У Рік національного усиновлення на Закарпатті створено 4 дитячі будинки сімейного типу та 8 прийомних сімей

Загалом же на сьогодні в Закарпатті створено 28 дитячих будинків сімейного типу і 30 прийомних сімей. За цим показником область у лідерах у державі.

У Рік національного усиновлення на Закарпатті створено 4 дитячі будинки сімейного типу та 8 прийомних сімей

Ставлення закарпатців до усиновлення стає кращим, вважає начальник служби у справах дітей Світлана Якімеліна. Це підтверджує й статистика: на Закарпатті із 1915 сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 1584 дитини, або ж 83 відсотки влаштовані в дитячі будинки сімейного типу та в прийомні сім’ї. На повному державному утриманні – 16 відсотків дітей цієї категорії.
 
– Цього року в області створено чотири будинки сімейного типу та вісім прийомних сімей, в які влаштовано 47 дітей. У 2009 році плануємо відкрити ще три дитбудинки та 15 прийомних сімей, – каже Світлана Якімеліна. – Одночасно в області активізувався і процес усиновлення дітей. За дев’ять місяців цього року в області усиновлено 36 дітей, тоді як минулого року за аналогічний період – 29.
 
Начальник служби у справах дітей наголошує на тому, що держава продовжує створювати сприятливі умови для прийомних батьків. Так, за ініціативи Президента України Віктора Ющенка прийнятий закон, яким передбачено, що з 1 січня 2009 року при усиновлені дитини надаватиметься допомога у розмірі, встановленому для виплати допомоги при народжені дитини (наразі ця сума становить майже 12,5 тисячі гривень).  До того ж, законом передбачено, що одному з батьків, які усиновили дитину, надаватиметься одноразова оплачувана відпустка тривалістю 56 календарних днів.
 
– Соціальні ініціативи Президента України щодо захисту цієї категорії дітей сприятимуть підтримці національного усиновлення та сімейних форм виховання. Фахівці прогнозують, що наступного року у країні зросте кількість усиновлених дітей, – вважає Світлана Якімеліна.
Ще одне нововведення і від Міністерства сім’ї, молоді та спорту –  удосконалюються процедури усиновлення та опікунства. Так, урядовою постановою визначено перелік документів, що підтверджують право дитини на усиновлення, запроваджується соціальний паспорт дитини та механізм захисту прав дитини після її влаштування у нову сім’ю. Водночас постановою встановлено обмеження щодо надання статусу кандидата в усиновлювачі особам, які мали судимості. Відтепер бажаючі усиновити дитину обов’язково проходитимуть спеціальні курси. Новостворені  комісії з питань захисту прав дитини при міськвиконкомах та райдержадміністраціях розглядатимуть питання  соціального захисту дітей та поглинуть функції опікунських рад  в частині захисту прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
 
Постановою скасована подвійна форма опікунства.
– Ми фіксували непоодинокі випадки, коли дитина одночасно перебувала під опікою фізичних осіб  в той же час знаходилася на утриманні в інтернатних закладах. Відтепер офіційний опікун буде змушений визначитися: або ж займатися вихованням дитини, або ж його позбавлять опікунства, – констатує Світлана Якімеліна.

Наступне нововведення стосується реєстрації покинутих батьками дітей у пологових будинках: згідно з постановою відтепер цим займатимуться фахівці служби у справах дітей.

– 2008 рік, як Рік національного усиновлення, приніс низку позитивних змін, зокрема зросла увага держави до вирішення проблем у цій сфері. Люди, які прийняли рішення усиновити дітей, отримали від Президента країни однозначну підтримку. Якщо ж у нас зростатиме кількість усиновлень, то це свідчитиме лише про одне – ми навчилися захищати своїх дітей і думаємо про майбутнє країни, – переконана Світлана Якімеліна.

Управління інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської ОДА
21 жовтня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

10:01
На Мукачівщині малолітня дитина випала з вікна разом із москітною сіткою
18:22
На кордоні з Румунією митники викрили схему ввезення брендового одягу на понад 5 млн грн Фото новина
17:15
/ 1
На Хустщині 13-річний хлопець травмував голову під час пірнання в басейн
15:01
Закарпатські митники знайшли понад тисячу пачок сигарет у тайниках мікроавтобуса Фото новина
13:00
На війні з рф загинув військовий із Вишкова на Хустщині Іван Масловський Фото новина
18:16
/ 1
В Ужгороді родинам шести полеглих воїнів передали державні нагороди Фото новина
16:44
/ 1
Ужгород попрощався з лікарем-хірургом і морським піхотинцем Олегом Наконечним Фото новина
15:42
/ 8
Суд арештував понад 339 тисяч євро та 154 тисячі доларів у справі закарпатського митника Фото новина
14:24
Біля Нижнього Коропця на Мукачівщині оселилася родина лелек Фото новина
12:26
Патрульні виявили нетверезого водія під час перевірки в Мукачеві Фото новина
10:52
Підтверджено загибель воїна з Берегова Сергія Цопіна, який понад три роки вважався зниклим безвісти Фото новина
10:43
/ 6
Компанія, афілійована з Максимом Єфімовим, придбала землю і недобуд під румунським кордоном на Хустщині
08:55
/ 1
Біля Перечина сталася ДТП за участю автокрана Фото новина
16:24
/ 1
Ужгород попрощався із захисником Олексієм Журавльовим, який понад рік вважався зниклим безвісти Фото новина
14:26
/ 2
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Олегом Наконечним Фото новина
09:51
/ 1
В Ужгороді на кількох вулицях тимчасово відключать воду
18:07
/ 1
На сміттєзвалищі в Барвінку сталася вже 16-та пожежа від початку року Фото новина
16:37
На Закарпатті за місяць оштрафували понад 420 водіїв за перевищення швидкості
13:32
/ 1
У Рахові попрощалися із 32-річним Героєм Богданом Беднаром Фото новина
11:02
/ 1
Укрзалізниця призначила додаткові поїзди до Рахова та Солотвина
10:10
/ 1
В Ужгороді попрощалися із полеглим на війні з рф військовим Едуардом Ного Фото новина
09:00
/ 4
На Закарпатті викрили прикордонника та його спільника на організації втечі за кордон Фото новина
08:28
У Берегові безкоштовно вакцинуватимуть собак і котів проти сказу
23:48
Торік у закладах дошкільної освіти Закарпаття виховувалося дітей на 6,3% менше, ніж у 2024-му
18:34
/ 1
Підтвердили загибель захисника із села Луг на Рахівщині Юрія Гринюка Фото новина
» Всі новини