В Ужгороді знову зібрали близько 50 кілограмів використаних батарейок

Із серпня в обласному центрі діють пункти прийому батарейок: ужгородців закликають не забруднювати довкілля та здавати використані акумулятори до спеціальних невеличких скриньок, а не викидати разом із побутовим сміттям.

В Ужгороді знову зібрали близько 50 кілограмів використаних батарейок

«Лише одна батарейка, при потраплянні у навколишнє середовище, забруднює 20 квадратних метрів ґрунту або 400 літрів води. Зараз у нашому місті діє 14 спеціальних пунктів збору використаних батарейок», - каже Ростислав Ткаченко, ініціатор акції.
Сьогодні волонтери зібрали 50 кілограмів використаних батарейок, розпочавши свій «рейд» із прес-центру «Закарпаття», де у спеціальній скриньці акумуляторів зібралось майже на п’ятилітрову ємність. За власні кошти відвезти використані ужгородські батарейки на утилізацію погодився депутат Ужгородської міської ради Андрій Баганич: завтра 50-кілограмовий вантаж буде у Львові, де акумулятори перероблятимуть на заводі «Аргентум». 

«Ми герметично запакували батарейки. На заводі з використаних акумуляторів добувають важкі метали, які далі будуть використовуватися за призначенням. Таким чином ми уникаємо шкоди, яку завдають батарейки, потрапляючи до звичайних урн. Наш проект некомерційний, неприбутковий, добровільний і волонтерський. Тому залучаємо всіх, кому небайдужа ця проблема. Маємо велику надію на меценатів, які, можливо, допоможуть просунути нашу ідею на всеукраїнський рівень і таким чином врегулювати проблему забруднення довкілля батарейками на державному рівні», - розповідає Ростислав Ткаченко.

Найбільше батарейок ужгородці принесли до пунктів збору в магазині «Наша сила», у ТЦ «Токіо», у магазині «МКТ» та в прес-центрі «Закарпаття».
«Батарейки дуже забруднюють довкілля. Одна викинута батарейка може вбити два дерева. Тому наша організація також приєдналася до акції. Пропагуємо своє бачення вирішення цієї проблеми різними способами: на початку акції були розроблені і виготовлені листівки, активно використовуємо соціальні мережі для інформування громадськості. Свого часу безпосередньо допомагали встановлювати коробки для збору використаних батарейок і зараз також забираємо їх на переробку. Залучаємо друзів, знайомих, інформуємо громадськість, намагаємося пояснити, що викидання батарейок у звичайні урни для сміття – це велика шкода для довкілля», - каже Вероніка Громадська, представник організації «Молодіжна ініціатива».

 

Анна Семенюк, Закарпаття онлайн

13 жовтня 2012р.

Теги: батарейки, акція, Аргентум

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

18:07
На сміттєзвалищі в Барвінку сталася вже 16-та пожежа від початку року Фото новина
16:37
На Закарпатті за місяць оштрафували понад 420 водіїв за перевищення швидкості
13:32
У Рахові попрощалися із 32-річним Героєм Богданом Беднаром Фото новина
11:02
/ 1
Укрзалізниця призначила додаткові поїзди до Рахова та Солотвина
10:10
В Ужгороді попрощалися із полеглим на війні з рф військовим Едуардом Ного Фото новина
09:00
/ 4
На Закарпатті викрили прикордонника та його спільника на організації втечі за кордон Фото новина
08:28
У Берегові безкоштовно вакцинуватимуть собак і котів проти сказу
23:48
Торік у закладах дошкільної освіти Закарпаття виховувалося дітей на 6,3% менше, ніж у 2024-му
18:34
Підтвердили загибель захисника із села Луг на Рахівщині Юрія Гринюка Фото новина
16:36
На Закарпатті триває моніторинг ситуації з вірусним гепатитом А
13:38
/ 5
Під Ужгородом у користування депутатському готелю "Брістоль" віддали майже 10 га лісу з червонокнижними птахами за 54 тис. гривень в рік
13:23
У Берегові попрощаються із Героєм Євгеном Копчею, який більше року був зниклим безвісти Фото новина
12:18
/ 2
На Закарпатті відбудеться нічний гірський забіг Фото новина
12:13
Яку національність обрали воїни Чехословацького корпусу Людвіка Свободи?
10:06
/ 1
В Ужгороді попрощаються із захисником Едуардом Ного Фото новина
17:13
Підтверджено загибель Героя із села Костилівка на Рахівщині Анатолія Годенчука Фото новина
13:24
На Закарпатті за місяць розшукали сімох водіїв-втікачів після ДТП
12:49
/ 1
Підтвердили загибель воїна із Перечина Івана Ценкнера Фото новина
10:04
/ 1
Нетверезий водій в Ужгороді спричинив ДТП та врізався в огорожу Фото новина
18:28
У Хусті в ДТП за участі автомобіля та скутера травмувався чоловік Фото новина
11:22
/ 2
У Мукачівському замку «Паланок» триває лицарський фестиваль Фото новина
08:14
Закарпаття стало частиною нового міжрегіонального маршруту «Карпатський етновайб» Фото новина
16:37
Після понад трьох років полону на Закарпаття повернувся оборонець Маріуполя Фото новина
12:27
У селі Олешник на Берегівщині попрощаються із полеглим захисником Михайлом Савком Фото новина
18:36
Укрзалізниця призначила додаткові поїзди до Закарпаття на святкові вихідні
» Всі новини