Ужгородці вимагають проголосити 2013 рік «Роком відновлення архітектурної спадщини»

Громадські активісти звернулися до головного архітектора Ужгорода з пропозицією проголосити наступний рік роком відновлення архітектурної спадщини. Зокрема, в зверненні йдеться про низку практичних кроків, які громада вважає обов’язковими до виконання, – повідомили Закарпаття онлайн ініціатора.

Ужгородці вимагають проголосити 2013 рік «Роком відновлення архітектурної спадщини»

«Напередодні дня міста ми вирішили вкотре звернути увагу влади та громади, що святкувати чергову річницю Ужгорода, не поважаючи його історію та архітектурне середовище – неправильно. Варто приділяти трохи більшу увагу збереженню рештків спадщини та відновленню частково втрачених символів міста. Це цілком в силах людей, які тут живуть і люблять свій рідний дім. Ми просимо міську владу підтримати нашу ініціативу та на сесії міської ради затвердити нашу пропозицію. Ми наголошуємо на невідкладній необхідності окреслити межі охоронної зони в центральній частині міста та встановити правила поводження в охоронній зоні. Ми також пропонуємо провести конкурс на часткове фінансування відновлення одного із цінних будинків у центральній частині міста» - розповіла громадська активістка Вікторія Рижова.

Головний архітектор Ужгорода Олександр Шеба ідею громадськості сприйняв оптимістично та пообіцяв розробити відповідний проект рішення, який запропонує затвердити на сесії міськради.

28 вересня 2012р.

Теги: архітектура, спадщина

Коментарі

Ужгородець 29.09.2012 / 13:59:56
Добра справа. Підтримую. Тілько до цієї справи не потрібно допустити таких хабарників-корупціонерів як Віктор Погорєло, Олександр Шеба, Іван Волошин,Федір Ващук і т.п. Бо для цієї братви головне гроші, а не історична і культурна спадщина Ужгорода.

НОВИНИ: Соціо

09:01
Графік відключень електроенергії на Закарпатті 22 листопада
19:00
/ 3
У Мукачеві засудили жінку, яка торгувала метамфетаміном біля школи Фото новина
17:51
/ 2
У Карпатах рятувальники йшли крізь хуртовину до заблукалих туристів Фото новина
16:49
У Мужієві під час пожежі загинув 75-річний чоловік Фото новина
14:25
На війні поліг захисник із села Довге на Хустщині Володимир Беля Фото новина
11:45
/ 1
На Закарпатті патрульні за місяць винесли 66 постанов за їзду без ременів безпеки
10:10
У Нижньоворітській громаді зустрінуть і проведуть в останню дорогу полеглого Героя Олександра Крамаренка з Абранки Фото новина
18:18
/ 3
Закарпаття готується до запуску нового переходу на кордоні з Румунією Фото новина
17:27
До Мукачева прибув евакуаційний потяг із родинами переселенців Фото новина
15:52
На Закарпатті прикордонники затримали двох порушників та їхнього переправника Фото новина
15:01
/ 1
У Мукачеві провели в останню путь полеглого Героя Євгена Мазія Фото новина
12:00
Майстер спорту з Мукачева поїде на Чемпіонат світу до Японії Фото новина
09:48
/ 3
У Великих Лазах на Ужгородщині попрощаються з 42-річним воїном Євгеном Калиняком Фото новина
09:01
/ 5
На Закарпатті оприлюднили графік погодинних відключень на 20 листопада
18:31
В Ужгороді водій їздив п’яним і спричинив ДТП Фото новина
17:17
На Закарпатті викрили схему переправлення ухилянтів, яких маскували під військових Фото новина
14:53
/ 5
Лікаря на Міжгірщині судитимуть за завищення ціни рентген-апарата на понад пів мільйона грн Фото новина
13:35
/ 1
У Мукачеві попрощаються із полеглим Героєм Євгеном Мазієм Фото новина
10:41
/ 3
Жителі села Іза протестують через запровадження карантину після спалаху гепатиту А Фото новина
09:06
/ 1
На Закарпатті оприлюднили графік погодинних відключень електроенергії на 19 листопада
17:26
/ 1
Ужгородка розтрощила дорожній знак та втекла Фото новина
11:30
/ 1
Черговий раунд для забудови полонини Руна: ліс на Закарпатті обстежать під будівництво ЛЕП
09:24
/ 3
Кінолога Чопського прикордонного загону Андрія Сливоцького та його вівчарку Вайка відзначили на всеукраїнській церемонії "Чотирилапі захисники"
08:45
Під час конкурсу "Міс і Місіс Закарпаття" активістки вийшли з плакатами проти руйнування гір під вітряки Фото новина
17:43
Закарпатські прикордонники затримали групу чоловіків, які намагалися втекти до Словаччини Фото новина
» Всі новини