У приміщенні Закарпатської ОДА вивісили портрет фашиста і антисеміта

На 21-му році Незалежної України в коридорі 3-го поверху будинку Закарпатської обласної державної адміністрації вивішено портрет Міклоша Козми, призначеного 12 вересня 1940 року угорським профашистським диктатором Горті на окуповану в 1939 році Карпатську Україну (Підкарпатську Русь) регентським комісаром. Про це повідомив один з читачів Закарпаття онлайн.

У приміщенні Закарпатської ОДА вивісили портрет фашиста і антисеміта

Козма, крім іншого, прославився тим, що був міністром внутрішніх справ у профашистській Угорщині (як великий підприємець, власник Угорської радіотелефонної компанії, монополіста на ринку комунікацій Будапешта, був ключовим спонсором фашистської партії Салаші), активно пропагував у 30-их роках створення осі Рим–Будапешт–Варшава. В 1938 році особисто від тодішнього прем’єр-міністра Угорщини Бейли Імреді  отримав завдання підготувати терористів, котрі опісля нелегально зі зброєю переходили кордони Карпатської України (біля 800 чоловік) і проводили та організовували терористичні акти проти влади та українського суспільства Карпатської України.

26 січня 1941 року, на відкритті щойно заснованого «Подкарпатського общества наук», Міклош Козма заявив: «Общество має служити витворенню «самостойной народной свідомости русинов, их национальной самоцільности».

Козма був відвертим антисемітом і після початку другої світової війни в 1941році виселив 13 000 закарпатських євреїв в район Камянця-Подільського, окупованого на той час німецькими військами, де вони були знищені німцями. Неможливо уявити,щоб сьогодні в німецькому Бундестазі вивісили портрет Гітлера і його "комісарів".

Окрім усього, консультанти  закарпатської влади виявилися неуками, бо на портреті Міклоша Козми виписана дата його діянь на Закарпатті по 1942-й рік, тоді як насправді помер він 8 грудня 1941 року.

Травень 1941 року. Ужгород
Голос за кадром:
"Народ Закарпаття в цей день святкував і першу річницю визволення. Населення Унгварської області подарувало шовковий прапор та срібний горн моторизованому полку, який брав участь у визволенні Підкарпаття... Наступного дня Спілка імені Берчені "Закарпатські соратники по зброї" організувала святковий парад Міклоша Горті, на якому з промовою виступив доблесний губернатор Закарпаття Міклош Козма."

Червень 1941 року. Регентський комісар Міклош Козма та відомий угорський історик Балінт Гоман (Hóman Bálint) відвідали Верецький перевал – місце ймовірного переходу угорців в Панонську низовину та розстрілу січовиків Карпатської України

12 квітня 2012р.

Теги: Міклош Козма, регентський комісар, Карпатська Україна

Коментарі

рап 2012-05-11 / 07:57:46
"словяни"сам собі протирічить:"повинні бути ... в ОБМЕЖЕНОМУ об"ємі".Та всіх цих большевицько-фашистських Пернатих ВЗАГАЛІ не повинно бути в Україні! ЦЕ Н Е наша історія. Весь цей Мотлох у москву, і, як на параді 1945 р. - скидати під мовзолейчик...

галина 2012-05-06 / 21:52:33
А хто звільнив Закарпаття від фашистів ? Хто віддав за це власне життя? Чи добре ми про них пам"ятаємо ? Чи поступово забуватимемо, що ніс людству фашизм, і будемо розвішувати фото його сателітів ? Та ще й напередодні 9 травня.

Слов'янин 2012-04-21 / 20:33:23
Портрети, пам’ятники, скульптури історичних персонажів завжди, принаймні в обмеженому об’ємі, мають бути присутніми на теренах тієї держави, де вони працювали, незалежно від ставлення нащадків – розумних чи нерозумних - до цих діячів.

увімкну 2012-04-21 / 11:21:51
нотай шо кідь вувісили!в чому проблема!!!історія,чи не?ІСТОРІЯ!!!то-то же.

саша 2012-04-19 / 11:45:16

Хамство і тролінг. Коментар видалено. Адмін

747 2012-04-17 / 17:33:02
2anonimus 2012-04-17 / 17:19:21
Відчуваєте різницію!?

Цей anonimus не відчує тої різниці, бо очі, вуха й ніс у цього пана застлані й заткані, як у кожного прихильника тоталітарних персоналій і, відповідно, любителя фашистського запашку і мрій про реванш.

anonimus 2012-04-17 / 17:19:21

За хамство, тролінг, суперечку з Адміном і послідовне антиукраїнство видалено кілька коментарів одного автора. Адмін

Свій 2012-04-17 / 12:47:00
Ember Zoltán 2012-04-12 / 13:17:20
Ребята, зачем вам так хочется – снова! – историю переписать?
-------------
Ніхто історію не переписує. ЇЇ подають такою як вона була і до речі не все зазначено зокрема злочини угорських фашистів. Ви у Німеччині не побачите портрети Гітлера у державних установах хоча він і був національним поводарем того часу. А Козма угорець окупант! А от Волошин українець Президент. Відчуваєте різницію!?

762 2012-04-16 / 23:06:33
---- 2012-04-16 / 22:28:14
Любі, може пронацистській, а не профашистській???

Тут можливі варіанти. Якщо визнати Міклоша Козму безвільною маріонеткою Берліна, то так. Але краще признати його за виразника крайньої форми тоталітаризму (хтось знову скаже - фашизму), який тоді панував у всій Центральній Європі.

---- 2012-04-16 / 22:28:14
Любі, може пронацистській, а не профашистській???

