Наступний рік буде дуже щедрим на різноманітні відзначення. 2017 рік оголошений Міжнародним роком сталого розвитку туризму в інтересах розвитку. В Україні також відзначатиметься сторічний ювілей він початку українських визвольних змагань 1917-1921 р. і 75-річний ювілей Української Повстанської Армії. Також виповниться
Чимало дат відзначатимуть закарпатські художники: 60 років І. Панейку, 80 Ф.Семану, 160 Ш.Голлоші, 70 Т.Сільваші, 100 Ш.Петкі, 70 В.Рубішу, 65 М.Пийтеру. Буде і ряд письменницьких дат: 75 років П.Скунця, 100 – П.Цибульського, 70 – С.Панька, 180 О.Митрака. Т акож 175 років виповниться М.Фінцицькому – колишньому мерові Ужгорода, перекладачеві і фольклористові.
Також припадає сторічний ювілей Маргарети Баботи, 150-річний карпатознавця
В.Францева. Виповниться 60 років голові закарпатської спілки композиторів В.Теличку. Такий самий ювілей буде у відомого медика, екс-міністра В.Лазоришинця. Відзначимо і 130-річчя нашого літературознавця і фольклориста І.Панькевича. 20 років виповниться газеті “Чорнa горa” і аж 150 – “Світові”, одній з перших закарпатських газет.
Є і ряд історико-церковних дат. 140 років виповниться від дня народження Олександра Кабалюка, який причислений Православною церквою до лику святих. 60 років виповниться нинішньому греко-католицькому єпископу Мілану, 120 – одному з його попередників Олександрові Хірі.
А ще виповниться 200 років від заснування Рішельєвського ліцею (за іменем одного з засновників Одеси А.Рішельє), на базі якого пізніше постав Одеський університет. Першим керівником того ліцею був виходець з Закарпаття І.Орлай.
Виповниться 120 років археологові Івану Борковському. Після поразки українських визвольних змагань він мусив емігрувати до Праги, працював там у музеї, 1940 р. видав монографію, присвячену слов’янській кераміці V-VII ст., обґрунтував, що ці пам’ятки належали тоді ще єдиній слов’янській культурі, котра простиралася від Чехії до Подніпров’я. За іменем музею, де працював, дав цій культурі умовну назву празької, яка і стала загальноприйнятою. Цілий ряд пам’яток празької кульnутри відкрито на Закарпатті. Також 125 років виповниться археологу Ярославу Пастернаку, серед його найбільших здобутків – відкриття поховання галицьких князів, а також фундаментальна 800-сторінкова “Археологія України”, в якій належне місце відведено і Закарпаттю. Це діаспорне видання спровокувало публікацію подібних книг і у тодішній радянській Україні. 70 років виповниться нещодавно померлому В.Котигорошку, що відкрив для нас дако-фракійську добу історії Закарпаття.
80 років виповниться відомому майстру мікротехніки, автору багатьох мікроскопічних творів М.Сядристому, який починав свій творчий шлях в Ужгороді.
Із всеукраїнських ювілеїв зазначено 120-річчя Є.Маланюка, 200-річчя М.Костомарова, 250-річчя А.Веделя, 300-річчя Г.Кониського, 80-річчя В.Чорновола.
Отож, наступний рік буде багатим на дати людей, котрих годиться згадати незлим тихим словом. Виданий довідник стане для того добрим помічником.