Закарпаття онлайн
Ден 2012-11-07 / 13:04:59
Читаючи попередні коментарі, в яких негативно висвітлюється дана конференція складається враження, що ви не розумієте яку вагу вона має! Адже конференція була спрямована на те, щоб донести інформацію про важливість саме профілактики стоматологічних захворювань в Закарпатському регіоні, де високий рівень стоматологічних захворювань викликаний недостатньою кількості йоду та фтору. На це потрібно звертати велику увагу і на мою думку дана конференція була і залишається дуже актуальною!!!
Андрій 2012-11-06 / 20:27:53
особисто мені конференція сподобалась. Як її учасник я задоволений, що мав змогу послухати та поспілкуватись з такими професорами як Політун А.М., Смоляр Н.І. Звісно ж були недоліки, але загалом моє враження залишилось позитивним.
интерн 2012-10-20 / 11:00:33
кстати, сертификат, который я получила без указания моих имени и фамилии. разве это нормально? кому он теперь нужен?
Бухгалтер 2012-10-20 / 09:08:07
Так проста ж арифметика 150 чол по 200 грн = 30 000 грн!!! Цікаво, в чию кишеню вони підуть?!
Коля 2012-10-19 / 23:05:27
а чего ты хотел? цель же у этих одна -срубить на шару бабла
очевидець 2012-10-19 / 22:22:47
я практикуючий стоматолог зі стажем більше 15 років, дізнавшись про конференцію і про доповідачів, які були задекларовані, вирішив відвідати цей захід. яке ж було моє розчарування, коли не побачив там нікого з світил української стоматології, натомість змушений був слухати доповіді рівня студентів. Що можна почерпнути з таких виступів?! шкодую, що лише час згаяв! але з іншого боку, тепер точно знаю що більше не буду відвідувати заходи цих оргнізаторів.
Вікторія 2012-10-19 / 22:00:44
серйозна президія!)))
Феміда 2012-10-19 / 19:47:23
Очевидно організація «конференції» не вдалася. На фото близько 30 учасників, половина з яких інтерни. Деякі провідні стоматологи знали про цей захід, але проігнорували його через прогнозовано низький науковий рівень…
Побарабану 2012-10-19 / 18:10:57
Кепські справи в нашій стоматології, якщо так мало провідних стоматологів на всю Україну....це навіть в маштабах Ужгорода дуже скромне було зібрання. Цікаво, а дійсно провідні стоматологи знали про цей захід?