Слов'янин 2012-04-14 / 19:13:23
нефантаст 2012-04-13 / 19:54:37
Найбільш смішно, що я Дугіна не читав

местный 2012-04-14 / 07:27:01
2нефантаст ("...більшість "геополітичних" коментів від Слов'янина наче "злизані" з відомих текстів російського фашистського ідеолога Александра Дугіна")

меня, если честно, удивляют ссылки на А.Г. Дугина, который за свою жизнь раз 150 в корне менял свои взгляды и точку зрения :) о каком именно периоде в жизни Дугина речь ведёте?

1984 2012-04-13 / 22:29:23
привіт майбутнє

нефантаст 2012-04-13 / 19:54:37
2Слов'янин 2012-04-12 / 21:13:58

Вас не дивує, що більшість "геополітичних" коментів від Слов'янина наче "злизані" з відомих текстів російського фашистського ідеолога Александра Дугіна, відомого ненависника всього українського. Головне спільне в цих людей - поєднання взаємонепоєднуваних ідей та диких історичних фантазій. Головна відмінність - надзвичайна неспівставність їх розумових можливостей.

не той автохтон 2012-04-13 / 19:37:09
2Аноним 2012-04-12 / 13:31:26 Ember Zoltán 2012-04-12 / 13:17:20 Слушайте, Уважаемый, Вы мадьяр, я не мадьяр, но мы с ВАМИ одинаково думаем...

Цікаво, однак те єдине, що може з'єднати міцно цих двох осіб (географічно далекого звідси москаля і ближнього нам мадяра - це їх ворожість до всього українського). Так само колись обнімалися союзнички поляки та угорці на Верецькому перевалі в 1939. Випивали за спільну перемогу побіля гори трупів розстріляних українців. Хтось вважає це за золоті часи.

GHOST 2012-04-13 / 19:04:24

Коментар видалено через порушення "Правил коментування". Адмін

Kozma Miklos 2012-04-13 / 16:23:14
Дякую за відео матеріал редакції zakarpattya,netua .Приємно згадати дійсно золоті часи , а не сьогоднішній занепад.

не 2012-04-13 / 00:31:04

Флуд і тролінг. Коментар видалено. Адмін 

E.Z. 2012-04-12 / 22:18:59

Аноним 2012-04-12 / 13:31:26 Ember Zoltán 2012-04-12 / 13:17:20 Слушайте, Уважаемый, Вы мадьяр, я не мадьяр, но мы с ВАМИ одинаково думаем, хотя и живем в разных концах света. Нам надо познакомиться. Аноним 2012-04-12 / 13:31:26 Ember Zoltán 2012-04-12 / 13:17:20 Слушайте, Уважаемый, Вы мадьяр, я не мадьяр, но мы с ВАМИ одинаково думаем, хотя и живем в разных концах света. Нам надо познакомиться.


 Жду писем: papp_ilka@freemail.hu. ------+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Слов'янин 2012-04-12 / 21:13:58
Хоч мадяри на тому етапі історії - у 1940-х рр. - були нашими ворогами, - це не кінець історії... Подобається це комусь чи ні, але рано чи пізно наші діти або онуки крокуватимуть площами столиці, обласних та районних центрів Української Вітчизни з тріумфом - на честь здобуття своєї реальної - без космополітичного ЄС та вмерлого на той час долара разом із страченими міжнародним судом сатаністами-левітами - Перемоги, незалежності, свободи, самодостатності та самобутності, у звязку із перемогою над Сіоном - найстрашнішою формою нацизму, яке тільки могло відчути людство.
Так само триумфально крокуватимуть нащадки угорців та інших європейських народів...
Нехай нині це здається фантастикою, але все починається з першого кроку.

НОВИНИ: Політика

20:41
/ 1
Захищаючи Україну від московської орди, поліг Ярослав Багрій з Камʼянського Берегівського району
10:49
Жителю Сюрте на Ужгородщині, що переправляв "ухилянтів" до Словаччини, повідомили про підозру та "запобіжно" присудили домашній арешт
10:57
В Ужгороді "безправний" водій незаконно обладнав свій Opel проблисковими маячками
22:49
/ 9
"Що хочемо, те і робимо": у "терактівських" Керецьках на сесію сільради незаконно не пустили військових
16:52
/ 24
У Закарпатській облраді "нодьмодьорорсаґового" "слугу" Іванча замінив Цебер з бази "Миротворця", який з угорським паспортом їздив розважати окупантів до Криму
11:14
У Глибокому на Ужгородщині, поки господар поїхав до Ужгорода, в його дворі вигоріла надвірна споруда
11:00
Закарпатські поліцейські зібрали зібрали 2,5 млн грн і закупили 133 FPV-дрони для штурмової бригади "Лють"
19:56
/ 6
ВР затвердить нові назви 4 сіл на Закарпатті, зокрема – Пушкіна
19:33
/ 16
Помер ексголова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль
13:46
/ 9
Ізолюючи угорців Закарпаття, Орбан і Ко роблять все можливе, аби угорська громада ставала все меншою – Балога
22:30
/ 36
Опубліковано архівний виступ єпископа Івана Маргітича під час вшанування 60-ї річниці подій на Красному полі біля Хуста (ДОКУМЕНТ)
21:37
/ 7
Зеленський звільнив Токаря і призначив Гайдая головою Мукачівської РДА
11:15
/ 4
На Закарпатті судитимуть двох кліриків УПЦ (МП), яких СБУ раніше викрила на пропаганді комунізму
23:23
/ 7
У понеділок "недоброчесна" голова апеляційного суду Фазикош розглядатиме апеляцію "корупційного" голови земельної комісії Ужгорода Мильо
20:45
/ 15
Уряд призначив заступника голови Закарпатської ОВА Добромільського головою Державної служби України у справах дітей
19:05
/ 42
На Закарпатті греко-католицького священника позбавили парафії за проукраїнську позицію (ДОКУМЕНТ)