Ужгородським сміттям займатиметься "AVE"

Збором і утилізацію твердих і побутових відходів в обласному центрі займеться довгоочікуване "AVE" – у місті нарешті відбувся конкурс на визначення підприємства, котре відповідатиме за ужгородське сміття з 1 січня 2013-го року.

Ужгородським сміттям займатиметься "AVE"

 

Що цікаво, фірма матиме місцеву прописку – зватиметься "AVE Ужгород". Як розповіла в коментарі муніципальній газеті начальник відділу благоустрою Ужгородської міської ради Олександра Турянчик, основним напрямком роботи підприємства на території міста протягом року є впровадження селективного збору твердих побутових відходів. У планах підприємства – повна заміна наявних контейнерів, зміна їх розміщення, завезення п’яти тисяч контейнерів місткістю 1,1 кубометра та близько 4 тисяч контейнерів для обслуговування індивідуальної житлової забудови, - повідомила фахівець.

Чи не найцікавіше питання - скільки становитиме сплата мешканців за такі послуги. Як зазначив у коментарі uzhgorod.іn міський голова Віктор Погорєлов, з підприємством досягнуто домовленість, що протягом року тарифи не підніматимуться. Як поінформував мер, "AVE Ужгород" у найближчий час встановити близько півтори тисячі контейнерів в місті та з тисячу – для приватного сектору. Віктор Погорєлов також наголосив, що результати конкурсу мають ще затвердити на сесії міської ради.

Мета залучення підприємства, якому б міська влада передала відповідальність за сміття, заявлялася давно - поставити прибирання Ужгорода на якісно новий рівень. Як уже неодноразово звертав увагу uzhgorod.іn, це – вкрай необхідно…

Для довідки: Підприємства концерну "AVE" працюють у Львові, Івано-Франківську, а на Закарпатті – у Виноградові та Мукачеві. 

08 жовтня 2012р.

Теги: сміття, AVE, утилізація

Коментарі

Остап 2012-10-08 / 19:54:17
"AVE" працює і в Хусті.

Громада 2012-10-08 / 15:08:31
Відходи на території міста - власність територіальної громади, яка має певну вартість. Послуги по роботі з відходами - прибутковий бізнес всюди, де це робиться в рамках законів.
В Ужгороді поки-що цей бізнес - чисто тіньовий, і запропонована схема з участю будь-яких "інвесторів" є насамперед продовженням і удосконаленням цієї тіньової чи просто кримінальної схеми.
Для початку в Ужгороді треба розробити схему закріплення територій за житловими будинками, юридичними та фізичними особами - обовязковий додаток до Правил благоустрою міста, як цього вимагає Закон України "Про благоустрій територій", потім укласти з усіми споживачами житлово-комунальних послуг по збору, складуванню, вивезенню і утилізації відходів передбачені законом договори (а це повинні зробити не транспортуючі організації, а ті, хто має право від імені громади міста розпоряджатися її власністю, тобто відходами, які мають вартість), потім прнормувати утворення відходів різних видів, укласти договори з транспортуючими та утилізуючими організаціями. Утилізуючі організації повинні платити місту (не чиновникам налом) за сировину, якою є відходи.
Зараз діють повністю абсурдні норми утворення побутових відходів - 2,1 м.куб. (2 100 літрів) в рік на 1 людину, що означає, що кожен житель міста в побуті щодоби продукує 5,753 літра сміття! Повторюю - в в побуті, бо відходи на території міста утворюються і на прибудинкових територіях, розміри яких не визначені і невідомо, скільки площі припадає на 1 людину, і в учбових закладах, в організаціях, на виробництві і т.д.
І всі етапи утворення відходів повинні враховуватися окремо, все має бути охоплене договорами, і збір, складування і транспортування відходів повинно оплачуватися по кожному виду відходів окремо! Утилізуюча організація може взяти на себе якусь частку цих витрат або й компенсувати їх повністю - в рахунок оплати за сировину, якою є відходи.

Микола 2012-10-08 / 14:50:40
А де ж славнозвісне пагарйєловське "Еко"??? Пролетіли???

НОВИНИ: Соціо

17:44
/ 7
Суд у Львові поновив на посаді прокурора Закарпаття "люстрованого" Сидорчука із виплатою майже 1 млн грн
16:24
Заморозки наприкінці березня на Закарпатті знищили врожай абрикосів і персиків
14:32
На підприємствах і в організаціях Закарпаття в лютому було задіяно 149,3 тис осіб
13:35
На Закарпатті до місцевого бюджету перераховано понад 1,2 млрд грн податків та зборів
13:24
Мукачівцям пропонують платити за воду, не виходячи з дому
12:10
За I-ий квартал до бюджету Ужгорода надійшло понад 261 млн грн
11:24
На Закарпатті створено Антикризове об’єднання "Здоров’я і Життя"
10:48
Небайдужих закарпатців закликають здавати кров
09:31
Рахунки за електроенергію на Закарпатті контролери традиційно рознесуть споживачам
16:47
ФОТОФАКТ. З авто мукачівця "карантинно" зняли всі колеса
18:04
В Ужгороді волонтери роздали малозабезпеченим продуктові набори
15:35
/ 2
Ремонт ділянки дороги Мукачево-Сільце планують завершити за 2 тижні
15:33
/ 3
У період карантину на Закарпатті зростають ціни на продукти
00:43
/ 2
Велосадиба на перехресті світових шляхів
15:56
Угорщина змінила правила транзиту для українців, які повертаються додому
15:26
Населення Ужгорода на 1 січня становило 115,5 тисяч людей
15:23
/ 5
В Ужгороді за 2 години зібрали підписи під петицією проти "приватного" платного паркування в центрі міста
14:17
На кінець лютого закарпатці боргували за газ 1123,8 млн грн, за електрику – 172,4 млн грн
12:08
Закарпатські податківці розповіли про про мораторій на проведення перевірок
11:55
/ 5
UA: ЗАКАРПАТТЯ транслюватиме недільні богослужіння
11:54
400 харчових пакетів для пенсіонерів, багатодітних сімей та людей із інвалідністю передали священники Хустського деканату
09:20
На Закарпатті господарі і в період карантину обробляють городи і працюють в теплицях
00:49
Оприлюднено повну версію судового рішення по скасуванню висновку з ОВД щодо будівництва ВЕС на Боржаві (ДОКУМЕНТ)
23:03
"Нестандартну" парковочну розмітку в Ужгороді мають усунути - поліція (ДОКУМЕНТ)
22:42
/ 9
Під тиском ЗМІ і громадськості у "скандальній" пральні Хустської ЦРЛ почали ремонт
» Всі новини