Під час цього заходу у рамках проекту розвитку співробітництва Міністерства закордонних справ Чеської Республіки консул Генерального представництва Чеської Республіки у Львові Давід Павліта подарував закарпатським рятувальникам два рятувальні транспортні засоби, так звані австрійські візки.
Дане обладнання призначене для транспортування потерпілих по важкодоступній місцевості. Для комфортнішого перевезення потерпілих, візки додатково оснащені колесом. Також їх конструкція дозволяє рятування травмованих гвинтокрилом. Слід зауважити, що два аналогічних візка було передано рятувальникам у Криму (для станцій у Бахчисараї та Ялті).
Це вже не перша зустріч чеських рятувальників з українськими колегами. Адже у попередні роки рятувальникам МНС у Закарпатській області було передано в користування інші рятувальні засоби. У 2011 році, за сприяння чеських колег, польська гірська служба GOPR надала бійцям МНС 40 лавинових зондів для пошуку лижників під лавиною. У 2010 році рятувальники-добровольці з Чехії, за підтримки журналу «Snow», надали закарпатським гірським підрозділам (смт Усть-Чорна Тячівського та смт Ясіня Рахівського районів) 2 снігові скутери «Buran» до яких прикріплені й сани.
У жовтні 2011 року гірська служба Чеської Республіки надала в користування закарпатських рятувальників 3 акія (човни), 6 канадських саней для рятування травмованих взимку та 2 австрійські візки для транспортування влітку. За підтримки журналу «Snow», Карпатська туристична спілка виготовила 15 спеціальних таблиць, які вказують про лавинонебезпеку на відповідній місцевості.
У січні 2012 року фахівці з лавин Гірської служби Чеської Республіки та Центру попередження лавин в Ясній у Словаччині змоделювали і продемонстрували рятувальні заходи на Драгобраті для рятувальників з Ясінянського, Лазещинського, Рахівського, Усть-Чорнянського та Воловецького гірських пошуково-рятувальних відділень.
Невід’ємною частиною проекту безпеки в горах є також процес маркування туристичних шляхів у Закарпатській області та в Криму згідно з центральноєвропейською системою маркування туристичних маршрутів. У 2012 році завдяки фінансуванню з Міністерства закордонних справ Чеської Республіки та з Малого місцевого проекту чеської співпраці у розвитку було закінчено маркування України через Закарпатську область. З 2008 по 2012 роки позначено понад 850 км маршрутів.
За несприятливих погодних умов, маркування допомагає туристам зорієнтуватися у складній та незнайомій місцевості та організувати безпечний спуск. Рятувальникам маркування допомагає визначити місце знаходження загублених або поранених туристів. У зимовий період додаткові таблички на роздоріжжях повідомляють про небезпеку сходження лавин.
«Така співпраця є дуже позитивною для Закарпаття та держави в цілому, адже завдяки допомозі та підтримки закордонних колег Українські Карпати стають все більш безпечнішими для туристів як з України, так і з-за кордону»,- зауважив начальник Територіального управління МНС у Закарпатській області Антон Зелінський. «Ми сподіваємось, що і у подальшому євроінтеграція між сусідніми державами буде лише поглиблюватися, адже безпека туристів в Карпатах, незважаючи на їхнє місц проживання, - наша спільна справа.»
Про це Закарпаття онлайн повідомили ТУ МНС у Закарпатській області.
ковбаско 2012-10-20 / 09:35:35
а чом нее на фотьках мого цимбора Мирка Щербея??Ун уграв суд тай мае ун бити фивником Гасичув Закарпаття не?чисьте го Убрали уттика з фотьок?
Василь 2012-10-19 / 20:01:07
зразу видно кипить робота,а не як при Щербею кипіла водочка і сельодочка в МЧСОВИ і всі ходили угашені з рана
ГАСИЧ 2012-10-19 / 17:26:05
Для Щербея?: Мирку вертаещся в Гузи..ю,а не в МЧС,кому така пяниця ге ти треба в МЧСОВИ??Може лем Ладидови самому а булше никому,люди не хочуть за тебе Алкоголіка й чути,шо ти їх мордовав колись бив туй
ЩЕРБЕЙ МИРОСЛАВ 2012-10-19 / 16:13:53
СКОРО СЯ ВЕРТАВУ НАЗАД В МЧС,тай удримбаву вшитких там так,шо ревати будуть ге Крокодили тайванськв,чом не звонили декотрі не раз мені,а типирка покакалися уже??