Шокуюча екскурсія Боздоським парком: зрубані платани, дуби, черешні… (ФОТО, ВІДЕО)

Сьогодні, 21 січня, у Боздоському парку Ужгорода група активістів провела шокуючу екскурсію місцями масштабної вирубки паркових дерев. Результатом стало підписання спільного звернення до міського голови.

Шокуюча екскурсія Боздоським парком: зрубані платани, дуби, черешні… (ФОТО, ВІДЕО)

Інформація про те, що в парку ведеться злочинна вирубка цінних порід дерев, вже поширилася у закарпатських ЗМІ та інтернеті, але усвідомити весь масштаб жахливого злочину можна тільки побачивши його на власні очі.

Люди із жахом дивилися на «лисіючий» парк. Там, де ще нещодавно був непрохідний ліс, зараз галявини зі складеними на купки залишками дерев. Так, саме залишками, бо те, що можна продати уже вивезли на лісовозах.

Цікаво, що вирубують тільки здорові дерева, які можна продати, а хворі і ті, що справді потребують обрубки, не чіпають. Хоча єдиний документ (сумнівної якості) стверджує, що вирубка проводиться для очищення парку від хворих та старих дерев.

Активісти помітили, що вирубку проводили певними місцями – там де росли платани, дуби та черешня. Здивувало, що навіть сьогодні тут насмілились рубати дерева, а це говорить про цинізм та нахабство затійника цієї справи.

Також дивним видався той факт, що до активістів не долучились представники влади, хоча голова Ужгородської міської ради Віктор Погорєлов напередодні заявив про свою «стурбованість» ситуацією з парком.

Після шокуючої екскурсії Боздоським парком активісти зібралися, щоб обговорити побачене та вирішити, яким чином рятувати парк. Першою прозвучала пропозиція підписатися під зверненням до міського голови, щоб будь-які роботи в парку були припиненні, доки не будуть з’ясовані всі обставини. Також було запропоновано зробити 3D план (карту) Боздоського парку, де були б позначені всі зелені зони і зони, які уже знищені. Крім того, пропонували зробити неформальний патруль, який би стежив за тим, що відбувається у парку.

Загалом, активісти сподіваються, що таке наочне представлення ситуації з парком дасть позитивний ефект і все ж вдасться врятувати зелену «перлину» Ужгорода...

 

Звернення громадян міста Ужгорода до міського голови міста Ужгорода

 

Вікторе Володимировичу!

Звертаємося до Вас з проханням врятувати Боздоський парк - найбільшу перлину міста, кращий притулок та джерело свіжого повітря для його мешканців.

Категорично висловлюємо протест проти вандалізму та сваволі, що проявились у масових несанкціонованих рубках здорових дерев та вивезенні їх у якості ділової деревини у кінці 2011 - початку 2012 року, що підтверджено фото- та відеоматеріалами ряду журналістів та видань.

Просимо зупинити ВСІ види рубок та території парку (зокрема дію ордеру №2 від 25 січня 2011 року) до моменту вдосконалення існуючого Проекту організації території парку чи до моменту розробки та затвердження якісного нового проекту організації території парку, який відповідав би вимогам сьогоднішнього дня. 

Просимо оприлюднити як у друкованому так і в електронному виді текстову та схематичну частини діючого Проекту організації території об'єкту природно-заповідного фонду місцевого значення, пам'ятки садово-паркового мистецтва «Боздоський парк», затвердженого у існуючих розмірах (понад 73 га) Закарпатською обласною радою у 2008 році.

Вимагаємо забезпечити прозорість та широке залучення громадськості при розробці чи вдосконаленні даного Проекту організації території, зокрема створити робочу групу з даного питання та включити туди представників громадськості міста.

Висловлюємо готовність своїми фаховими та організаційними можливостями взяти участь у розробці нового Проекту організації території.

З надією, громадяни міста Ужгорода:

 

 

 

 

21 січня 2012р.

Теги: парк, Боздоський

Коментарі

Ігор 2012-04-14 / 13:14:51

Хамство. Коментар видалено. Адмін

Активисты 2012-01-23 / 19:48:04
Мы звонили директору так он трубочку взял и зказал:"У меня выходной.Я вам не обязан отчитыватся."Нормальный капитан свое судно в момент крушения не бросает первым.В Италии бросил и на дно пошол.А кто первым бежит с корабля?.............................

