"Ужгородські ентомологічні читання" зібрали 69 науковців з різних країн світу

В Ужгородському національному університеті відбулась чергова подія міжнародного рівня. Ентомологи біологічного факультету 28-30 вересня провели наукову конференцію – “Ужгородські ентомологічні читання”.

"Ужгородські ентомологічні читання" зібрали 69 науковців з різних країн світу

Цей традиційний форум науковців, що вивчають цікавий і дуже багатий світ комах, проводиться кафедрою ентомології та збереження біорізноманіття вже удванадцяте поспіль. В Ужгороді, в останній тиждень вересня щороку збираються фахівці не тільки Карпатського регіону для вирішення проблем загальної та прикладної ентомології і збереження різноманіття комах.

Цьогорічні “Ужгородські ентомологічні читання” присвячені шістдесят шостій річниці створення кафедри ентомології та збереження біорізноманіття Ужгородського університету. Але це й данина пам’яті фундаторам кафедри і фундаторам ужгородської наукової ентомологічної школи: К.К.Фасулаті, С.Ф.Сегеді, В.Ф.Палію та відомим у наукових колах ентомологам УжНУ: А.А.Гіріцу, Г.М.Рошку, Т.А.Тверітіній, І.М.Ликовичу, І.І.Бокотею, Й.М.Погоріляку, І.Г.Добошу, В.О.Добею, А.А.Зубенко, М.Ф.Мателешко, які стояли біля витоків ужгородської ентомологічної школи, підтримували її та розвивали. І хоч багатьох з них вже немає серед нас, дух ентомологічних досліджень живе у їх учнях і послідовниках, котрі нині організовують цю традиційну, щорічну конференцію.

В роботі конференції взяли участь 69 науковців з України, Польщі, Швейцарії, Словаччини та Білорусі. Україна була представлена ентомологами з Ужгородського національного університету, Волинського національного університету ім. Лесі Українки, Львівського національного лісотехнічного університету, Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, Інституту зоології ім. І.І.Шмальгаузена Національної Академії Наук України (м.Київ), Інституту екології Карпат НАНУ (м.Львів), Державного природознавчого музею НАН України (м.Львів), Інституту захисту рослин НААН України (м.Київ), Закарпатської інспекції з карантину рослин (м.Ужгород), заповідників та національних парків України.

Зарубіжні науковці представляли: Інститут систематики й еволюції тварин Польської Академії Наук (м.Краків), Інститут зоології Польської Академії Наук (м.Варшава), Федеральний інститут лісів, снігів і ландшафтів (м.Бірменсдорф, Швейцарія), Пряшівський університет (м.Пряшів, Словаччина), Інститут захисту рослин (м.Мінськ, Білорусь). В попередні роки гостями “Ужгородських ентомологічних читань” були німецькі, австрійські, чеські та російські дослідники.
Відповідно до програми конференції, у перший день були проведені цікаві та змістовні презентації доповідей учасників, присвячені фауні, систематиці, екології та збереженню біорізноманіття комах Європи і Карпатського регіону.

В суботу-неділю – вже традиційне виїзне засідання, яке передбачало польовий збір наукового матеріалу та екскурсії, цього разу на території природного національного парку “Ужанський”. У науково-дослідному відділенні “Стужиця” підвели підсумки, обговорили плани на співпрацю, прийняли резолюцію. На Ужоцькому перевалі сфотографувались на пам'ять, домовились про зустріч на наступних “Ужгородських ентомологічних читаннях” і роз’їхались по домівках з новими ідеями, новими творчими планами. А плани у всіх одні – вивчати надзвичайний світ комах, яких на нашій планеті більше, ніж усіх рослин і тварин разом узятих.

Господарі ж, ентомологи Ужгородського національного університету залишились задоволені активною підтримкою їх ініціативи широким колом ентомологів, які представляють наукові, науково-педагогічні та науково-виробничі заклади та установи і України, і Європи.

08 жовтня 2012р.

Теги: ентомологи, конференція, науковці

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

05:48
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 6
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 6
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
03:47
У п'ятницю в ужгородському скансені відкриються дві виставки
22:03
/ 4
"Вітряні парки" "відповідально" відбудують міст, "безвідповідально" обвалений вантажівками з щебенем для дороги, якою вони планують возити "ненормативні великогабаритні вантажі"
13:11
Екоклуб у Ясіні запрошує на пізнавальну "Подорож на Драгобрат"
00:50
/ 2
Суд в Ужгороді покарав працівницю митниці за хабарництво штрафом
02:20
/ 3
Проти журналістки-розслідувачки із Закарпаття, яка пише про вітряки у горах, знову публікують замовні статті
23:30
/ 3
ДЕІ відмовляється надати акт перевірки законності будівництва на полонині Руна, – УПГ
13:53
/ 1
На Тячівщині сьогодні зустрічали полеглого Героя Юрія Бороді Фото новина
20:45
Учасники екоклубу в Ясінях мандрували Стежкою Довбуша у Карпатському національному парку Фото новина
14:06
/ 3
У Великих Лучках на Мукачівщині провели в останню дорогу захисника Андрія Закладного, що помер під час лікування Фото новина
13:48
/ 5
Учителька математики з Іршави розв'язала одну з найдавніших "нерозв'язних" математичних задач — трисекцію кута
13:18
Відкрито реєстрацію на липневі зміни дитячого екоосвітнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді
» Всі новини