Реклама B3

Вишково відзначає день селища (ФОТО)

У неділю, 6 вересня селище Вишково, що на Хустщині святкує день народження. У цьому році йому виповнилось 741 рік. Посприяв в організації заходу депутат обласної ради Павло Балога.

Вишково відзначає день селища (ФОТО)

 

У неділю у Вишкові, на ранішню молитву у церквах традиційно збирається чимало вірників. А церковний молебень із нагоди дня селища зібрав їх ще більше. Цього дня за селище молились у всіх храмах, а їх тут аж чотири – православний, рефоматський, греко-католицький та римо-католицький.    Заступник селищного голови Валентин Петрушка розповів, що перша письмова згадка про Вишково відноситься до 1271 року, коли угорський король Ласло IV подарував його братам Міке і Штефану Чепанов з роду Гунт-Пазмань. Вже у 1329 році Вишково отримало статус королівського міста, а його мешканці були звільнені від сплати податків.

Нині до Вишківської селищної ради входять окрім власне Вишкова й Шаян, Ракош, Яблунівка та Модьорош. Загалом – майже 12 тисяч населення. «Саме Вишково – багатонаціональне, тут проживають українська та угорська громади. Жодного конфлікту ні на національному, ні на релігійному грунті ніколи не було й бути не може. Маємо в селищі дві школи – українську й угорську. Є дитсадок, будується ще один – для угорських діток», – каже заступник голови. Також Валентин Петрушка констатував, що бюджет селищної ради наповнюється в першу чергу завдяки туризму. «Нині в на території селищної ради діють 22 готельних комплексів та 80 сільських садиб. Завдяки унікальним джерелам мінеральних вод Шаяна ми маємо перспективу, молодь не покидає Вишково», – зазначив посадовець.

Цього дня мешканців селища вітали чимало почесних гостей. На святі можна було побачити й депутатів облради Віктора Балогу, Павла Балогу, голову облради Івана Балогу. Останній привітав зі сцени мешканців селища.

«Тут живуть працелюбні люди. Його природні багатства – унікальні мінеральні води відомі далеко за межами краю. Вишково – приклад толерантності, адже тут протягом століть мирно живуть представники багатьох національностей. Це люди які люблять жити, народжувати дітей, люблять ближнього і поважають гостей. Селище оновлюється. Але потрібно зробити ще багато добрих», – зазначив керівник обласної ради.

Також Іван Балога вручив почесні грамоти облради ряду мешканців селища. Зокрема, Валентину Петрушці, заступнику селищного голови, Єві Король, секретарю сільради, Євгену Шпільці, головному бухгалтеру ради та Василю Рошку, землевпоряднику.

Привітав мешканців селища й голова районної ради Василь Губаль, який теж вручив грамоти райради.

Чекали на мешканців та гостей Вишкова й кулінарні сюрпризи – на головній площі пекли бика на вертелі, і кожен охочий міг отримати шматок м’яса. Відпочивали не тільки батьки, а й їхні діти, які весело проводили час на різноманітних атракціонах. Під вечір розпочався святковий концерт. Першим на сцену вийшов гурт з Угорщини «Чорні очі». Наступною – заслужена артистка України Надія Копча.

Віктор Секереш для Закарпаття онлайн

09 вересня 2012р.

Теги: Вишково

Реклама B4

Коментарі

I am 10.09.2012 / 11:48:50
6 вересня - це четвер, а не неділя.

Туй вам 09.09.2012 / 23:36:34

Хамство, флуд і тролінг. Коментар видалено. Адмін

Вишківчанин 09.09.2012 / 23:21:51
У неділю, 6 вересня селище Вишково...... Може все таки 9-го вересня.

шоні 09.09.2012 / 21:27:35
Погані діла в них кой усі троє мусіли приходити у Вишково.І чому заохотили грамотами лише працюючих у сільській раді,що більше нікого заоохочувати із 12 тисячного населення?Чи лиш заохочені і є прихильниками балогів?

Юрий 09.09.2012 / 20:19:23
Но, і туй Стёпка Диркач не встиг, Балоги його "зробили"!

Реклама B12

НОВИНИ: Соціо

13:51
45 екзотичних дерев Ужгорода зібрали в одній книзі Фото новина
09:24
У Неліпині на Мукачівщині попрощалися із полеглим на війні захисником Михайлом Бабієм Фото новина
20:17
Недоголосоване рішення про забудову Ботанічної набережної в Ужгороді перенесли на 25 серпня Відео новина
17:08
На Закарпатті рятувальники евакуювали з гір 15-річну туристку зі Львова Фото новина
15:26
/ 5
В Ужгороді до Дня Незалежності презентували книжку про захисників та їхні родини "Герої Закарпаття" Фото новина
13:35
На Закарпатті мережа аптек відшкодувала державі понад 4,6 млн грн несплачених податків
11:53
/ 1
Керівник першого відділу Ужгородського РТЦК та СП у Перечині Плиска, що "засвітився" п'яним на службі, написав рапорт на звільнення
10:45
24-річна закарпатка на колісному кріслі піднялася на Говерлу Фото новина
10:16
В Ужгороді сьогодні можливе тимчасове зниження тиску води
14:28
Підтвердили загибель захисника із Богданської громади на Рахівщині Миколи Биндака Фото новина
11:52
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Вадимом Балогом Фото новина
11:30
Полеглого мукачівського прикордонника посмертно нагородили медаллю «Захиснику Вітчизни» Фото новина
11:08
/ 1
Під тиском громадськості депутати не підтримали забудову Ботанічної набережної в Ужгороді
10:04
Рівень води в Синевирі знизився на кілька метрів Фото новина
09:12
У Чопі попрощаються із полеглим на війні з рф захисником Мар’яном Стричинцем Фото новина
22:17
До Дня Незалежності в Ужгороді презентують книжку Олександра Гавроша "Герої Закарпаття: Ужгород та Ужгородський район"
17:16
На Берегівщині підтвердили загибель військовослужбовця Віктора Телешева Фото новина
15:16
/ 3
Мотоцикли та скутери з надмірним шумом заборонили в Міжгірській громаді
13:49
/ 6
Троє закарпатських військових повернулися з російського полону Фото новина
13:15
У Великих Лучках на Мукачівщині попрощаються з полеглим військовим Віталієм Лукечею Фото новина
11:30
На Закарпатті оштрафують перевізника з Чехії за порушення правил міжнародних перевезень Фото новина
09:03
На Закарпатті запрацюють чотири нові камери автофіксації
23:17
У Червоному Чопської громади попрощалися з Василем Диковцем, що вважався зниклим безвісти Фото новина
22:58
/ 1
Суд визнав незаконними рубки лісу під дорогу для вітропарку на полонині Руна
22:41
Підтверджено загибель на війні Михайла Бабія з Неліпина на Мукачівщині Фото новина
» Всі новини