Ужгород: "Письменники Закарпаття — дітям"

Так називається біобібліографічний покажчик, який виданий Закарпатською обласною бібліотекою для дітей та юнацтва у видавництві „Ліра”. Укладачі даного видання Вудмаска Т. М., Горкій О. М., редактор Фролова А. О., відповідальна за випуск Чіка В. Д.. У покажчику використані матеріали Висіцької Т., Малик Г., Хланти І., Жупанина С. та Баяновської М..

Ужгород: "Письменники Закарпаття — дітям"У вступі покажчика відмічено, що письменники Закарпаття стали продовжувачами давніх традицій Тараса Шевченка, Івана Франка, Михайла Коцюбинського, Лесі Українки, Олеся Гончара, Павла Загребельного, Максима Рильського, Павла Тичини та інших корифеїв різних літературних жанрів.

У біобібліографічному покажчику вміщено довідки про життя і творчість двадцяти письменників Закарпаття. Бібліотечні працівники вбачають свою мету у розширенні кола читачів, поглибленні читацьких інтересів, формуванні естетичних смаків. І якраз покажчик „Письменники Закарпаття – дітям” допоможе маленьким читачам, школярам та дорослим познайомитись із майстрами слова, що пишуть для дітей.

Починається покажчик із творчості поета Володимира Ладижця. Він став одним з провідних письменників, які творили для дітей та юнацтва, першим на Закарпатті лауреатом премії ім. Лесі Українки. Твори В. Ладижця становлять солідну частку золотого фонду української літератури. Читаючи його твори, діти та дорослі відчувають, як поет любив Україну, її чарівну природу, веселих життєрадісних і допитливих дітей. З поезії Володимира Ладижця діти пізнають все, чим славиться наш народ: його барвисту мову, музику, його душу.

У літературному доробку Степана Жупанина (лауреата премії ім. Лесі Українки) є тридцять поетичних книжок, які містять близько тисячі творів для дітей та юнацтва.

У його поетичних творах розмовляють, сміються і плачуть квіти, дерева, хмаринки. Кожен рядок проникнутий добротою. Поет Степан Жупанин так визначив девіз свого життя: „Через прекрасне у природі до прекрасного в людині”.

Поетеса Галина Малик увійшла в дитячий світ надзвичайно щиро. Вона заохочує школярів до перших проб пера, допомагає молодим поетам у становленні.

У дитячій ліриці поетів Лідії Повх, Христини Керити, Юрія Шипа, Василя Галаса, Ольги Тимофеєвої, Петра Мідянки, Ласла Балли та інших відчувається тепло сонечка, дотик вітерця, згадується і про „старого гусака”, про „кирпатий носик”, про веселий потічок, „паперовий літачок”. Часто трапляються слова „щастя”, „усмішка”, посміхається, частуючи дітей соком, берізка, співає тиша.

Збірочка гарно оформлена, ілюстрована, видрукувана на красивому папері, світиться ніжністю та любов’ю, сповнена добротою, сонячною радістю.

Все це разом зачарує і дітей, і батьків, які щиро будуть вдячні працівникам Закарпатської обласної бібліотеки для дітей та юнацтва за це прекрасне видання.
Софія СОРОКА, "Трибуна"
19 червня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

02:20
/ 2
Проти журналістки-розслідувачки із Закарпаття, яка пише про вітряки у горах, знову публікують замовні статті
23:30
/ 2
ДЕІ відмовляється надати акт перевірки законності будівництва на полонині Руна, – УПГ
13:53
/ 1
На Тячівщині сьогодні зустрічали полеглого Героя Юрія Бороді Фото новина
20:45
Учасники екоклубу в Ясінях мандрували Стежкою Довбуша у Карпатському національному парку Фото новина
14:06
/ 3
У Великих Лучках на Мукачівщині провели в останню дорогу захисника Андрія Закладного, що помер під час лікування Фото новина
13:48
/ 5
Учителька математики з Іршави розв'язала одну з найдавніших "нерозв'язних" математичних задач — трисекцію кута
13:18
Відкрито реєстрацію на липневі зміни дитячого екоосвітнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді
22:35
/ 7
Подружжя волонтерки та військового зупиняють рух на транспортному мосту в Ужгороді на хвилину мовчання Відео новина
21:46
/ 8
Виноградівський фейкомет Староста придумав фейк про позов "краматорців" до "Закарпаття онлайн"
12:12
В Ужгороді завершилася перша зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" Фото новина
16:45
/ 1
"Щасливі діти" оголосили на Закарпатті конкурс "Карпатський сторітелінг"
16:42
/ 1
З російського полону повернули ще двох закарпатців
12:36
Четвертий день екотабору «Зелені скарби Карпат»: мандрівки, квести та екотворчість
21:23
/ 1
Внаслідок важких поранень у лікарні помер захисник Андрій Раняк з Хуста Фото новина
21:10
/ 1
Берегівська міськрада повідомила про смерть захисника Йожефа Паски Фото новина
16:23
19-25 червня на словацько-українському автомобільному прикордонному переході "Убля – Малий Березний" буде тимчасово обмежено рух
13:55
"Зелені скарби Карпат": третій день екотабору — пригоди, знання і натхнення
13:55
/ 2
У Іршаві попрощаються з Сергієм Копинцем, що рік вважався зниклим безвісти
21:29
На Закарпатті запрацює програма стентування для пільгових категорій з хронічними ураженнями серця Фото новина
21:11
Другий день екотабору "Зелені скарби Карпат: поїздка на озеро Синевир і до бурих ведмедів Фото новина
11:33
/ 2
Підтверджено загибель у серпні 2024-го Василя Тарканія з Мукачева Фото новина
23:16
На Закарпатті стартував дитячий екотабір у межах проєкту "Зелені скарби Карпат" Фото новина
19:30
/ 4
Зелений водень для Європи ціною унікального високогір’я Українських Карпат?
17:41
В Ужгороді з'явилася можливість безконтактної оплати на усіх міських автобусах Відео новина
03:15
/ 4
На унікальному Свидовецькому хребті без дозволів розпочали попередні роботи для будівництва ВЕС – ЗМІ Фото новинаВідео новина
» Всі новини