
Об’єднатися святих отців змусила тривога за довкілля. Усі вони разом з провідними науковцями в галузі екології стали учасниками міжнародної наукової конференції «Церква і навколишнє середовище: європейський досвід та українські перспективи». Розглядалися питання участі і ролі Церкви у збереженні довкілля при тісній співпраці з органами влади, місцевого самоврядування, науковими установами, освітніми закладами та громадськістю. Планується видати окремим збірником матеріали зустрічі.
Проблемою перейнялися також митці, долучившись до неординарної конференції. Поет Петро Мідянка, наприклад, виступив із доповіддю «Проза і поезія як засіб реалізації ідей захисту довкілля, які базуються на християнській етиці і відповідальності за Створіння». А мистецтвознавець Михайло Сирохман порушив тему «Мистецтво як засіб реалізації природоохоронних ідей, які базуються на християнській етиці і відповідальності за Створіння».
З ініціативою проведення конференції виступила Комісія з екології і туризму римо-католицької конференції єпископів України, долучилися Німецький інформаційний центр „Церква і навколишнє середовище”, кафедра католицької теології християнської соціальної етики уні-верситету Людвіга Максиміліана, м. Мюнхен, Державна екологічна інспекція у Закарпатській області, Ужгородський національний університет та ряд інших церковних і світських структур.
Робота конференції триватиме аж до неділі за адресою: м. Ужгород, с. Минай, Ужгородська греко-католицька академія ім. блаженного священномученика Теодора Ромжі, вул. Патруса-Карпатського, 2а, тел./факс: (80312) 66-50-75 і завершиться Архієрейською Службою Божою у греко-католицькому кафедральному соборі м. Ужгород.
Галина ГОЛУБКА, "Трибуна"
18 червня 2007р.
Теги: