На суді закарпатський піп-сепаратист спробував звалити свої гріхи на покійника

Сьогодні, 30 грудня, в Ужгороді, у приміщенні Апеляційного суду Закарпатської області, відбулося перше засідання по кримінальній справі № 499 (за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст. 110 КК України), порушеної 5 грудня 2008 року слідчим відділом Управління СБУ в Закарпатській області щодо Сидора Д.Д. (голови Асоціації Сойм Подкарпатських русинів, священика УПЦ Московського патріархату).

На суді закарпатський піп-сепаратист спробував звалити свої гріхи на покійника

Судове засідання проходило з 14.00 до 16.45 під головуванням судді Стана І.В., за присутності  прокурора Фотченка В.Ю.,  підсудного Сидора Д.Д., його адвокатів та групи зацікавлених у ході судового засідання осіб чисельністю близько 20 чоловік, зокрема окремих представників “русинських” організацій області.

Перебіг процесу знімали кореспонденти телеканалів “УТ-1” та "5-й канал".

На початку розгляду справи прокурор зачитав обвинувальний вирок, після чого адвокатом підсудного Петром Годьмашем було подано клопотання до суду допитати як свідків осіб, що проводили судово-лінгвістичну та правову експертизу тексту Меморандуму та Акту про відновлення державності, а також громадян України, які подали заяву в СБУ про антиконституційні дії з боку Д. Сидора та інших учасників так званого Європейського конгресу підкарпатських русинів. Тим же адвокатом було подано клопотання про виклик 10 свідків, досі не заявлених для участі в судових засіданнях.

Обидва клопотання були задоволені суддею.

Виступаючи на суді, Д. Сидор заявив про свою непричетність до підготовки документів, прийнятих на 2-му ЄКПР у місті Мукачеві, оскільки ініціатором їх написання начебто був русинський активіст Шарга М.І. (нині покійний). Також за повідомленням Д.Сидора, нібито саме Шарга М.І. був генератором всіх ідей, а він та інші лідери русинських організацій краю лише погоджували документи та вносили незначні правки та пропозиції.

Сидор Д.Д. намагався акцентувати увагу на тому, що він лише зачитував, а не оголошував положення Меморандуму, а присутні вносили відповідні корективи, які були враховані. Підсудний вкотре піддав критиці органи державної влади за невизнання національності "русин", чим, на його думку, здійснюється їх етноцид.

Чергове судове засідання призначено на 10 годину  5 лютого 2009 року.

Закарпаття online
30 грудня 2009р.

Теги: Ужгород, Сидор, суд, сепаратизм, русин

Коментарі

Віталій 2010-01-24 / 21:33:00
Я житель Києва, українець за національністю, можу теж сказати, що я русин, єсмь і буду, бо всі українці є русинами, русини це давня назва українців, нажаль політики забили голови деяким мешканцям Закарпаття і тиснуть на деякі відміності, але ж українці (русини) які жили в різних державах звісно відрізняються в чомусь один від одного, зрозуміло,що у закарпатців є своя специфика, свій особливий говір, але ж це не означає, що ми вже стали різними народами, тому що закарпатці тримаються за давню самоназву, можливо це правильно, що вони не забувають свою давню назву Русини, мабуть іншим українцям теж варто не забувати, що ми всі є русинами, нащадками славної Київської Руси.

Старик Хотабыч 2010-01-18 / 22:12:00
Да уж.....

Хлопцы, без децы палинки туй нечего делать.

Старик Хотабыч 2010-01-18 / 22:10:00
Да уж.....

Хлопцы, без децы палинки туй нечего делать.

Микола Староста (Жалива) 2010-01-11 / 23:14:00
Не даю ссилку на ресурс просто скопіюю, статейку.

Хочу обобщить тему :"Остапы Бендеры - Подкарпатской Руси", попробовать ее развить, более детально.

Главным нашим помочником буде официальный сайт "Реестра общественных организаций" http://rgf.informjust.ua/Pages/Default.aspx

И так, кто они главные и не сменные русинские "активисты":

Имея областную организацию"Общество подкарпатських русинов" 18.04.1997господин Л.Лецович подает на регистрацию еще одну организацию, «Народна Рада Подкарпатских Русин»

В. Лендел имея областную организацию «Русинська Родина» 17.04.2009, подает на регистрацию еще одну организации: «Народна Рада Подкарпатской Руси»

Но что удивительно ему удается за кротчайший строк зарегистрировать 5(пять) русинских организаций.

