У греко-католицькій церкві Святого Флоріана Будайської єпархії під проводом священника Ласло Пушкаша пройшла поминальна панахида, в якій взяли участь вірники української громади Угорщини,представники угорської інтелігенції, українського дипломатичного корпусу. У виконанні артистів Заслуженого Закарпатського народного державного хору прозвучав "Реквієм". Біля Пам'ятного знаку жертвам Голодомору 1932-1933 років в Україні, що на майдані Шандора Петефі угорської столиці пройшла церемонія покладання вінків від Державного самоврядування та місцевих органів самоврядування українців Угорщини, Музею та інституту військової історії міністерства оборони Угорщини, українського посольства у Будапешті.
Виступаючи під час церемонії, Голова Державного самоврядування українців Ярослава Угорщини сказала: "Схиляючи голови тут, біля нашої меморіальної святині, ми, українці Угорщини, поминаємо мільйони убієнних душ, заморених штучним голодом. Пам’ять про них відгукується у наших серцях нестихаючим болем, закликає до єдності і згуртованості проти насилля і деспотизму. Висловлюємо щиру вдячність солідарній з нами Угорщині, парламент якої, поділяючи жалобу українців, 8 років тому визнав Голодомор актом геноциду проти українського народу.
Відродженню й збереженню пам'яті про пережите сприятимуть і створені українцями Угорщини видання про Голодомор "Прихована Правда" та "Пам'яті невинних жертв", відкритий торік в угорському Чьоморі пам"ятного знака жертвам Голодомору. Все це нагадуватиме і застерігатиме від того, щоб трагедія, подібна до української, ніколи не повторилася".
Заходи з нагоди Дня пам’яті жертв Голодомору пройшли також у Центрі української культури угорської столиці. При запаленій "Свічці пам’яті" відбувся Всеугорський конкурс читців творів української літератури "Джерело", в якому взяли участь 38 декламаторів з українських Недільних шкіл, Бакталоурондської гімназії, представники українських громад Будапешта, Ваца, Веспрема, Мішкольца, Сегеда та Ніредьгази. У виконанні артистів Закарпатського народного державного хору прозвучали українські народні пісні.
Меморіальні заходи організовані Державним самоврядуванням українців, Товариством української культури в Угорщині за підтримки Міжнародного інституту освіти, культури та зв'язків з діаспорою Національного університету "Львівська політехніка".
Степан Ваш, УКРІНФОРМ. Фото Василя Плоскіни, Державне самоврядування українців Угорщини