Закарпатський політолог проаналізував причини майбутньої поразки Партії Регіонів

За останні два тижні Закарпаття охопила хвиля скандалів, які зачепили як провідних політиків, так і експертне середовище. Про справжні причини війни компроматів ми попросили розповісти кандидата політичних наук Павла Білака.

Закарпатський політолог проаналізував причини майбутньої поразки Партії Регіонів

Відверто кажучи, я не розумію різноманітних заяв та скандалів, які розгорнулися навколо результатів соціологічних опитувань, оприлюднених місцевими експертами. Якщо розібратися, жоден з них не заперечував втрату ПР лідируючих позицій та її відкат на третє місце, після Батьківщини та УДАРу. Думаю, справжня причина ховається в особливостях виборчої кампанії в «ужгородському» мажоритарному окрузі. Саме в боротьбі за «позитивні» результати соціології слід шукати причини цієї війни, яка пересварила між собою місцевих експертів. Тому я б спокійніше сприймав сварки між ними. 

Вважаю, роздмухування цього скандалу інспіроване наближеними до штабу "регіоналів" людьми. Адже чим ближче 28 жовтня, тим гостріше актуалізується питання, що неминуче постане перед обласними регіоналами: як пояснити свою поразку? Якщо опозиція може пояснити все застосуванням адмінресурсу, фальсифікацією і підкупом виборців владою, то керівникам штабів партії влади немає на кого перекласти відповідальність. Тому зараз "губернатор" і його команда гарячково шукають для Києва пояснення своїм слабким результатам.

Півроку тому "губернатор" зробив серйозну помилку, яка через місяць вартуватиме йому посади. О. Ледида з самого початку обрав невірну тактику, зробивши ставку на схему «три на три» (йдеться про поділ 6 округів між ПР і ЄЦ. – ред.). Невідомо, чи справді у Ледиди були якісь домовленості з цього питання. Принаймні, Віктор Балога публічно спростував таку інформацію. Скоріше за все Ледиді просто хотілося вірити у такий розвиток подій, адже це гарантувало б йому спокій і збереження посади у перед- та післявиборчий час. Для того, щоб задобрити Балогу, Ледида навіть «посприяв» тому, щоб Іштван Гайдош та Сергій Мошак – потенційні лідери у своїх округах – не пішли по мажоритарці. 

Однак, розрахунки губернатора не справдилися і зараз всім очевидно, що команда Балоги тотально лідирує, а ПР близька до того, щоб не взяти жодного з шести округів. Зараз перед Ледидою стоїть непроста дилема: надалі звинувачувати в низькому рейтингу ПР ужгородських соціологів і продовжувати запевняти Київ у тому, що все під контролем, чи звернутися по допомогу до столичних віпів. Зрозуміло, що в іншому випадку визнання власного безсилля потягне неминучу відставку». Відтак, політолог констатував, що приховування проблем може бути небезпечним після виборів, бо нинішня вертикаль таких «жартів» не пробачає.

04 жовтня 2012р.

Теги: політолог, вибори

Коментарі

патріот-закарпатець 2012-10-06 / 12:10:05
Земляки! Не голосуйте за ПР і Балогів.Доста вже їм було.

Юрій Іванович 2012-10-06 / 10:25:06
>всім очевидно, що команда Балоги тотально лідирує
Це аж зовсім не очевидно. Особливо неочевидно це по 73-му округу. Де я, як житель, жодного разу не бачив рекламу Кандидата від ЄЦ.
На 2-х місцях бачив тільки рекламу УДАР-у і по цілому місту бачив Партію Регіонів.
Таке враження що ті кошти які ЄЦ виділяє для PR-акцій в цьому окрузі ідуть у КАРМАН конкретним особам а не на акції.

Микола 2012-10-04 / 16:29:25

Коментар видалено. Адмін

... 2012-10-04 / 15:12:58
повторрюю, балоги і регіони - це як жулик і людоїд. одні можуть збрехати, недодати, інші убит і все до нитки відібрати разом з гідністю, національністю, честю і . т . д. тому не потрібно слухати дешевих провокаторів і обманщиків. той, хто проти регіоналів, той з нам і все.

