Як саме зварити в домашніх умовах мило, гігієнічну помаду чи «бомбочку» для ванни пані Альона поділилась з читачами Закарпаття онлайн в інтерв’ю і навіть провела невеличкий майстер-клас.
— Звідки з’явилася ідея займатися миловарінням?
— Коли я вийшла в декретну відпустку з молодшою дитиною, то сиділа в інтернеті і шукала собі якусь роботу. Я зайшла на сайт рукоділля (я взагалі люблю щось самостійно створювати) і раз побачила там щось красиве, потім ще раз, і мене це зацікавило. Про миловаріння я дізналася півтора роки тому, і це тоді ще було дуже дико і не популярно (принаймні у нас). Мені це сподобалось і тому я випросила у чоловіка, щоб він мене на перший раз «спонсорнув» (допоміг оплатити перше замовлення).
— Де знаходиш необхідні для роботи матеріали та інгредієнти?
— Усе, що мені потрібно, я замовляю в інтернет-магазинах. Там є все: і основи, і масла, і формочки, і всі-всі необхідні речі та інгредієнти для домашнього миловаріння. Я спочатку хотіла багато різних формочок, але вони дуже дорогі, тому більше грошей пішло на формочки, ніж на те, що більше треба було б (усміхається — авт.). Зараз уже простіше до цього ставлюся, роблю навіть нарізне мило — заливаю його у довгий брусок, а коли застигне — нарізаю. Мушу сказати, що таке мило виглядає не гірше ніж те, що з формочки.
— Мило готується все за одним принципом, чи є якісь різні способи?
— Ну, більш-менш одинаково. Наприклад це мило зварене «з нуля». Тут я поєднала масла (кокосове, пальмове, касторове), оливкову олію та натуральний шоколад (нерафіноване какао масло).
Є ще мило з основи, яке приготуємо зараз разом (це буде кавове мило-скраб).
Спочатку на паровій бані топиться мильна основа (органіка). Потім беремо каву, апельсин і трохи солі. Цей скраб не для чутливої шкіри. Коли гаряча основа змішується з інгредієнтами, то слід дивитись, щоб вона не покрилась плівкою чи бульбашками. Для цього на неї бризкають спиртом. До цієї маси додаємо алантоїн (рослинний екстракт, що захищає і заспокоює шкіру) та сечовину (продукт перетворення білків в організмі людини і тварини — зволожує шкіру і відлущує сухий та загрубілий шар), а також масло какао і солодкий мигдаль. Виливати у формочку треба тоді, коли мило почне остивати, щоб кава не осіла, але головне – не пропустити той момент, коли воно почне гуснути. Капаємо туди вітамін Е і швидко заливаємо у формочку.
— Думала колись над тим, щоб провести майстер-клас для усіх охочих?
— Навіть не знаю… Чесно кажучи, в інтернеті інформації про миловаріння є достатньо, щоб опанувати це мистецтво самостійно. Особисто я вже рік читаю про виготовлення різноманітних кремів. Начиталася багато інформації і тільки тепер пробую це робити.
— Наскільки складним є миловаріння, адже в інтернеті пишуть, що це дуже легко?
— Насамперед виникають фінансові складнощі, бо треба все купляти. Але основна небезпека – це при роботі з маслами і лугом. Якщо луг потрапить на шкіру, то роз’їсть її до кісток. Тому треба дуже серйозно слідувати правилам безпеки, працювати у рукавицях та окулярах, у приміщені, яке добре провітрюється, та завжди мати під рукою оцет. Крім того, слід чітко стежити за пропорціями. Для цього необхідні ваги, що вимірюють соті грама (я собі недавно такі придбала), а також спеціальний мильний калькулятор.
— Що ще робиш, крім мила?
— Скраби для лиця та тіла, гігієнічні помади, плиточки для душу, «бомбочки» для ванни, маски на обличчя, засоби для зняття макіяжу, маски для волосся, мило для хаммама (бельді) та багато іншого.
— Чи дорого обходиться миловаріння?
— Так, дуже дорого, бо всі масла, всі необхідні компоненти коштують недешево. Наприклад, одна формочка для «бомбочок» коштує від 30 грн., кілограм справжніх вершків — 100 грн., а про масла я взагалі мовчу… До того ж, я не вмію заробляти на цьому, бо роблю це в основному для себе, своєї сім’ї та друзів. Для того, щоб миловарінням заробляти, треба мати сертифікат та купу дозволів, а це зробити майже не реально, бо на це потрібно дуже багато грошей. Я роблю на замовлення подарункові комплекти, сама їх декорую. Також є такі люди, які ловлять кайф від моїх виробів і роблять замовлення раз на два місяці, але беруть з усього по трохи.
— Які особливості мила, зробленого у домашніх умовах?
— Перша особливість, це те, що саморобне мило піниться менше, ніж заводське. Я використовую тільки англійську основу (органіку), котру присилають мені з усіма сертифікатами, вона не дуже піниться. А основа з козячого молока піниться ще менше. Є ще кремоподібна основа, яку я використовую для скрабів.
Зараз є дуже багато цікавих та оригінальних формочок для мила, звареного в домашніх умовах. Є формочки з 3D ефектом, і зараз таке мило дуже популярне. Наприклад, у мене є овальна формочка з випуклим янголом, що ніби летить, і я колись залила у неї дуже хороше мило, яке потім подарувала друзям. Їм так сподобалось, що вони залишили його як сувенір і вже рік ним не миються. Це гарно, але я б все-таки хотіла, щоб моє мило виконувало своє призначення (усміхається — авт.).
