На Закарпатті популяція вовків виросла вчетверо

В Україні почастішали напади вовків на звірів, домашню худобу та людей -- повідомив головний спеціаліст Управління мисливського господарства Микола Мироненко.

Якщо в 2007 році українська екологічна організація просила Міністерство охорони природи внести вовка у Червону книгу, то сьогодні тільки в Закарпатській області їх популяція виросла майже вчетверо.

"Крим завжди був без вовків. А зараз вовка можна побачити на набережній Ялти. У 2005 році у рамках боротьби зі сказом диких тварин по лісах з вертольотів були розкидані приманки з антирабічною вакциною, яку закупили в Германії. Але результат був мінімальний", - заявив М. Мироненко.

Популяція вовків призвела до "окупації" тих областей, де їх ніколи не було, а саме: Кіровоградська, Луганська, Чернігівська, Херсонська, Одеська та АР Крим. Вони стали нагло заходити у подвіря до людей, нападати на худобу та наносити шкоду.

"Тому існує лише один спосіб остерегти українських громадян від вовків - їх відстрілювати. Стаття 33 про мисливське господарство та полювання передбачає відстріл та відлов вовків мисливцями, єгерями та службою охорони лісу у мисливський сезон. Територіальні органи влади з питань лісового та мисливського господарства безоплатно забезпечують мисливців, які добувають зазначених тварин, набоями та іншим необхідним спорядженням, встановлюють для них відповідні винагороди", - повідомив М. Мироненко.

04 жовтня 2012р.

Теги: вовк

Коментарі

Микола Староста 05.10.2012 / 01:15:21

Я Бушків полудурок Жалива

НОВИНИ: Соціо

22:31
/ 1
В Ужгороді у дворі чоловіка, що незаконно проник на сусідську територію, виявили рослини конопель Фото новина
18:00
/ 1
На війні з росією поліг Павло Полянчук з Богдана на Рахівщині Фото новина
21:14
На Закарпатті забудовник уник кримінальної відповідальності, сплативши 4,6 млн грн податку на прибуток
15:45
/ 1
У Тарнівцях на Ужгородщині провели в останню дорогу захисника Василя Копача Фото новина
09:23
У Лукові Хустської громади попрощалися з Іваном Повхом, що з квітня вважався зниклим безвісти Фото новина
23:49
/ 1
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим Героєм Іваном Ключніком Фото новина
16:58
В Ужгороді на двох локаціях встановили охолоджувальні рамки-оприскувачі Фото новина
01:32
/ 7
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 22
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 12
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
» Всі новини