Таку ж громадську приймальню свого часу було відкрито у Марошвашаргелі (Румунія), а в планах – аналогічні офіси у всіх закордонних регіонах, де мешкає угорськомовна діаспора.
Бейла Ковач (див. на фото вгорі) відзначив: діяльність громадської приймальні популярна серед берегівців. Більшість порушуваних відвідувачами питань мають культурний, фінансовий або ж юридичний характер, були прохання допомогти розшукати родичів, з'ясувати фамільні зв'язки. Депутат Європарламенту зазначив, що благодійний фонд клопоче перед урядом Угорщини щодо укладення угоди стосовно надання інформативних послуг, пов'язаних із спрощеним порядком отримання іноземцями громадянства Угорщини (громадська приймальня не прийматиме заяви та документи, не вестиме діловодство, а тільки надаватиме з цього приводу вичерпну інформацію).
Цю ініціативу підтримало і Консульство УР в м. Берегово, щоправда керівнику офісу Бейлі Ковачу доведеться пройти відповідні курси в МЗС у Будапешті. А ще, за його словами, дружні стосунки між Угорщиною та Україною в перспективі сприятимуть запровадженню безвізового режиму для громадян нашої країни при в'їзді до країн ЄС тощо.
Політик розповів: найближчими тижнями в Берегові перебуватиме низка гостей із Угорщини, які зустрічатимуться з берегівцями, прийматимуть громадян. Зокрема, цю місію днями виконав депутат Державних Зборів Угорщини від області Саболч-Сатмар-Берег, заступник голови комісії з питань конституційності, юстиції та регламенту тамтешнього парламенту, адвокат з 18-річною адвокатською практикою Чоба Дюре.
Слід сподіватися, що діяльність громадської приймальні сприятиме більш ефективному захисту угорськомовної громади краю.
Бертолон Молнар, Берегово