В.Микулин, имея зарегистрированную районную организацию « Общество подкарпатських русинов» 27.10.2008г.Тячев.

Подает на регистрацию еще одну районную организацию «Народну Раду Подкарпатской Руси», параллельно и областную организацию.

Наверное, выше перечисленные товарищи «заболели» звездной болезнью Д.Сидора у которого есть три областные организации :

Асоціація "Сойм підкарпатських русинів" (СПР)454 06.06.2005

Громадська організація Сойм подкарпатських русинів 31.08.2000

Закарпатське Товариство імені Кирила і Мефодія055 03.06.1994

Э.Жупан :

Обласна спілка громадських організацій "Народна Рада Русинов Закарпаття"497 18.10.2006

Общество Карпатських Русинов (ОКР)137 20.08.1997

Дальше всех пошел в наследовании В.Микулин, который уже подписывается председателем не зарегистрированной « Народной Рады Подкарпатской Руси»(Рога и Копыта)

Но есть Остап Бендер, который переплюнул всех , это самозванец виртуальный «премьер-министр» П.Гецко, он возомнил себя отцом русин, занимаясь русинством два года, он "пишет" законы, выступает от имени всех русин.

Рекордсменом по участию (членстве) оказывается некто господин Лакатош Богдан Юрьевич, он числится в 7(семь) организациях, например :

Свалявська районна громадська організація "Русинська родина" - Лакатош Богдан Юлійович, посада в організації: голова

Свалявське районне культурно-просвітницьке общество ім.Духновича -Лакатош Богдан Юрійович, посада в організації: голова

Общество Подкарпатських Русинов - Лакатош Богдан Юлійович, посада в організації: голова ревізійної комісії

Закарпатське обласне громамадське об`єднання "Русинська родина" (ЗОГО РР) - Лакатош Богдан Юлійович, посада в організації: член.

Закарпатське обласне об'єднання громадян "Крайове товариство подкарпатських русинів" (КТПР) - Лакатош Богдан Юлійович, посада в організації: член.

Асоціація "Сойм підкарпатських русинів" (СПР)- Лакатош Богдан Юлійович, посада в організації: член,правління.

Громадська організація Сойм подкарпатських русинів - Лакатош Богдан Юлійович, посада в організації: член.

Чтоб читатель понял, зачем эти фокусы могу объяснить так.

Три человека могут "организовать" три районные организации, имея девять человек можно " организовать" областную.

Вот и "ходять" ходаки типа В.Лендела в Москву говоря я организовал 90% русин, что это значит? найти в области девять человек и все. Даю список этих 90%.

Закарпатське обласне громамадське об`єднання "Русинська родина" (ЗОГО РР)

Лендєл Василь Васильович, посада в організації: голова



Лакатош Богдан Юлійович, посада в організації: член



Боднар Марія Василівна, посада в організації: член



Борисенко Володимир Віталійович, посада в організації: член



Волощук Михайло Михайлович, посада в організації: член



Патрус Василь Михайлович, посада в організації: член



Юрина Василь Михайлович, посада в організації: член



Риган Клара Іванівна, посада в організації: член



Коріш Ольга Юріївна, посада в організації: член



Гелебрант Федор Федорович, посада в організації: член



Вот и все 90% русин.

Это только часть официально зарегистрированных организаций, но есть и "дополнительные" например Э.Жупан создает "Кординационный Совет", он умудряется включить в состав, три "областные" организации которые вообще не зарегистрированы: "Женщин русинок", "Молодых русин" и "НРПР", при этом всюду декларирует, что две из них входят в состав НРРЗ. зачем такая фальшь.

Ответ простой, например:

Зачем Д.Сидору 2(два) "СОЙМА"? и оба имеют областной статус.

Асоціація "Сойм підкарпатських русинів" (СПР)454 06.06.2005

Громадська організація Сойм подкарпатських русинів 31.08.2000

И в добавок:

Закарпатське Товариство імені Кирила і Мефодія055 03.06.1994

Для получения всевозможных грандов, под эти организации, у Э.Жупана выходит их четыре(подконтрольны), обратите внимание на годы их регистрации, выходит их не возможно сменить они вечные "руководители".

Русин 2010-01-11 / 01:05:00
Дайте тому попу поку, дали му москалі рублі, рясу замість пагонів КГБ, тай кажуть "Иди Димка работай...", той пушов навороти же му хрест зняло....

Типирь незнає як з г..на вулізти!

pfr 2010-01-08 / 14:18:00
дюрьо, дурень ти быв, єсть и будеш.