Олег 2012-01-23 / 19:37:52
По вашому дети чикушку пьют, и МЫ похожи на 50 грн.? Порядочность цены не имеет!

МОЦАРТ 2012-01-23 / 19:22:28
Посмотрим в этом году какой чагарнык и"ахи вздохи"будут?"циплят по осени щитают"

795 2012-01-23 / 19:01:50
РУСЛАН ТИ МЕЛКО ПЛАВАЕШЬ И РАСЦЕНКИ У ТЕБЯ БОГОДИСТОВСКИЕ.ТАК ОН ОЦЕНИВАЕТ СВОИХ ЛЕСОРУБОВ-ВАНДАЛОВ. А НАРОД СОБРАЛСЯ СПАСАТЬ ПАРК ДЛЯ СВОИХ И ТВОИХ ДЕТЕЙ, ЕСЛИ У ТАКОГО ОНИ ЕСТЬ?

НАГАНО 2012-01-23 / 18:10:58

Флуд і тролінг. Коментар видалено. Адмін

Руслан 2012-01-23 / 16:30:35
На останньому фото зелений автомобільчик Черняка, якщо не помиляюсь! По 50 грн. та чекушечку привіз активістам?

Саньок 2012-01-23 / 16:25:16

Коментар видалено. Адмін

Таня 2012-01-23 / 16:23:21
Рубають хворі дерева? Здорові? На це є уповноважені відділи цим займатись! Чого людей брудом поливаєте! Видно хочь чагарника чистять... А то раніше гуляешь, а там "ахі вздохи" в кущах. Росплідник для маньяків був...

Ужгородець 2012-01-23 / 16:13:04
Не знаю як зараз, но влітку був гарний почищений парк. Хочь є де з дитиною погуляти!!!

njnka 2012-01-23 / 09:13:24
РОЗВЕЛИ ДЕМОГОГИЮ,И ТАК ВСЕМ ПОНЯТНО АКЦИЯ КУПЛЕНА,, 50гривневые выступают.СМЕШНО!!!

Не байдужий 2012-01-21 / 21:07:53
Потрібно звертатися не до мера, а в Прокуратуру для правової оцінки дій керівництва Боздошського парку. А загалом молодці. Доведіть справу до кінця.

Борис МИколайович 2012-01-21 / 19:59:24
Молодці хлопці! Доведідь цю справу до кінця.Єгенеральний план розвитку парку, працювали над ним університети Кічюра,Багрії,біологи, чудовий план.Який навіть вдосконалювати можна, але не такими методами як робить горе керівник.Один примірник є в УЖНУ, другий в міськвиконкомі, третій у вандала.

Пенсіонерка 2012-01-21 / 17:43:51
Пан директор, а чому в парку нема поняшок з бричкою,ми з онуком кожні вихідні ходили до парку повозитися. дуже позитивні емоції отримували!

Ужгородец 2012-01-21 / 17:07:59
Йовжика зря ты Адиловых злым словом вспоминаешь. Один из них тоже помагал в развитии парка,при Рате, и не зарабатывал там много но позитив для людей делал. бедных катал, мороженом угощал,и лавочки с муссорниками парку подарил. Такчто извени и не сравнивай ЛОХА с порядочными пацанами

Путьо 2012-01-21 / 16:59:57
Богодист и твоя вся банда, тебя надо так резать, как ты вырезал етот парк. Бог есть на свете и он тебя за ето покарает... Купи себе таблетки от туберкулеза, потому что скоро тебе по етапу сталыпинскому вагону на лет 15. Или в лучшем случае выбери себе дерево в парке, которое ты еще не успел вырезать, и закинь веревку...

Аліна 2012-01-21 / 16:55:55
Люди покупайте газету Ужгород,там МВ вишел на люди туфту чешит оправдуется. Парк в тяжолой ситуации. сокращение было,мертвые души оставил с з\и выше 3000гр. а робочих сократил. 7 чел. администрации оставил и каждый себе по лымарю взял и дрова режут и продают. кто по 150 кто по 120гр за цыганский воз. Цыфры какието показывает, все лето капусту в парке собирал со всех теперь жалуется нету, куда дел жлобское отродие, вЕгипет сьездил жизни хорошой захотелось, на чужом горбу в рай выехать, Козел!!!!!П.С.будет в ЦЫфрах с твоими подписями.

Ужгородець 2012-01-21 / 16:54:49
Погорелов, верни нам парк Черняка если у тебя осталось еще что то человеческое, он еще спасет его...