Побарабану 2012-10-04 / 13:34:24
Совпадение или закономерность, но только на одном сайте эти "всенародно узнаваемые" авторитетные политологи оглошают свои прогнозы. Даже можно и не читать, практически клонированые тексты. Понимаем есть такая технология - зомбирование пипла на несознательном уровне к тому какие должны быть результаты...ну а если что не так, тогда всегда есть повод оспаривать легитимность результата и людей зомбированых на митинги проплаченые выводить, особенно если они твои сотрудники, ведь политологи все в один голос пророчили победу, а политологи у нас особенно не зависимые, не ошибаются в своих пророчествах.
Вопрос к аналитикам - семейный подряд депутатов, как буд-то с Луны прилетел сейчас в Закарпатье, рассказывают, как всё плохо и как потом будет всё очень хорошо (забывают правда сказать, как именно собираются всем сразу сделать всё хорошо). Люди при власти годами.....кто мешал что-то менять и делать? И что простой депутатик ВС может кардинально поменять в жизни? Ну подаст свой недоработаный законопроэктик (законопроэктом эти произведения исскуства назвать нельзя...ну хотя бы юр. образование немешало иметь перед тем, как законы составлять) ...не будет в большинстве депутатик (а клан заявляет про свою опозиционность, резко появившуюся в последние месяца, до этого всё было чуки-пуки), прокатять его инициативу, дальше как герой депутат будет спасать родное Закарпатье? Реально, расскажите простым смертным в чём сила народного избраника для общины (для семейного общака резон мы улавливаем)?

... 2012-10-04 / 12:54:48
невже більше надоїв, ніж твої донецькі людожери? ти,взагалі, можеш порівняти ямку із проваллям. знаєш, друже, твого авторитета вистане хіба що для того, аби купити собі білет у донецьку хащу. там тебе зрозуміють і підтримають, потім ще раз підтримають і станеш ти справжнім авторитетом.

9146 2012-10-04 / 12:53:03
Підтримую коментар авторитета!

авторитет 2012-10-04 / 12:22:13
дана стаття є замовлення ........ побачимо хто і де сильніший повірте шо Балоган і його йоп кампанія уже і простому народови надоила обіцянки і ганки і діл реальних не видно !!! такого афера який обдурив уже 2 президента .... не думаю що такого партійоперескакувача народ пойме !!! у нього ние ни чести ни порядочності не слова !!! і думаете при зовсім не про народ а про те як захищати свои власні інтереси бізнесові !!!

НОВИНИ: Політика

20:39
/ 7
Новим головою Тячівської РДА призначений Тімур Аверін
14:14
/ 10
Межа поступок: що може пообіцяти Зеленський заради примирення з Угорщиною
02:05
/ 3
Президент України звільнив голову Міжгірської РДА
22:53
/ 1
В Ужгороді на прийом до адміністратора ЦНАП можна записатися онлайн
15:37
/ 15
Відновити Велику Угорщину вже неможливо: румуни Закарпаття виступили з різкою заявою (ДОКУМЕНТ)
14:24
Зеленський у телефонній розмові з президенткою Словаччини розповів про необхідність відновлення роботи аеропорту "Ужгород"
11:22
/ 4
Угорщина позбавила громадянства ще 8 уродженців Закарпаття
22:19
/ 5
Акція протесту "Стоп реванш" відбулася в Ужгороді
21:30
/ 1
Політичні трансформації Закарпаття. Ч. 2
03:22
/ 11
Олексій Петров, голова Закарпатської ОДА: "Найближчим часом перестрілок у Мукачеві можна не чекати"
21:35
Ще одна членкиня ДВК з 69 виборчого округу визнала свою вину у незаконній видачі виборчих бюлетенів
03:46
/ 8
Погані українські президенти і добрий український охлос
15:25
/ 2
Голова Закарпатської ОДА зустрівся із генконсулом Угорщини в Ужгороді
02:37
/ 4
В Ужгороді "Нацкорпус" вимагав відставки керівника Офісу президента
01:16
Закарпатські нардепи з серпня по березень коштували платникам податків майже 4 млн грн
03:01
/ 16
Закарпаття: яким є втручання з боку Угорщини та Росії
17:05
/ 23
Політичні трансформації Закарпаття
03:22
/ 7
Прийнятий урядом перспективний план Закарпаття розшматовує Хустщину під інтереси місцевих кланів
06:16
/ 27
Крісло і гроші: Про справжню ціну слів очільників угорського вишу в Берегові
03:26
Багатолика російська гібридна війна
00:21
/ 19
"Засвітилася" перша декларація претендента в заступники нового голови Закарпатської ОДА – Віталія Цвігуна
18:46
Закарпатський телеканал "М-Студіо" перейшов у власність 4-х нардепів
13:41
/ 33
ВІДЕОФАКТ. ОПЗЖ Медведчука-Рабиновича влаштувала на Закарпатті партійний автопробіг "побєдобєсія"
10:29
/ 4
Президент Зеленський прибув з робочою поїздкою на Закарпаття
03:36
/ 21
Шуфрич зареєстрував законопроєкт, щоб дозволити георгіївську стрічку
» Всі новини