сидоренко 2010-01-05 / 20:33:00
Сидор ни коли ни буль честным попом.

Вiруючий - пуйди у церкву! 2010-01-03 / 00:43:00
http://www.youtube.com/watch?v=ZuOCwQg0vdY&feature=related

Віруючий 2010-01-02 / 22:42:00
Батюшка звалив усьо на покойника, лише вопрос, кить йму укажуть ош на скочить у колодяць... скочить? не скочить.

Віруючий 2010-01-02 / 22:41:00
Батюшка звалив усьо на покойника, лише вопрос, кить йму укажуть ош на скочить у колодяць... скочить? не скочить.

Дюрьо 2010-01-02 / 22:23:00
Я русин был,есмь и буду!

йовшко 2010-01-01 / 21:36:00
глипай, а який у його фейс...

Shejh 2010-01-01 / 11:20:00
Sydora na nary!

orange 2009-12-31 / 14:21:00
Вас нема. Ви народ нізвідки і в нікуди...:)

bangladesh 2009-12-31 / 12:41:00
RUSYN NACIJA RUSYNY NAROD!!!!!!TREBA UZNATY NACIJU . UKRAJINECJ NACIJA I RUSYN TAK SAMO DEMOSHKRASTIJA DE JE PO VASHOMU ??????????

лоци 2009-12-31 / 01:03:00
Мудак, що прикривається рясою

НОВИНИ: Кримінал

18:35
У Полянській громаді безпідставно віднесли до земель сільськогосподарського призначення 92 га земель лісового фонду. Справа в суді
17:56
/ 1
У Великому Бичкові патрульний поліцейський на бусі смертельно травмував велосипедиста
17:25
/ 1
За службову недбалість під час ремонту лікарні в Перечині інженеру з технагляду повідомили про підозру
16:55
Ужгородець, який до смерті побив співмешканця матері, з яким пиячив, перебуватиме під вартою без права на заставу
19:01
/ 1
За сприяння поліції Закарпаття вилучено ввезеного з ЄС кокаїну на $250 тисяч
22:07
На Тячівщині затримали прикордонника за сприяння контрабанді сигарет
11:25
/ 2
"Схеми" детально розповіли про апартаменти родини очільника Антимонопольного комітету Кириленка в преміальному ЖК Residents Park в Ужгороді
22:31
Біля Мукачева "безправний" і п'яний водій тікав від патрульних та наїхав на поліцейське авто
18:11
У горах на Рахівщині виявили трьох виснажених втікачів до Румунії з Житомирщини
12:55
/ 1
У Міжгір'ї "на гарячому" затримали двох наркоторговців
12:47
/ 1
Свалявчанка на Lexus-і смертельно травмувала пенсіонера, що переходив вулицю
16:20
/ 2
У Виноградові посеред дня 33-річний раніше судимий чоловік поранив з "травмата" 28-річного містянина
10:46
/ 1
На Закарпатті по відео свідка водійку "Тесли" оштрафували за порушення на "зебрі"
21:54
/ 2
У Мукачеві 19-річна донька вбила ножем у шию свого 52-річного батька
21:13
На Закарпатті біля кордону з Румунією затримали двох псевдоволонтерів-"ухилянтів" та їх провідника
18:31
/ 2
Мукачівцеві, який готував до збуту 250 доз наркотиків, суд призначив домашній арешт
20:39
"Мерседес Спрінтер" неподалік села Карпати на Мукачівщині "перекинув" п'яний водій попутної "Шкоди Октавія"
20:19
/ 1
У Горонді на Мукачівщині 20-річний молодик сокирою вбив свого 24-річного односельця
18:19
/ 1
Підприємство з Дніпропетровщини через суд змусили відшкодувати 560 тис. грн завищеної ціни газу для опалення закладів освіти Мукачівщини
11:36
/ 3
Справу депутатів з Хуста і підрядника, які вкрали на ремонті опалення шкіл в Ужгороді 6,4 млн грн, передано до суду
10:55
В Ужгороді затримали організатора переправлення "ухилянтів" через кордон
17:20
У Мукачеві затримали жінку, яка намагалась вкрасти техніку в магазині
13:55
На Закарпатті судитимуть власника мережі магазинів за незаконний обіг електронних сигарет
22:49
/ 2
В Іршаві чоловіка затримали на продажі гранат
21:45
У Мукачеві рекордно п'яного "безправного" водія, що наїхав на клумбу, оштрафували на 50 тис. грн