У Рахові створять спільний з румунською Бистрою молодіжний центр розвитку етнічної гуцульської культури та сталого туризму (ФОТО)

У Коломиї, на Міжнародній науковій конференції в рамках XXIV міжнародного гуцульського фестивалю презентованопроектну ідую щодо створення в українському місті Рахові та румунській прикордонній комуні Бистра молодіжних центрів розвитку етнічної гуцульської культури та сталого туризму.

У Рахові створять спільний з румунською Бистрою молодіжний центр розвитку етнічної гуцульської культури та сталого туризму (ФОТО)

11 серпня у Коломиї на Івано-Франківщині на базі Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського пройшла Міжнародна наукова конференція "Український феномен Гуцульщини: національний та європейський контексти".

У цьому унікальному гуцульському науковому форумі взяло участь біля  ста науковців, представників органів влади, діячів культури, мистецтв та громадськості з усіх гуцульських районів Галичини, Закарпаття, Буковини, а також Києва, Львова, Івано-Франківська, Полтави, Дрогобича, інших міст України й сусідніх Румунії та Польщі.

На конференції  всесторонньо  проаналізовано результати нових етнографічних, історичних, екологічних, літературо – та мистецтвознавчих досліджень присв’ячених національному та європейському контекстам феномену Гуцульщини. Дослідники підсумовували досвід, та реалії сьогодення, говорили про перспективи досліджень, музеєфікації, охорони та збереження природних та культурних цінностей Гуцульщини  тощо.

Виступаючи на конференції з доповіддю  «Про деякі аспекти поглиблення українсько-румунської співпраці в контексті збереження природних і культурних цінностей та розвитку сталого туризму в депресивних гуцульських гірських населених пунктах на Мараморощині», доктор біологічних наук, професор, заслужений природоохоронець України, заступник директора Карпатського біосферного заповідника Федір Гамор особливливо підкреслив необхідність забезпечення виконання в повному обсязі вимог Указу Президента України  «Про збереження та популяризацію гуцульської культури» та інших актів Президента й Уряду України із питань збереження букових пралісів Карпат як об'єкту Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО та розвитку гірських населених пунктів, що прилягають до них.

Окремо презентовано проектну ідею щодо створення по обидва боки українсько-румунського кордону, в комуні Бистра (Румунія) та місті Рахів (Україна), Молодіжних центрів розвитку етнічної гуцульської культури та сталого туризму. 

Наголошено, що в рамках цього проекту пропонується, зокрема, проведення реконструкції історичної шкільної будівлі у місті Рахів, із розміщенням в ній Музею історії та побуту Гуцульщини, інформаційно-туристичного бюро, виставкових та конференційних залів, навчально-методичних кабінетів  для розміщення Рахівського районного будинку дитячої та юнацької творчості, організації тут  роботи студій гуцульської пісні, хореографії та танців; гуцульських музичних інструментів; писанкарства, коренепластики та різьби по дереву; ліжникарства та гуцульського одягу; відео та аудіо записів тощо. 

Учасників конференції проінформовано, що з цього приводу закарпатська ініціативна група провела відповідні консультації із префектом румунського повіту Марамуреш та керівництвом комуни Бистра, підписано угоду про партнерство між містом Рахів та комуною Бистра, ведеться робота із пошуку джерел фінансування для реалізації цих проектів.

Коференція в своїй резолюції підтримала цю проектну ідею.

На конференції працювало шість секцій (Феномен народної культури Гуцульщини: досвід, реалії, виклики; Гуцульщина в образі і слові; Етнокультурний ландшафт Гуцульщини: проблеми дослідження, музеєфікації, охорони та збереження; Гуцульщина на тлі історії та сучасності; Природні ресурси Гуцульщини: економічний та промисловий аспект; Музеї та музейництво: модернізація галузі як шлях до європейського культурного простору).

До конференції випущено збірник матеріалів, в якому розміщено 50 статей на 273 сторінках, повідомив Закарпаття онлайн доктор біологічних наук, професор, заслужений природоохоронець України, заступник директора Карпатського біосферного заповідника Федір Гамор. 

 
 

      

14 серпня 2017р.

Теги: центр, розвиток, Рахів, Бистра

Коментарі

hucul 2017-09-07 / 22:26:24
huno ne tone

Бо Федір 2017-08-15 / 07:14:01
Но бо так, Федьо Гамор при всіх владах, партія і Майдах залишається Федорем Гамором, бо вмілий плавець - не потоне ніколи...

НОВИНИ: Соціо

10:42
Закарпаття матиме новий міжнародний пункт пропуску на кордоні з Румунією
10:29
Випускникам кафедри військової підготовки УжНУ присвоєно офіцерські звання
09:47
Картини у стилі поп-арт та кубізм створює учасник АТО з Мукачева Тімур Савченко
07:19
В Ужгороді покажуть комедію "Чоловік моєї дружини" з Володимиром Горянським
18:00
/ 1
В Ужгороді вручили сертифікати переможцям "Конкурсу стартапів 2021"
16:44
/ 4
В Ужгороді триває громадське обговорення щодо місця розташування пам’ятника Другету
15:16
До свята Андрія у скансені в Ужгороді підготували вечірню екскурсію з елементами атракцій
12:30
За тиждень на Закарпатті вакцинувалося понад 24 тисячі краян
11:40
/ 1
До 30-ї річниці Збройних Сил України в Ужгороді відбулось покладання квітів на Пагорбі Слави
22:39
ФОТОФАКТ. Головну міську ялинку встановили у Хусті
16:45
/ 5
На Перечинщині завершили роботу на половині 120-метрового мосту
14:58
На Закарпатті близько 50 вулиць підпадають під дію закону про декомунізацію
09:43
/ 6
Закарпаття – на фінальній стадії підписання договору про будівництво сміттєсортувального заводу
09:32
У Хусті виділили кошти на закупівлю додаткового обладнання для райлікарні
09:28
Закарпатські анестезіологи проходять тренінги із проведення УЗД
07:23
На Закарпатті суд вирішив: податківці неправомірно відмовили журналістці у доступі до інформації
17:02
/ 3
Головою Мукачівського міськрайонного суду обрано Володимира Носова
16:55
Для дітей із інвалідністю показали виставу та провели екскурсію Ужгородським замком
16:15
В Ужгороді урочисто відзначили 30-ту річницю з дня створення Збройних Сил України
15:52
За 11 місяців на митниці на Закарпатті зафіксували понад 2 тисячі порушень на кордоні
15:23
В Ужгороді відбулись урочистості до річниці створення Патрульної поліції Закарпаття
14:21
/ 1
ФОТОФАКТ. У Нацпарк "Синевир" на Закарпатті прийшла справжня зима
14:16
Перечинський лісгосп зобов'язали сплатити майже 600 тис грн збитків від незаконної рубки
13:05
В Ужгороді проведуть моніторинг перевезення пільговиків
11:20
/ 1
На Закарпатті виконали понад 500 тисяч щеплень від COVID-19
» Всі новини