На телевежі, що на закарпатській горі Кичера, згнили електроопори. Наслідки можуть бути непередбачуваними...

На Закарпатті над Тересвянською долиною на вершечку гори Кичера височіє 50-метрова телевізійна вежа. Сюди з села Добрянського веде двокілометрова дорога. Довкруги — ані душі, панує тільки мертва тиша. На 544-метровій височині над рівнем моря дух захоплює. Довколишні села - мов на широкій долоні.

На телевежі, що на закарпатській горі Кичера, згнили електроопори. Наслідки можуть бути непередбачуваними...Мене радо зустрічає черговий електромеханік телеретранслятора Володимир Деяк. Він розповів, що телевежу було введено в дію 6 листопада 1966 року.

Працівники-старожили Іван Банк та Йосип Горбас трудяться тут з першого дня. Є ще два спеціалісти: електромонтер Василь Шелемба та електромеханік Павло Дебич. Спершу на телевежі працював простенький і примітивний передавач з чорно-білим зображенням, але тоді верховинці раділи і цьому нехитрому диву техніки - у 60-ті роки на Тячівщині налічувалося всього 32 телевізори. Згодом на вежі встановили більш модернізоване сучасне обладнання з прийому кольорового зображення.

Телеретранслятор обслуговує низинні населені пункти району.

"Для покриття і ліквідації так званих мертвих зон населених пунктів, що не мають можливості приймати телесигнали від основних передавачів, також задіяно 10 мікротелеретрансляторів потужністю від одного до десяти ват, — каже Володимир Деяк. — Але, на превеликий жаль, вони піддаються постійному пограбуванню з боку «мисливців» за електрообладнанням, кольоровими металами. Та й дві підвісні 6-кілометрові лінії електропередачі перебувають в аварійному стані. Необхідно терміново провести заміну електроопор, що згнили і вже не тримають навіть ізоляційних крюків, а інші лишилися без бетонних приставок. Потребують капітального ремонту також станційний корпус, приміщення, дорога...".

Проблемами добрянського телеретранслятора проймаються й оператори зв'язку «Київстар» та «Укртелеком», які допомогли провести укріплення вежі потужними тросовими відтяжками, забетонувати нові якорі.

Станційний електромеханік розповів, що сюди навідуються ведмеді, вовки, козулі, борсуки, рисі, лисиці.
Іван КОСТЕВИЧ, "Фест"
14 червня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Надзвичайні ситуації

13:42
У Лавках Мукачівської громади через піч, залишену розпаленою для приготування їжі, згоріла надвірна споруда Фото новина
11:45
У Чопі в озері втопився 65-річний чоловік
11:40
У приужгородському Минаї у пожежі в будинку загинув 40-річний чоловік Фото новина
14:21
Через незагашену свічку у Греблі на Хустщині вигорів будинок Фото новина
13:58
У зіткненні Skoda та Volkswagen біля Середнього травмувалися 7 людей, з яких 3 – діти Фото новина
13:59
У Нанкові Хустської громади в ставку втопився хлопчик
12:50
На Рахівщині внаслідок зіткнення двох автівок одна перекинулася і впала на дах іншої Фото новина
12:00
У Керецьках на Хустщині згоріли житловий будинок, літня кухня та дровітня під спільним дахом Фото новина
16:00
/ 1
На Берегівській-об'їзній у Мукачеві зіткнулися автомобіль "Нової пошти" і трактор, водій якого – в реанімації Відео новина
15:04
У селі Гать на Берегівщині зіткнулися Renault Master, Mercedes-Benz Sprinter і Dacia Logan Фото новина
11:39
Жінку з Бедевлі на Тячівщині судитимуть за те, що передала мотоцикл підлітку
11:32
/ 1
У Жденієві на Мукачівщині згорів УАЗ-3303
11:21
У четвер і п'ятницю у Лалові на Мукачівщині згоріли два причепи з вугіллям
17:22
У Мукачеві горіли два гаражі в гаражному кооперативі Фото новина
17:15
У районі Петроса рятувальники допомогли підлітку, що хворий пішов у похід Фото новина
00:14
/ 1
На місці зруйнованого мосту між Жденієвом і Підполоззям облаштували тимчасову переправу Відео новина
17:35
В Ужгороді внаслідок зіткнення 3-х авто одне, з двома дітками у салоні, перекинулося на дах Фото новина
17:11
/ 3
Через обвал мосту між Підполоззям і Жденієвом на Мукачівщині 2-річного малюка з температурою 40°С і судомами на руках переносили через річку Фото новина
16:34
У приужгородських Оноківцях вогонь з покинутого будинку перекинувся на сусідську оселю Фото новина
01:06
/ 1
У дозволі для руху вантажівок зі щебенем через міст, що обвалився, було відмовлено, а на місці НП аврально споруджують тимчасову переправу Фото новина
22:26
У Перечині разом з навісом згорів легковий Citroen Фото новина
20:01
/ 8
У Жденіївській громаді вантажівки, що возять каміння для "бюджетної" дороги для вітропарків, обвалили міст Фото новина
15:18
У Розтоках на Рахівщині розшукали зниклого 2-річного хлопчика Фото новинаВідео новина
15:03
/ 1
У Дунковиці на Берегівщині жінка з Мукачева загинула під час спалювання сухотрав'я Фото новина (РОЗШИРЕНО)
11:22
/ 1
У Дунковиці на Берегівщині жінка згоріла, спалюючи сухостій
» Всі новини