На Закарпатті шукали шляхи вирішення проблеми захворюваності на туберкульоз

Сьогодні в Ужгороді представники соціальних служб, духовенства, силових структур та медицини спільно обговорювали важливу і особливо актуальну для Закарпаття проблему захворювання на туберкульоз. Зустріч відбулася в рамках реалізації програми «Зупинимо туберкульоз разом».

На Закарпатті шукали шляхи вирішення проблеми захворюваності на туберкульоз

 

Тарас Кузьмов, котрий виступив у ролі модератора бесіди, пояснив: «Проект  «Зупинимо туберкульоз разом» займається десятьма регіонами, і кожен з них заслуговує уваги. Ми не маємо готових формул вирішення питання. Ми не шукаємо загальних рішень – ми обираємо окремий сегмент з властивими йому проблемами та намагаємось їх вирішувати». 

Почали розмову з лікарської оцінки ситуації у Закарпатті. За даними медиків зниження захворювання у нашій області порівняно з минулим роком не спостерігається. Новим є те, що у медичних установах впроваджена реєстрація хворих, щоб хоч якось контролювати рівень захворюваності.

Однією з особливостей Закарпаття є наявність еміграційних процесів. Це є причиною того, що багато хворих на туберкульоз їдуть на заробітки через скрутну фінансову ситуацію у сім’ї не долікувавшись належним чином. На таку ситуацію важко впливати – туберкульоз стає вже не тільки проблемою медиків, а й соціологів.

Ще однією характерною особливістю нашої області є великий відсоток захворювання серед представників ромського населення. 80%  серед усіх дітей хворих на туберкульоз - роми. Все це напряму залежить від умов проживання, способу життя, поведінки, соціального статусу тощо.

Дійсно, туберкульоз найчастіше можна зустріти у соціально незахищеного населення, працездатних непрацюючих людей і тих, хто вийшов з місць позбавлення волі. Всі вони також стоять перші у групі ризику.

Найбільша проблема під час лікування хвороби – переривання цього процесу. Найчастіше це відбувається з людьми залежними від алкоголю та наркотиків.

Усі присутні прийшли до висновку, що потрібно об’єднати зацікавлених людей та вирішити цю проблему запропонувавши хворим не тільки медичну підтримку, а й соціальну допомогу.

17 вересня 2012р.

Теги: Туберкульоз, лікарі, проблема

Коментарі

Вася 18.09.2012 / 03:05:22
А чому не завітали в с.Довге? Там ця проблема дійсно гостра, що написано на сайті іршавської во свобода

НОВИНИ: Соціо

18:13
На Говерлі знепритомнів турист із Закарпаття Фото новина
16:22
На кордоні зупинили закарпатця з технікою на пів млн грн Фото новина
14:16
На Гембі заблукав 25-річний турист із Запорізької області Фото новина
12:44
Закарпатські прикордонники вилучили в угорця ножі та мачете Фото новина
11:02
У Мукачеві з’являться тактильні мініатюри історичних пам’яток
09:17
На Закарпатті попрощалися з полеглим прикордонником Віталієм Щубелко із Подобовця Фото новина
16:55
/ 1
На Закарпатті затримали 64-річного чоловіка, який йшов пішки до Словаччини Фото новина
15:21
На Закарпатті чоловік підробив документи, щоб уникнути мобілізації
13:19
На Закарпатті вихідні будуть спекотними, але з грозами
11:34
УЗ запустила продаж квитків на міжнародні поїзди з Ужгорода євроколією
10:25
У Чопі провели в останню путь полеглого Захисника Максима Пасхалова Фото новина
09:14
На Закарпатті стартував конкурс на найоригінальніший сувенір 2025 Фото новина
23:13
/ 3
В Ужгороді відкрили ділянку євроколії до Чопа
22:53
/ 1
В Ужгороді на учасників мітингу проти забудови вітряками гір поліція склала протоколи Фото новина
18:55
/ 4
На Закарпатті судитимуть підприємицю за спробу незаконного відшкодування ПДВ на понад 1 млн грн
17:18
Рятувальники розповіли деталі масштабної пожежі на базі відпочинку в Нижній Апші Фото новина
15:58
/ 1
На Закарпатті затримали чоловіків, які мали перетнути кордон за $53 тис. Фото новина
14:49
/ 4
Під час візиту Зеленського в Ужгород, місцеві вийшли на протест проти вітряків на Полонині Руна Фото новина
10:45
У Мукачеві стартували змагання з настільного тенісу серед воїнів Нацгвардії Фото новина
09:27
На Закарпатті стартував конкурс екодокументалістики на честь Героя Романа Жука Фото новина
18:28
На війні з рф поліг Захисник з Оноківської громади Володимир Куля Фото новина
17:39
На Закарпатті 24-річна жінка намагалася переправити до Румунії п’ятьох чоловіків Фото новина
17:33
/ 3
У Калинах на Тячівщині розпочався безстроковий протест проти незаконного будівництва мініГЕС Фото новинаВідео новина
15:25
На Берегівщині з пожежі врятували 5-річного хлопчика Фото новина
14:29
У Карпатах гірські рятувальники допомогли вагітній жінці з Дніпра Фото новина
» Всі новини