Закарпатські адвокати обрали свою раду, новий склад КДКА та делегатів на з’їзд

Установча конференція адвокатської спільноти Закарпаття пройшла із дотриманням демократичних засад, всебічного предстаництва, прозоро та конструктивно

Закарпатські адвокати обрали свою раду, новий склад КДКА та делегатів на з’їзд

На виконання вимог Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», рішенням Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Закарпатської області VI скликання  були призначені час та місце проведення установчої конференції, яка відбулася  6 жовтня 2012 р. об 11 год. в актовому залі ЗакДУ. Зокрема, про це можна було прочитати навіть на деяких офіційних сайтах України.

На порядок денний установчої конференції були висунуті питання обрання Голови та членів Ради Закарпатської області, нового складу Кваліфікаційно- дисциплінарної комісії адвокатури, делегатів на установчий з’їзд адвокатів України із метою обрання органів вертикалі адвокатського самоврядування України, інші питання.

Відкрив поважне зібрання адвокатської спільноти професор ЗакДУ, адвокат Олексик Х.М., який оголосив, що до участі в конференції зареєструвалися 94 делегати із 97 обраних на загальних зборах адвокатів із усіх регіонів краю. Після того, як делегати проголосували про відкриття конференції,  як легітимної та законної, Олексик Х.М. попросив  усіх привітати найстарішого найповажнішого адвоката, Логойду О.О., який побажав установчій конференцій пройти вдало, із чітким дотримання норм регламенту та конструктивно.

У цей час Головою Закарпатської обласної асоціації адвокатів Герасько Л.Ю. була здійснена ганебна спроба зірвати проведення установчої конференції, а також  переконати її делегатів не виконувати рішення адміністративних судів із цього питання. Порушуючи не тільки громадський порядок, але й норми моралі та адвокатської етики, Герасько Л.Ю. одноосібно проголосила установчу конференцію незаконною та нелегітимною. Але делегати не могли не зрозуміти, що ця провокація, вчинена у антиправовий спосіб, із зневагою до їх законних прав і інтересів  була вчинена із метою узурпації влади у адвокатській спільноті. Тому вони одноголосно проголосували про усунення Герасько Л.Ю. від участі в ній, як раніше обраного делегата.  Отже, під  бурхливі оплески залу із десятком приспішників, вона вимушена була покинути актовий зал ЗакДУ.

Установча конференція обрала голову зборів, яким за одноголосним підрахунком голосів став голова Мукачівської асоціації адвокатів, кандидат у народні депутати, адвокат Олексій Фазекош. Секретарем зборів була обрана кандидат юридичних наук, депутат Ужгородської міської ради, адвокат Тетяна Безега. Лічильну комісію у складі трьох делегатів очолив член Мукачівської асоціації адвокатів Олександр Шманько.

Після затвердження порядку денного делегати установчої конференції заслухали звіт КДКА Закарпатської області, із яким виступив її голова, депутат Закарпатської обласної Ради Василь Ігнатко. Зокрема, він зазначив, що справи у КДКА були передані у жахливому стані, оскільки дві попередні каденції накопичували борги на суму в 100 тис. грн.  Взявши курс на вдосконалення роботи, КДКА вдалося накопичити суму в розмірі близько 400 тис. грн., щоб придбати окреме приміщення. Витратна частина роботи КДКА складалася із оплати відрядних та надання матеріальної допомоги Герасько Л.Ю. у розмірі 5 тис. грн.

За пропозицією голови зборів, адвоката Олексія Фазекоша, абсолютна більшість делегатів проголосувала про визнання роботи КДКА VI скликання задовільною.  Після цього він подякував Василю Ігнатку за плідну працю у КДКА.

Протягом наступних годин вирішувалося питання про обрання Голови Ради адвокатури Закарпаття. Зокрема, на цю важливу та вагому посаду були висунуті Олексій Фазекош та Василь Ігнатко. Адвокат Гончаров В.В. запропонував обом кандидатам у тезисній формі викласти свої програмні положення. Олексій Фазекош, зокрема, зазначив, що буде всіляко сприяти підняттю престижу адвокатської професії серед владних структур Закарпаття та України, із метою неухильного дотримання курсу держави на подальшу демократизацію та більш широкого спектру надання адвокатських послуг. Василь Ігнатко вказав, що бажає і надалі продовжити той курс, який був розпочатий під час його каденції. Після остаточного підрахунку голосів зал супроводив  довготривалими оплесками оголошений протокол лічильної комісії, що абсолютна більшість голосів була віддана Олексію Фазекошу, який віднині став Головою Ради адвокатів  Закарпаття. Василь Ігнатко зняв свою кандидатуру на цю посаду.

Потім шляхом рейтингового голосування були обрані 24 члени Ради, 7 делегатів на установчий з’їзд адвокатів України начолі із Олексієм Фазекошом та Петром Немешом,11 членів Кваліфікаційної палати та 9 членів дисциплінарної палати. При чому, головою КДКА VII скликання став Заслужений юрист України, Голова Закарпатського відділення спілки адвокатів, кандидат юридичних наук Петро Немеш, якому віддали перевагу усі делегати установчого з’їзду. До Ради адвокатів України переважною більшістю голосів був обраний адвокат Василь Кошеля, а  представником у Вищій комісії адвокатури України – Тетяна Безега.     

Установчий з’їзд також обрав 9 членів ревізійної комісії, а  також делегував ряд повноважень як Раді адвокатів, так і новообраному складу КДКА.

По питанню «Різне» виступив Олексик Х.М, який довів до відома делегатів конференції про наміри невстановлених осіб зірвати її проведення шляхом переконань шляхом телефонних дзвінків та навіть закликів не виконувати судові рішення. Акт-висновок за більшістю голосів був приєднаний до протоколу установчої конференції.

На її завершення новообраний Голова ради адвокатів Закарпаття  Олексій Фазекош щиро та сердечно привітав делегатів із наступаючим днем юриста, побажав їм здоров’я, професійного зростання та особистого щастя, а також подякував усім делегатам за взаєморозуміння та приємну атмосферу професійної колегіальності.

Прес-служба Ради адвокатів Закарпатської області

07 жовтня 2012р.

Теги: адвокати, Фазекош, Немеш

Коментарі

Жорік 2012-10-09 / 14:25:11
Мій батько був делегатом на даній конференції і розповідав, що все було демократично,було багато дескусій,а недовольні є всюди і завжди.

123123 2012-10-07 / 23:54:54
та хай руководит Немеш, рядовым адвокатам от этого ни хорошо, ни плохо

Слов'янин 2012-10-07 / 22:40:33
Не толерантно скажу, що серед адвокатів трапляються порядні люди, але переважна їх частина є аморальними істотами... Це логічне продовження сучасної гаркаво-дерьмократичної системи, яка вивіла цю спільноту на не виправдано високий рівень. Я би вклонився цій спільноті, яка за визначенням має захищати права людини, але там правлять бал реально голубі.

Мукачево 2012-10-07 / 21:11:59
не боїтесь, що прийдеться відповідати за недостовірну ынформацію......

Мукачево 2012-10-07 / 15:37:56
Немеша побили бо він ідіот!!

Анонім 2012-10-07 / 15:31:01
Ця стаття є позорною для журналістики всієї Закарпастької області. Люди Ви би бачили це позорне зібрання олігофренів Фазикоша, Немаша хворого Хоми то ви б сміялись до сліз...

НОВИНИ: Соціо

17:44
/ 4
Суд у Львові поновив на посаді прокурора Закарпаття "люстрованого" Сидорчука із виплатою майже 1 млн грн
16:24
Заморозки наприкінці березня на Закарпатті знищили врожай абрикосів і персиків
14:32
На підприємствах і в організаціях Закарпаття в лютому було задіяно 149,3 тис осіб
13:35
На Закарпатті до місцевого бюджету перераховано понад 1,2 млрд грн податків та зборів
13:24
Мукачівцям пропонують платити за воду, не виходячи з дому
12:10
За I-ий квартал до бюджету Ужгорода надійшло понад 261 млн грн
11:24
На Закарпатті створено Антикризове об’єднання "Здоров’я і Життя"
10:48
Небайдужих закарпатців закликають здавати кров
09:31
Рахунки за електроенергію на Закарпатті контролери традиційно рознесуть споживачам
16:47
ФОТОФАКТ. З авто мукачівця "карантинно" зняли всі колеса
18:04
В Ужгороді волонтери роздали малозабезпеченим продуктові набори
15:35
/ 2
Ремонт ділянки дороги Мукачево-Сільце планують завершити за 2 тижні
15:33
/ 3
У період карантину на Закарпатті зростають ціни на продукти
00:43
/ 2
Велосадиба на перехресті світових шляхів
15:56
Угорщина змінила правила транзиту для українців, які повертаються додому
15:26
Населення Ужгорода на 1 січня становило 115,5 тисяч людей
15:23
/ 5
В Ужгороді за 2 години зібрали підписи під петицією проти "приватного" платного паркування в центрі міста
14:17
На кінець лютого закарпатці боргували за газ 1123,8 млн грн, за електрику – 172,4 млн грн
12:08
Закарпатські податківці розповіли про про мораторій на проведення перевірок
11:55
/ 5
UA: ЗАКАРПАТТЯ транслюватиме недільні богослужіння
11:54
400 харчових пакетів для пенсіонерів, багатодітних сімей та людей із інвалідністю передали священники Хустського деканату
09:20
На Закарпатті господарі і в період карантину обробляють городи і працюють в теплицях
00:49
Оприлюднено повну версію судового рішення по скасуванню висновку з ОВД щодо будівництва ВЕС на Боржаві (ДОКУМЕНТ)
23:03
"Нестандартну" парковочну розмітку в Ужгороді мають усунути - поліція (ДОКУМЕНТ)
22:42
/ 9
Під тиском ЗМІ і громадськості у "скандальній" пральні Хустської ЦРЛ почали ремонт
» Всі новини