Пам'ятник розмістили у центрі скверу поблизу Вознесенського костьолу та Монастиря францисканців.
- Саме розташування цього пам'ятника вийшло дуже вдалим, - розповідає скульптор Михайло Колодко. - Саме францисканці були першими, хто поширив на Виноградівщині культуру виробництва і споживання вина. Тут дуже гарне місце, в самому центрі, тому, я впевнений, скульптура не залишить байдужим жодного туриста. Адже гості міста вочевидь шукатимуть зв'язок між сучасним Виноградовом і тим, від чого й пішла назва міста.
Церемонія відкриття тривала недовго. Слово мали міський голова Степан Бочкай, депутат обласної ради Карло Резеш, голова Виноградівської райради Олег Любімов тощо.
Пам'ятник виноробу у Виноградові планували відкрити ще минулого року. Проте бурхливе політичне життя країни могло відбитися на скульптурі, а цього не хотів сам автор.
Михайло Колодко запевняє, що його твір - перший на Закарпатті такого типу. Через бюрократичні перепони винороба не можна було навіть поставити на постамент.
- Просто стоячи на тротуарній плитці, скульптура особливо інтерактивна і максимально відображає дух минулих століть. Ми навітьвикористали спеціальне покриття для міді, щоб пам'ятка візуально постарішала, наче виготовлена ще у древньому Севлюші. І зеленавий колір вдало гармонізує і зеленим покриттям даху костьолу Вознесіння. Моя родина почалася звідси, з Виноградівщини, і я вірю, що моє творіння буде корисним для людей, милуватиме їм око, - поділився думками Михайло Колодко. - І ще хочу зазначити: встановлення пам'ятника показує новий рівень свідомості у місті, коли люди починають відходити від понять "це моє, а це - не моє" і починають робити щось на загальне благо, для всіх".
Древнього винороба у Виноградові встановили завдяки сприянню депутатів міської ради від Партії регіонів Йосипа Шерегі та Йосипа Фізеші. Великий вклад зробила і Виноградівська мерія, силами якої була облаштована прилегла територія.
На урочистостях з нагоди відкриття пам'ятника виноробу були присутні делегації з міст-побратимів Виноградова в Угорщині та Словаччині. Разом з чиновниками, братія журнілістів та горожанами відправилися на продовження святкування у парк Перені, де розпочався гала-концерт свята музики і танцю "Кришталеві грона".
Василь Кіш, Голос Карпат
А в Березному мусорки як прес 2024-02-15 / 21:11:47
Березняни креативніші, мусорки розставили під видом пресу, з деревяними латками, як в настоящому пресові.