Найбільш відомим 100% натуральним милом є кастілья, котре повність зроблене із оливкового масла та лугу. Це мило повинне зріти від двох місяців, а ще краще не чіпати його півроку. Коли мило дозріває, то стає слизької консистенції. Це мило є найкращим для дітей.
Антицилюлітне мило з люфи. Люфа — це рослина сімейства гарбузових, із висушених плодів якої роблять мочалки, тапочки та використовують у миловарінні. Крім люфи, мило містить ефірні олійки апельсину та грейпфруту, оливкову олію і масло персикової кісточки. У комплексі такі компоненти дають чудовий антицилюлітний ефект, мило добре доглядає за шкірою і дуже гарно пахне.
Одним зі найбільш ходових є мило з липи, обліпихової олії та меду. Колір і запах дає запарена липа.
Для тих, хто любить умиватися, є дуже ніжне мило, зварене на основі із козячого молока. До складу такого мила також входять запарена вівсянка, рожева глина, масло ши та авокадо. Можна додавати ще масло норки, воно дуже корисне, але має специфічний, не надто приємний запах.
Зволожити та збагатити шкіру корисними речовинами можна користуючись масляними плиточками для душу. Ці плиточки відрізняються від звичайних масел для тіла тим, що масла нанесені на суху шкіру з часом сушать її ще більше і роблять твердою. Тому шкіру необхідно обов’язково зволожувати. Використовувати плиточки треба одразу після прийняття душу (ванни), поки тіло ще мокре. Слід ретельно натертись плиточкою, що від контакту з водою перетвориться на молочко, а потім змити. Після такої процедури шкіра і зволожена, і насичена вітамінами.
Побалувати себе можна й «Бомбочкою» для ванни. «Бомбочка» (або ж «гейзер») створювалась на моїх очах, тому можу описати процес приготування.
Шипить «гейзер» завдяки лимонній кислоті (її першою треба змолоти і висипати в посуд для змішування) та соді (на одну ложку кислоти — дві ложки соди), потім додається морська сіль та глина (у нашій «бомбочці» глина жовта). Далі кілька капель масла з персикової кісточки, солодкого мигдалю, а також апельсинову цедру, корицю та вершки. Для кольору і запаху додається кілька краплин обліпихового та апельсинового масел. Також до складу «бомбочки» входить оливкова олія, а щоб вона не відділялась і не була надто жирною – додається полісорбат. Коли всі компоненти добре вимішані, їх засипають у формочку і кладутья ненадовго у холодильник. У магазинах така «бомбочка» коштує від 10 до 20 гривень, але її склад значно примітивніший: сіль (не завжди морська), барвники та ароматизатори. За свою ж роботу, майстриня називає значно нижчу ціну.
Пані Альона встигає працювати, виховати двох дітей, вести хатнє господарство і займатися улюбленим хобі. Можливо через те, що вона вкладає у свої вироби багато добра, хорошого настрою та душу, вони й виходять такими чудовими. Я на собі спробувала ефект її мила, і мушу зізнатися – воно чудове. Тому, якщо надумаєте почати користуватись натуральними засобами особистої гігієни або ж зробити чудовий подарунок, то майстриня миловаріння зможе зробити саме те, що вам підійде.
(050-63-09-139 — Булина Альона)
Юлія Дуб, Закарпаття онлайн
Валентина 2019-02-18 / 15:45:29
Добрий день.Я зробила скраб(соляний ) з оліями відправила його сестрі, поки він доііхав то замерз. Що потрібно додавати щоб він не замерзав? Порадьте будь ласка. Дякую.
Олександра 2015-08-16 / 13:03:30
Вітаю!Як можна зв"язатись з Оленою,може хтось зі знайомих Олени напише її контактний телефон.Хочу спитатись поради в майстрині,бо в інтернеті дуже скупо описано про миловаріння.
Критик 2012-02-05 / 09:50:52
А я і не заздрю. Просто пишу, що думаю)
Олег Диба 2012-02-04 / 23:54:18
Критику, не заздріть. Краще спрямуйте свою енергію на творення якоїсь іншої доброї якості і тоді ми прославимо і вас. Для цього не потрібно мати "вихід на ЗМІ"... ))
Уляна 2012-02-04 / 23:31:44
Може і реклама зате правдива. Я також пробувала мило Альони та на подарунок брала і дійсно класно. Інгрідієнти всі натуральні і ефект видно. Молодець!
Маруся 2012-02-04 / 19:32:34
Критик, а вам шкода? Альона - дуже класна дівчина і порядна людина. Якщо маєте когось, хто так само заслуговує на увагу, всі контакти є на сайті.
Критик 2012-02-04 / 12:52:58
Чистої води реклама. Адже ще й номер телефону Альони вказали. Таких майстринь мила в Ужгороді чимало, але не всі мають вихід на ЗМІ.
5555 2012-02-03 / 16:37:24
І я знаю, яке класне мило Альонка варить:) А ще бомбові скраби і маски для обличчя. Усім раджу! Мило супер. Воно,хоча і не дуже піниться, але і шкіру не сушить, а як ароматно пахне:))))
Моллі 2012-02-03 / 12:54:38
Мило й справді хороше! Дякую!
Оляпка 2012-02-03 / 10:46:19
Федорка, ти дуже крута! Я тобою пишаюся.