У Верховинській школі традиційно великий наплив першачків. Замість шкільної форми 1 вересня діти одягають ось такі колоритні вишиванки. А поруч із традиційною абеткою на партах у маленьких горян ще одна - гуцульська. Завдяки їй учні початкових класів вивчатимуть говір своїх предків.
Автор ідеї - вчителька місцевої школи Оксана Стеф'юк. Разом із учнями 3-4 класів упродовж кількох років вона шукала вже забуті гуцульські слова. Аби почути їх від старожилів, довелося піднятися навіть далеко в гори. На кожну літеру педагог склала віршик із яскравими малюнками та діалектизмами.
Оксана Стеф'юк, вчитель Верховинської школи:
- Дуже багато слів було важко знайти. Гуцульська мова, вона ікаюча така. Особливо на букву І важко було знайти. На Я важко було знайти, бо гуцули вживають Є замість Я.
Абетку маленького гуцулятка використовуватимуть у позакласній роботі. Книжка рідною говіркою уже припала до душі дітям та їхнім батькам.
Гуцульський буквар розповсюдять по всьому регіону - від Закарпаття до Буковини. Наступний проект учителів Верховинщини - створення словника з тлумаченням гуцульських діалектних слів.
Тетяна Іванченко, Ольга Вихованська, Зіновій Афтанас, "Новини", ТК "Інтер"